BIOS'a giremiyorum

Archley

Hectopat
Makaleler
2
F2 ile giriyorum olmuyor. Siyah ekran. Windows'tan giriyorum olmuyor. Siyah ekran. Boot Menu açılmakta. Ordan girmeyi deniyorum. Olmuyor. CSM açamıyorum bunun yüzünden. Vista kurcaktım kaldım ortada.

Delete tuşu ile de giremiyor musunuz? Anakartınızın modeli nedir bu arada?

Bu sorunla ilgili internette pek bilgi bulunmuyor. Laptopun arkasını açıp BIOS pilini çıkarıp takmayı deneyebilirsin. Veya bir görüntü kablosuyla monitör bağlayıp oradan görüntü almayı deneyebilirsin.

Ek olarak attığın dislike'a anlam veremedim. Konuyu açarken sisteminle ilgili herhangi bir bilgi vermediğinden dolayı tahminlerden başka yapabileceğimiz bir şey yok. Üstelik konu "Masaüstü Bilgisayarlar > Anakart" kısmına açılmış. Masaüstü kullananlar genelde MSI anakart & DP ikilisinden dolayı bu sorunu yaşıyorlar.

Bu sorunla ilgili internette pek bilgi bulunmuyor. Laptopun arkasını açıp BIOS pilini çıkarıp takmayı deneyebilirsin. Veya bir görüntü kablosuyla monitör bağlayıp oradan görüntü almayı deneyebilirsin.

Ek olarak attığın dislike'a anlam veremedim. Konuyu açarken sisteminle ilgili herhangi bir bilgi vermediğinden dolayı tahminlerden başka yapabileceğimiz bir şey yok. Üstelik konu "Masaüstü Bilgisayarlar > Anakart" kısmına açılmış. Masaüstü kullananlar genelde MSI anakart & DP ikilisinden dolayı bu sorunu yaşıyorlar.
Masaüstü olduğunu görmedim direk anakart yazıp açtım. Dislike atarken mesaj kalabalığı olmasın diye hayır anlamında kullandım. Ayrıca sorun çözülmüştür. Asus BIOS için Exe update yayınlamış EFI'ye dosyaları atıyor kendisi BIOS'un Advanced'ına girmeden Advanced seçeniği açarak girdiği için siyah ekranda kalmadım. Ayrıca BIOS açıldı.

Geri
Yukarı