BIOS virüsü olma ihtimali var mı?

YamukAdam

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar ben saat 9'da okuldaydım ve bilgisayar sabahtan beri kapalıydı. Okuldayken YouTube kanalıma video yüklendiğini gördüm. Çok alakasız bir hile programı tanıtı mıydı ve İngilizceydi. Hesapta 2 aşamalı falan var ve adam nasıl oluyor da YouTube kanalıma video atmış? BIOS virüsü olabilir mi? BIOS virüsü varsa PC kapalıyken bile işlem yapabiliyorlar mı?

Ekran Görüntüsü (38).png

Arkadaşlar ben saat 9'da okuldaydım ve bilgisayar sabahtan beri kapalıydı. Okuldayken YouTube kanalıma video yüklendiğini gördüm. Çok alakasız bir hile programı tanıtı mıydı ve ingilizceydi. Hesapta 2 aşamalı falan var ve adam nasıl oluyor da YouTube kanalıma video atmış? BIOS virüsü olabilir mi? BIOS virüsü varsa PC kapalıyken bile işlem yapabiliyorlar mı?

Eki Görüntüle 1614844

Bana da olmuştu. Hemen Google hesabının çalındğını yetkililere bildir yoksa kanalın elden gider.

Arkadaşlar ben saat 9'da okuldaydım ve bilgisayar sabahtan beri kapalıydı. Okuldayken YouTube kanalıma video yüklendiğini gördüm. Çok alakasız bir hile programı tanıtı mıydı ve ingilizceydi. Hesapta 2 aşamalı falan var ve adam nasıl oluyor da YouTube kanalıma video atmış? BIOS virüsü olabilir mi? BIOS virüsü varsa PC kapalıyken bile işlem yapabiliyorlar mı?

Eki Görüntüle 1614844

Senin PC'den başkası yapmıştır.
Neden böyle bir şey yapsın bir amacı ya da karı yok.
Ayrıca sistem kapalı iken virüsler aktif olmaz.

Bana da olmuştu. Hemen Google hesabının çalındğını yetkililere bildir yoksa kanalın elden gider.
İyi de iki aşamalı var ve şuan şifreyi değiştirdim. Nasıl çalınmış olabilir ki? Bir de bios virüsü mü var?

Senin PC'den başkası yapmıştır.
Neden böyle bir şey yapsın bir amacı ya da karı yok.
Ayrıca sistem kapalı iken virüsler aktif olmaz.
Hocam sabah kimse evde yoktu ki. Ben de anlamadım.

Eki Görüntüle 1614844

Hocam sadece BIOS değil Windows'ada virüs bulaşmış olabilir. McAfee, Avast vb. programlar ile derin tarama yapın. Veya kesin BIOS sorunlu olarak düşünüyorsanız BIOS güncellemesi denenebilir. Kanalınıza yüklenen İngilizce tanıtım videosunu bizimle paylaşır mısınız gerçekten korsanların işi mi merak ettim.

İyi de iki aşamalı var ve şu an şifreyi değiştirdim. Nasıl çalınmış olabilir ki? Bir de BIOS virüsü mü var?

Hocam sabah kimse evde yoktu ki. Ben de anlamadım.

İleri tarihli yüklme var diye hatırlıyorum öyle bir şey olabilir.
Senin söylediğin çok zor bir ihtimal.
Hackerin oturup saatlerce belki günlerce senin sisteme sızması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı