Bir anda ekranda karartılar oluşup yok oluyor

Hatironn

Hectopat
Arkadaşlar aşağıya resim bırakacağım. Neden oluyor bilmiyorum ama en çok Instagram da gezerken oluyor, galiba ekran çok hızlı hareket edince oluyor. Bilgisi olan var mı? Bir saniyeden bile kısa sürüyor bir karaltı olarak görüyorsun.

Dosya Ekleri

• hta.PNG
    hta.PNG
    475,2 KB · Görüntüleme: 24
Bu şekil olmasa da, daha azı bende de oluyor, NVIDIA ekran kartım var, driver ya da Windows kaynaklı olabilir.

Arkadaşlar aşağıya resim bırakacağım. Neden oluyor bilmiyorum ama en çok Instagram da gezerken oluyor, galiba ekran çok hızlı hareket edince oluyor. Bilgisi olan var mı? Bir saniyeden bile kısa sürüyor bir karaltı olarak görüyorsun.
Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Ben de Opera ve Google Chrome kullanırken vardı. Firefox kurunca sorunum çözülmüştü.

Tarayıcı ayarlarından "Donanım Hızlandırma"yı kapatmayı deneyebilirsin.

Bu NVIDIA kartlarda kronik sorun galiba. Bende de bu seviyede olmasada oluyordu. Brave kullanıyorum şuan. O sorun yok.

Chrome üzerinde twitch için reklam engelleyici kullanmaya başladığımdan beri bu sorun bende de her sayfada oluyor sık sık. Diğer tarayıcılarda sorun yok.

Geri
Yukarı