BIOS'ta işlemci sıcaklığı 95 derece gözüküyor

Sağa doğru çevirerek sıkın.

Konu ile alakalı değil ama BIOS ayarlarını sıfırlamak bir şey değiştirmediyse Windows üzerinden işlemci çekirdek sayısını 6 olarak kısıtlamışsınız. Kısıtlamayı kapatın, işlemciniz ısınmasa bile almanız gereken performansın yarısını alıyorsunuz. İnternette, bu ayar performans arttırıyor diye bilgi kirliliği var.

Kullandığınız soğutucu nedir? Doğru braketi ve vidaları kullandığınızdan emin misiniz?
evet eminim amd nin stok fanı / Amd 120mm 712-000071 Hava Soğutmalı Am4 Işlemci Fanı 95w 37001
işlemci alırken kutusundan çıkmıştı

Bir vidayı sonuna kadar sıkıp öyle mi diğerine geçiyorsunuz?
Bir vidayı sonuna kadar sıkıp diğerine geçmeyin. Bir iki kez birini sıkın sonra diğerine geçin. Hepsi sıkılıncaya kadar böyle devam edin.
Bir vidayı sonuna kadar sıkıp diğerine geçerseniz hem termal macun düzgün dağılmaz hem de diğer vidalar tam oturamayınca boşa dönebilir.

İşlemci fanı aşağıdaki gibi mi? Alt ve üst sırasıyla sıkmalısınız, üst sol - alt sağ şeklinde çapraz...

Vidaları anakart altındaki brakete oturtamamışsınız gibi bir düşünce var. O yüzden de işlemci 90 küsür derecelere çıkıyor...

Bilgisayarı bu şekilde kullanmaya devam etme... Fanın düzgünce oturduğuna emin ol, tecrübeli birilerinden yardım almayı dene...

images-1.jpeg

İşlemci fanı aşağıdaki gibi mi? Alt ve üst sırasıyla sıkmalısınız, üst sol - alt sağ şeklinde çapraz...

Vidaları anakart altındaki brakete oturtamamışsınız gibi bir düşünce var. O yüzden de işlemci 90 küsür derecelere çıkıyor...

Bilgisayarı bu şekilde kullanmaya devam etme... Fanın düzgünce oturduğuna emin ol, tecrübeli birilerinden yardım almayı dene...

Eki Görüntüle 1286517
Evet fan aynısı fanin vidasını sıkarken arkadaki aparatı aile bireyime tutturdum ben sıktım üst 2vida sıkıldı alt 2 vide boşa dönüyor bastırdım hizaladım yok olmadı sıcaklık hep 85 95 google acık olsa bile kapalı olsa bile ama gecerli sistem sıcaklığı 40 50 derece
Evet fan aynısı fanin vidasını sıkarken arkadaki aparatı aile bireyime tutturdum ben sıktım üst 2vida sıkıldı alt 2 vide boşa dönüyor bastırdım hizaladım yok olmadı sıcaklık hep 85 95 google acık olsa bile kapalı olsa bile ama gecerli sistem sıcaklığı 40 50 derece
Garanti ye yollanırmi ince hesapdan aldım

Core Performance Boost'u kapatıp bakın birde.
merhaba değişen birşey olmadı devam ediyor
bu fanın aynısından alsam düzelirmi
Merhaba değişen bir şey olmadı devam ediyor.
Bu fanın aynısından alsam düzelir mi?

Herkese teşekkür ederim capraz taktigi ile oldu bir de vidayı sıkarken elinizle fanın kenarına bastırın iyice yakın olsun sonra sağa doğru çevirin (sağa doğru çevirince sıkar)
(Sola doğru çevirince açar)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı