Çözüldü BIOSTAR B450M-H ile Ryzen 5 5500 sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hamzakkul

Decapat
Daha fazla  
Bugün kargodan Ryzen 5 5500 işlemcim geldi ama ekrana görüntü gelmiyor bundan önce Ryzen 5 1600 AF takılıydi onu satmıştım şimdi ise 5 5500 işlemci aldım ama görüntü gelmiyor anakart modelim BIOSTAR B450 m h modeli görüntü almak için ne yapmalıyım?

BIOS güncellemesi olmadan açamazsınız. İşlemci yeni çıkmış bir model. Anakart ise daha eski. Çevrede bir bilgisayarcıda farklı bir işlemci varsa onu takıp BIOS güncelleyip sonra takabilirsiniz. Ücret alabilir.

@Hamzakkul Güncelleme yapmadan açamasın, Anakartının desteklediği bir Ryzen serisi işlemci alıp BIOS güncelleyip yeni işlemcini takman lazım.

MSI veya ASUS olsaydı BIOSFlashback gibi işlemcisiz güncelleme teknolojileri var fakat BIOSTAR içinde mevcut değil diye hatırlıyorum.

@Hamzakkul Güncelleme yapmadan açamasın, Anakartının desteklediği bir Ryzen serisi işlemci alıp BIOS güncelleyip yeni işlemcini takman lazım.

MSI veya ASUS olsaydı BIOSFlashback gibi işlemcisiz güncelleme teknolojileri var fakat Bıostar içinde mevcut değil diye hatırlıyorum.
Güncellemeyi nasıl yapabilirim en basit yol ile elimde işlemci yok başka.

Geri
Yukarı