Bipolar biri nasıl yaşamalı?

yucewalden

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, 18 yaşında bipolar bir bireyim doktorum kesin değil dedi ama bütün semptomları harfiyen gösteriyorum. Nasıl yaşamalıyım? Çok sinirli olduğum zaman önüme gelene bağırıyorum annem kardeşim vesaire kendimi tutamıyorum. Çok kötü bir şey sonrasında üzülüyorum bunu kontrol edemiyorum bu gibi biri nasıl yaşamalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sizinkisi öfke kontrolsüzlüğü gibi geldi. Ben de bipolarmışım gibi hissediyorum çünkü bir anda içime bir mutluluk doluyor dünyayı fethedebilirmişim gibi hissediyorum 1-2 saat sonra ise adım atacak heves olmuyor herşeyden soğuyorum, anlamsız geliyor.

Tavsiye olarak bir dövüş sporu öğrenin yüzme de olur. Enerjinizi atacağınız bir aktivite olsun yeter. Halı saha maç da olur.

Hocam sizinkisi öfke kontrolsüzlüğü gibi geldi. Ben de bipolarmışım gibi hissediyorum çünkü bir anda içime bir mutluluk doluyor dünyayı fethedebilirmişim gibi hissediyorum 1-2 saat sonra ise adım atacak heves olmuyor herşeyden soğuyorum, anlamsız geliyor.

Tavsiye olarak bir dövüş sporu öğrenin yüzme de olur. Enerjinizi atacağınız bir aktivite olsun yeter. Halı saha maç da olur.
Hocam hayır ben teşhis aldım ama doçent bir doktordan bipoların içinde sinirlilik hali de yer alıyor.

Nasıl yaşamanız gerektiğini doktorunuz söyleyecektir. Bir de derdinizi dinleyecek ve durumunuza göre tavsiyelerde bulunacak psikoloğa görünün. Bu iş sadece ilaçla halledecek bir şey değil.

@yucewalden Hocam aynı durumdayız neredeyse. 2 ay önce bende vurdulu kırdılı kavgaya girdim evin içinde gece yarısından sonra ardından da hastaneye gittim. Bu sitedeki işin en olumsuz tarafı anladığım kadarıyla adım çıktı piyasaya açtığım konulara hiç gram cevap veren yok hepsi için değil genel olarak sadece. Rastgele bir şahıs konu açsa cevap veriliyor fark ettiğim kadarıyla.

@yucewalden Hocam aynı durumdayız neredeyse. 2 ay önce bende vurdulu kırdılı kavgaya girdim evin içinde gece yarısından sonra ardından da hastaneye gittim. Bu sitedeki işin en olumsuz tarafı anladığım kadarıyla adım çıktı piyasaya açtığım konulara hiç gram cevap veren yok hepsi için değil genel olarak sadece. Rastgele bir şahıs konu açsa cevap veriliyor fark ettiğim kadarıyla.
Çok geçmiş olsun hocam, çok zor durumlardayız ikimizde.(eğer tehşis aldıyasanız)

Geri
Yukarı