BioShock 1 açılmıyor

Mr. Knight_37

Hectopat
Daha fazla  
Malum bu indirimlerde oyun fiyatları düştü BioShock'un remasteredlarının olduğu paketini satın aldım. 1. oyun (normal olan) iki defa indirdim ama başlattığımda 10 saniye çalışıyor gözüküyor ve ardından çalışması duruyor. İnternette çözümünü bulamadım, başlatma seçeneklerine -dx9 kodunu yazdım olmadı, dosya kontrolü yaptım ama çözüm olmadı çözümünü bilen arkadaşlar yardım edebilir mi?

Rapor paylaşın bakalım.

Bağlantıda iki tane çözüm önermişler. İlk çözüm çoğu kişinin sorununu çözmüş.

Kabaca ses cihazlarında, ana cihazınız hariç diğer ses cihazlarını devre dışı bırakmanızı istemiş.

2023-03-01_19-49.png

Ayrıca PC Gaming Wiki üzerindeki oyunun daha iyi çalışmasını sağlayan ayarlamalara göz atın.

Özellikle Tweaker faydalı bir araç. Oyun ve başlatıcı üzerinden değiştiremediğiniz ayarları değiştirmenizi sağlıyor.

Rapor paylaşın bakalım.

Raporu burada paylaştım hocam.

Bağlantıda iki tane çözüm önermişler. İlk çözüm çoğu kişinin sorununu çözmüş.

Kabaca ses cihazlarında, ana cihazınız hariç diğer ses cihazlarını devre dışı bırakmanızı istemiş.

Eki Görüntüle 1686484

Ayrıca PC Gaming wiki üzerindeki oyunun daha iyi çalışmasını sağlayan ayarlamalara göz atın.

Özellikle tweaker faydalı bir araç. Oyun ve başlatıcı üzerinden değiştiremediğiniz ayarları değiştirmenizi sağlıyor.

Bakacağım sağ olun.

Şu anda baktım sizin attığın ayarlarda ses kısmı kapatacağım herhnagi bir şey göremiyorum yine de sağ olun 👍

Son düzenleme:
O bağlantıda bir çözüm daha var onu dener misiniz?

Oyunu indirip test etmek için kütüphaneye baktım. Oyunu Remastered sürümleri çıkmadan almıştım ama eski sürümlere erişemedim. Bağlantıda yenilenen sürümleri için düzeltmeler var. Normal oyuna göre daha fazla sorunu varmış. Lütfen oradaki düzeltmeleri uygulayın.

Eski oyunlarda PC Gaming Wiki ile çalıştıramadığım oyun yoktu. Genellikle bir sorun yaşarsanız ilk buraya bakın.

2023-03-01_20-54.png

Raporda herhangi bir sorun göremedim. Oyunu hiç yönetici olarak baslatmayi denediniz mi? Ayrica oyunu bir de uyumluluk modunda Windows 8 ile calistirmayi deneyin.

İkisini de denedim çözüm yok.

O bağlantıda bir çözüm daha var onu dener misiniz?

Oyunu indirip test etmek için kütüphaneye baktım. Oyunu Remastered sürümleri çıkmadan almıştım ama eski sürümlere erişemedim. Bağlantıda yenilenen sürümleri için düzeltmeler var. Normal oyuna göre daha fazla sorunu varmış. Lütfen oradaki düzeltmeleri uygulayın.

Eski oyunlarda PC Gaming wiki ile çalıştıramadığım oyun yoktu. Genellikle bir sorun yaşarsanız ilk buraya bakın.

Eki Görüntüle 1686587

Tamamdır hocma yarın müsait olunca PC Gaming wiki deneyeceğim.
Bu OpenAL dosyası ne işe yarıyor.

Son düzenleme:
Oyunun işine yarayan bir araç. Özellikle bazı eski oyunlarında OpenAL, Nvidia Physx gibi şeyler sürücüleriniz desteklenmesi bile kullanılıyordu. Steam üzerinden oyun kurulumunda, bu araçlar hatalı yüklenip sorun yaratabiliyor. Tekrar yüklemek PC Gaming Wiki'de önerildiği gibi insanların sorunlarını çözmüş.

Oyunun işine yarayan bir araç. Özellikle bazı eski oyunlarında OpenAL, NVIDIA PhysX gibi şeyler sürücüleriniz desteklenmesi bile kullanılıyordu. Steam üzerinden oyun kurulumunda, bu araçlar hatalı yüklenip sorun yaratabiliyor. Tekrar yüklemek PC Gaming Wiki'de önerildiği gibi insanların sorunlarını çözmüş.

Yükledim denedim olmadı yarın anlayabildiğim kadarıyla PC Gaming wiki ye bakacağım tavsiyeler için teşekkürler.

Yazılımlarla ilgili bir sorun varsa raporda görünmesi lazım zaten. Eksik veya mevcut programdan kaynaklanan bir problem gibi görünmüyor. En azından Process Monitor raporuna bakacak olursak.

@Mr. Knight_37

Bir de Steam kütüphanesinden oyuna sağ tıklayıp özelliklere girdikten sonra Steam arayüzünü devre dışı bırakıp deneyebilir misin?

Geri
Yukarı