Çözüldü BIOS'tan çıkılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Çağatay00

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi akşamlar dostlar çok acil bir sorunum çıktı.

1 saat evvel kasanın içini temizledim ve PC'yi taktığımda BIOS ekranı çıktı ve çıkamıyorum. İzlediğim videolardaki BIOS ekranı benimkinden daha farklı ve gösterdikleri menüleri bulamıyorum.

Bu illet daha önceden başıma gelmişti ama nasıl çözdüğümü hatırlayamıyorum bir el atarsanız çok makbule geçer.

Not: Şimdi yatmaya gidiyorum. Malum yarın erken kalkmak durumundayım mesaj gelirse sabah cevaplayacağım. Bu yüzden kusura bakmayın dostlar, şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20210608_000745.jpg
    IMG_20210608_000745.jpg
    171 KB · Görüntüleme: 88
  • IMG_20210608_001023.jpg
    IMG_20210608_001023.jpg
    197,3 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_20210608_001029.jpg
    IMG_20210608_001029.jpg
    201,7 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_20210608_001034.jpg
    IMG_20210608_001034.jpg
    149,6 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20210608_001039.jpg
    IMG_20210608_001039.jpg
    160,8 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20210608_001045.jpg
    IMG_20210608_001045.jpg
    216,8 KB · Görüntüleme: 73
  • IMG_20210608_001051.jpg
    IMG_20210608_001051.jpg
    169,5 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20210608_001057.jpg
    IMG_20210608_001057.jpg
    182,8 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

1 saat evvel kasanın içini temizledim ve PC'yi taktığımda BIOS ekranı çıktı ve çıkamıyorum. İzlediğim videolardaki BIOS ekranı benimkinden daha farklı ve gösterdikleri menüleri bulamıyorum.

Bu illet daha önceden başıma gelmişti ama nasıl çözdüğümü hatırlayamıyorum bir el atarsanız çok makbule geçer.

Not: Şimdi yatmaya gidiyorum. Malum yarın erken kalkmak durumundayım mesaj gelirse sabah cevaplayacağım. Bu yüzden kusura bakmayın dostlar, şimdiden teşekkürler.

Dostlar sorunu çözdüm yardımlarınız için teşekkürler. Sorunu nasıl çözdüğümü aşağıya bırakıyorum umarım diğer arkadaşlara da faydam olur.

Eğer siz de benim gibi kasayı temizledikten sonra veya herhangi bir nedenle kasayı açtığınızda BIOS ekranı çıkıyorsa internetten çözüm videolarından önce kabloları kontrol edin. Ben hard diski anakarta bağlayan kabloyla hafifçe oynadım daha sonra PC'yi açabildim. Bu kablo illa hard disk kablosu olmak zorunda değil yanlışlıkla diğer kablolara da istemeden değmiş olabilirsiniz kontrol etmekte fayda var eğer böyle bir şey olmuşsa PC'niz açılacaktır. Olmadıysa sizi YouTube ile başbaşa bırakayım orada BIOS ayarları ile çözüm videoları var ama benim sorunum böyle çözüldü.

Dostum anakart markasını,modelini yazarmısın?

Birkaç kere ESC'ye bas. Olmazsa F10 yap. Kaydetmek ister misin derse Yes yapıp ENTER bas.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dostlar sorunu çözdüm yardımlarınız için teşekkürler. Sorunu nasıl çözdüğümü aşağıya bırakıyorum umarım diğer arkadaşlara da faydam olur.

Eğer siz de benim gibi kasayı temizledikten sonra veya herhangi bir nedenle kasayı açtığınızda BIOS ekranı çıkıyorsa internetten çözüm videolarından önce kabloları kontrol edin. Ben hard diski anakarta bağlayan kabloyla hafifçe oynadım daha sonra PC'yi açabildim. Bu kablo illa hard disk kablosu olmak zorunda değil yanlışlıkla diğer kablolara da istemeden değmiş olabilirsiniz kontrol etmekte fayda var eğer böyle bir şey olmuşsa PC'niz açılacaktır. Olmadıysa sizi YouTube ile başbaşa bırakayım orada BIOS ayarları ile çözüm videoları var ama benim sorunum böyle çözüldü.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı