BIOSTAR B550MH yanlış BIOS sebebiyle boot etmiyor

smoggyleader

Femtopat
Daha fazla  
RAM frekansı arttırmak için BIOS güncelledim. Daha sonra düşündüğümde 2020 sürümlü BIOS güncellediğimi fark ettim. Şu anda bilgisayar açılmıyor direkt siyah ekranda kalıyor.
BIOSTAR B550MH anakart.
Ryzen 5 5600X işlemcim var.
Bunun için ne yapabilirim bilgisi olan var mı?
BIOS sıfırlamayı ve jumper işini denedim fakat olmuyor.

RAM frekansı arttırmak için BIOS güncelledim. Daha sonra düşündüğümde 2020 sürümlü BIOS güncellediğimi fark ettim. Şu anda bilgisayar açılmıyor direkt siyah ekranda kalıyor.
BIOSTAR B550MH anakart.
Ryzen 5 5600X işlemcim var.
Bunun için ne yapabilirim bilgisi olan var mı?
BIOS sıfırlamayı ve jumper işini denedim fakat olmuyor.
Biostar MB geçmiş BIOS sürümlerini yükleyebiliyor mu? Eğer cidden güncel bir BIOS'tan eski bir BIOS'a geçiş yaptıysan. Eski versiyon Ryzen takıp BIOS güncellemekten başka çaren yok. Çünkü anakartında BIOS Flashback yok.

BIOSTAR MB geçmiş BIOS sürümlerini yükleyebiliyor mu? Eğer cidden güncel bir BIOS'tan eski bir BIOS'a geçiş yaptıysan. Eski versiyon Ryzen takıp BIOS güncellemekten başka çaren yok. Çünkü anakartında BIOS flashback yok.

Anladım garantisi devam etmekte GameGaraj'dan almıştım göndersem yapabilirler mi ve garanti kapsamı dışında kalır mı anakartım.

Anladım garantisi devam etmekte GameGaraj'dan almıştım göndersem yapabilirler mi ve garanti kapsamı dışında kalır mı anakartım.
Garanti dışında kalacağını sanmıyorum çünkü yazılımsal bir problem bu donanımsal değil.

Garanti dışında kalacağını sanmıyorum çünkü yazılımsal bir problem bu donanımsal değil.

Teşekkür ederim bu konuyla ilgili farklı bilgilere sahip olanlar var ise yardımcı olmalarını çok isterim

Garanti dışında kalacağını sanmıyorum çünkü yazılımsal bir problem bu donanımsal deği.

BIOSTAR MB geçmiş BIOS sürümlerini yükleyebiliyor mu? Eğer cidden güncel bir BIOS'tan eski bir BIOS'a geçiş yaptıysan. Eski versiyon Ryzen takıp BIOS güncellemekten başka çaren yok. Çünkü anakartında BIOS flashback yok.

2 sorum olacaktı.
1. si anakartım işlemcimi okumuyor mu?
2. si bilgisayarcıya sordum BIOS güncelleme yapıyormuş bu BIOS'u güncelleyince açılır mı yoksa 0'dan BIOS mu yazılması gerekiyor?
Cevaplarsan çok sevinirim.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim bu konuyla ilgili farklı bilgilere sahip olanlar var ise yardımcı olmalarını çok isterim

2 sorum olacaktı.
1. si anakartım işlemcimi okumuyor mu?
2. si bilgisayarcıya sordum BIOS güncelleme yapıyormuş bu BIOS'u güncelleyince açılır mı yoksa 0'dan BIOS mu yazılması gerekiyor?
Cevaplarsan çok sevinirim.

Anakart islemciyi taniyamiyor yazilimsal olarak.

2. Evet bios güncelleyince acilir.

İnitial BIOS sürümünü yüklemişim
B55as706.bss imiş
Bu bir şeyi değiştirmez değil mi?
Hayır değiştirmez. Yüklediğin bios sürümü Temmuz ayında yayınlanmış. 5600X ise Kasım ayında piyasaya sürüldü. Yani buradan neyi çıkartmamız gerekiyor. B55AS706 numaralı BIOS sürümü 5600X'i desteklemiyor.

1658149501672.png

1658149524237.png

Hayır değiştirmez. Yüklediğin bios sürümü Temmuz ayında yayınlanmış. 5600X ise Kasım ayında piyasaya sürüldü. Yani buradan neyi çıkartmamız gerekiyor. B55AS706 numaralı BIOS sürümü 5600X'i desteklemiyor.

Eki Görüntüle 1455149

Eki Görüntüle 1455150
<3 çok teşekkür ederim ilgin ve alakan için

Hayır değiştirmez. Yüklediğin BIOS sürümü Temmuz ayında yayınlanmış. 5600X ise kasım ayında piyasaya sürüldü. Yani buradan neyi çıkartmamız gerekiyor. B55AS706 numaralı BIOS sürümü 5600X'i desteklemiyor.

Eki Görüntüle 1455149

Eki Görüntüle 1455150

Bilgisayarcıdan dönüş aldım görüntü alamıyormuş farklı işlemcilerle denediğinde bende servise gönderdim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı