BIOSTAR B550MH 4000MHz OC s+v+GL DDR4 AM4 (matX)

Bütçe
17000
Şimdilik 700W'lık PSU alırım. Borçlar azalınca da 750'lik alabilirim. O listede seçtiklerimi koymamış. Ama 700W'lık seçtim ben.

Tamam bir sorun yaşatmaz sistem güzel güle güle kullan.

Şimdilik 700W'lık PSU alırım. Borçlar azalınca da 750'lik alabilirim. O listede seçtiklerimi koymamış. Ama 700W'lık seçtim ben.

Ryzen sistemlerde işlemci cok ısınır undervolt yapmayı araştırırsın işlemcin soğur ve FPS'de artar.

Tamam bir sorun yaşatmaz sistem güzel güle güle kullan.

Ryzen sistemlerde işlemci cok ısınır undervolt yapmayı araştırırsın işlemcin soğur ve FPS'de artar.

Eyvallah kardeşim. Ya kızmazsan şunu söyleyeyim. Sistemi almama aşağı yukarı 3 ay var, ama kafada parçaları belirleyip ücretlerinin ne kadar tutacağını hesaplıyorum sistemin. Çünkü 20 bini aşmayacak şekilde limit bıraktım kartta. Zaten en yeni alıp oynayacağım oyun Cyberpunk RDR2 duruma göre bir de belki CoD'un yeni oyununu oynarım. Daha ötesi için bir planım yok.

Eyvallah kardeşim. Ya kızmazsan şunu söyleyeyim. Sistemi almama aşağı yukarı 3 ay var, ama kafada parçaları belirleyip ücretlerinin ne kadar tutacağını hesaplıyorum sistemin. Çünkü 20 bini aşmayacak şekilde limit bıraktım kartta. Zaten en yeni alıp oynayacağım oyun Cyberpunk RDR2 duruma göre bir de belki CoD'un yeni oyununu oynarım. Daha ötesi için bir planım yok.

Estafurullah niye kızıyım para senin sistem senin ben yardımcı oldum RDR 2 ve CoD'un alan kaplaması fazladır ama belki 500GB yetmeyebilir aynı anda indirme hepsini ikisini indir bakarsın yetiyor öyle indirirsin.

Estafurullah niye kızıyım para senin sistem senin ben yardımcı oldum RDR 2 ve CoD'un alan kaplaması fazladır ama belki 500GB yetmeyebilir aynı anda indirme hepsini ikisini indir bakarsın yetiyor öyle indirirsin.
ssd yi de hdd yi de 1 tb lik alacağım bro. 1 tb de eski kasamda var. hdd yi 2 yapmış olurum. oyunları sdd ye yüklerim hızlı açılsın diye. hdd leri de yedekleme dosyaları olarak kullanacağım

SSD'yi de HDD'yi de 1 TB'lik alacağım bro. 1 TB de eski kasamda var. HDD'yi 2 yapmış olurum. Oyunları SSD'ye yüklerim hızlı açılsın diye. HDD'leri de yedekleme dosyaları olarak kullanacağım.

Windows'u SSD'ye kur ama HDD'ye kurma riskini alma sistem yavaşlar oyun yine kur ama sistemi oraya kur kesin.

Windows'u SSD'ye kur ama HDD'ye kurma riskini alma sistem yavaşlar oyun yine kur ama sistemi oraya kur kesin.
brom zaten önceden sistemi oluşturduğumda da ssd ye kurmuştum yine oraya kurdururum.

Miraç ım be yine aklıma takılan bir soru oldu. Bu anakart da PCI X16'nın 4.0 olması önemli değil mi 3.0 darboğaz yapar diye biliyorum doğru mu?

Son düzenleme:
Brom zaten önceden sistemi oluşturduğumda da SSD'ye kurmuştum yine oraya kurdururum.

Miraçım be yine aklıma takılan bir soru oldu. Bu anakart da PCI X16'nın 4.0 olması önemli değil mi 3.0 darboğaz yapar diye biliyorum doğru mu?

Darboğaz yapmazda FPS'i etkiler ne kadar etkiler onun videosunu atayım bulup
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Darboğaz ekran kartı işlemci etkileşimi oluyor genelde PCI-e az çok FPS etkiliyor RAM MHz Dual channel Quad channel falan etkiliyor bir de işte.

Brom zaten önceden sistemi oluşturduğumda da SSD'ye kurmuştum yine oraya kurdururum.

Miraçım be yine aklıma takılan bir soru oldu. Bu anakart da PCI X16'nın 4.0 olması önemli değil mi 3.0 darboğaz yapar diye biliyorum doğru mu?

Ekran kartı 4.0 sa anakart 3.0 sa sorun yaşatabilir ama.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-03-07-10-32-58-504_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-03-07-10-32-58-504_com.android.chrome.jpg
    69,8 KB · Görüntüleme: 13
Darboğaz yapmazda FPS'i etkiler ne kadar etkiler onun videosunu atayım bulup
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Darboğaz ekran kartı işlemci etkileşimi oluyor genelde PCI-e az çok FPS etkiliyor RAM MHz Dual channel Quad channel falan etkiliyor bir de işte.

Ekran kartı 4.0 sa anakart 3.0 sa sorun yaşatabilir ama.
Anakart ı özellikle inceleyip seçtim. özelliklerini araştırıp seçtim. pcie x16 4.0 yazıyordu. büyük ihtimalle sorun çıkartmaz. bir de anakartlar dual channel maalesef. quad channel lar biraz daha pahalı oluyor. şimdilik dual olanı seçeyim. bir de standart olarak 8x2 olarak satıyorlar. ileride 2 tane 16 lık alırım.

Anakart ı özellikle inceleyip seçtim. Özelliklerini araştırıp seçtim. PCI-e X16 4.0 yazıyordu. Büyük ihtimalle sorun çıkartmaz. Bir de anakartlar Dual channel maalesef. Quad channellar biraz daha pahalı oluyor. Şimdilik Dual olanı seçeyim. Bir de standart olarak 8x2 olarak satıyorlar. İleride 2 tane 16'lık alırım.

2x8 Dual şu anlık zaten yeterli olur Dual kanal aktif etmeyi biliyosundur zaten.

2x8 Dual şu anlık zaten yeterli olur Dual kanal aktif etmeyi biliyosundur zaten.

Vallahi şöyle. Kasa gelsin, bildiğim bir bilgisayarcı arkadaş var ona götüreceğim. Windows'unu varsa yapılacak BIOS ayarlarını vs hepsini o yapar bana verir. Normalde onunla görüştüğümde kendim parçaları toplarım diye düşündüm ama hesaplayınca çok pahalı geldi o yüzden hazır kasa alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı