Bir anda fazla kilo vermek

İlaçlı enterografi yani karın mr grafisi isteyebilirsin. Bu detaylı gösterir ama bunun için protokoldeki adımları bitirmiş olan lazım.

Dediğim gibi gaita testi üzerine yoğunlaş 10 kilo kaybı 1 ay içinde anormaldir ve yemek yemede zorlanma bağırsakta ve midede sorun olduğu anlamına gelir.

Bugün benden İdrar kan ve dışkı tahlili istediler doktor eğer bunlarla bir şey yapamazsak ek şeyler isteyeceğim dedi dediklerin olabilir büyük ihtimal
+ olarak 3 tüp kan aldı benden

İkincisi kan testi yaptır ca 125, ca 153, ca 199 ve vitaminlerden B12, 25hidroksi D vitamini folik asit baktır.
Kan tahlillerinde baktırman gereken diğer şeyler CRP ve enfeksiyon testleri demir bağlama, demir serum en son ferritin.

bu dediğin şeyde kan tahlilinde çıkıyor hepsi benim bildiğim

gastroenteoloji bölümüne iç hastalıkları yönlendirmeden muayene alamıyorsun kolonskopi veya endoskopi isteyecek büyük ihtimal zaten

İlaçlı enterografi yani karın mr grafisi isteyebilirsin. Bu detaylı gösterir ama bunun için protokoldeki adımları bitirmiş olan lazım.

Dediğim gibi gaita testi üzerine yoğunlaş 10 kilo kaybı 1 ay içinde anormaldir ve yemek yemede zorlanma bağırsakta ve midede sorun olduğu anlamına gelir.
1 ayda vermedim agustosun ortalarından beri kaybettim bu kiloyu ilk başta stresten zannettim sonra baktım ishal falan geçmiyor randevu aldım gittim bugün bakalım neler çıkacak

@Reindi istesin ama önce ilaçlı karın tomografisi çektir bağırsakta belirginleşme sertleşme ve kirlenme batın bölgesine serbest sıvı varsa acil kolonoskopi yaparlar belki yatış yaparak 1 hafta içinde girersin.

İkincisi her testi yapmıyor doktorlar e nabız üzerinden ziyaretlerime tıkla orada doktorunu bul detay görüntüleme var tıkla sonra işlemler tanı ve tetkikler var. İşlemlere tıkla eğer ki orada kanda istedikleri şeyler benim yazdıklarıma benzer yazılar yoksa iste ve diret çünkü hastalık varsa önden müdahale iyi olur.

Kendin test yapabilirsin öncelikle yarın git probiyotik olan kefirler var marketlerde bundan satın al 1 bardak iç midende ağrı ve ishalin varsa bağırsaklarında tutulum vardır. İkincisi makarna bulgur ve yoğurt yerken ağrı ve gaitada püremsi gibi geliyorsa yine bağırsakta tutulum vardır.

İshalsen fekal kalprotekin ve gaitada mantar ve lökosit baktır. Tanı için erken davranmanı sağlar. Unutma tanı yoksa tedavi yok yani uğraşıp durursun sürekli kilo kaybedersin.

Kalprotekin değerlerin yüksek çıkarsa ıbh olabilirsin. Umarım çıkmaz yoksa ömür boyu çekersin bir tedavisi yok sadece remisyona sokabilmek için dua edersin doktorlara yalvarmak zorunda kalırsın.

@Reindi folik asit değerin düşük doktora söyle hap versin ve değerlerini toparlarsın. B12 370 ve aşağı doğru mu iniyor önce ki değerlere bakmak lazım. Sen yine de B12 hapı için doktoruna danışabilirsin.

D vitamini şimdilik iyi ama o da muhtemelen düşecek ilerleyen aylarda kemik ve kas ağrıları çekersen anla ki D vitamini eksikliğindendir.

Doktor tahmin ettiğim gibi bağışıklık ve antikor değerlerine bakmış. Adam protokolü izliyor ca testlerini göremedim onlar muhtemelen sonra çıkacaktır.

Antikor değerlerin bir şey yok ama emin olmak istiyorsan doktoruna alerji ve immunoloji polikliniğinden yeşil alan açmasını iste ve oradan randevu düşür. Yiyecek testi çölyak testi gluten testi laktoz testi ve diğer testlerini yaptır.

Çünkü doktorun sana yapacağı her test aklındaki ihtimalleri eleyerek tanı koymak için uğraşıyor. Sen önceden davranırsan zaman kazandırırsın. Gastroskopi yaptıracağın zaman ince bağırsaktan biyopsi parça almalarını iste ve bakteri mantar testi yaptır önemlidir.

@Reindi folik asit değerin düşük doktora söyle hap versin ve değerlerini toparlarsın. B12 370 ve aşağı doğru mu iniyor önce ki değerlere bakmak lazım. Sen yine de B12 hapı için doktoruna danışabilirsin.

D vitamini şimdilik iyi ama o da muhtemelen düşecek ilerleyen aylarda kemik ve kas ağrıları çekersen anla ki D vitamini eksikliğindendir.

Doktor tahmin ettiğim gibi bağışıklık ve antikor değerlerine bakmış. Adam protokolü izliyor ca testlerini göremedim onlar muhtemelen sonra çıkacaktır.

Antikor değerlerin bir şey yok ama emin olmak istiyorsan doktoruna alerji ve immunoloji polikliniğinden yeşil alan açmasını iste ve oradan randevu düşür. Yiyecek testi çölyak testi gluten testi laktoz testi ve diğer testlerini yaptır.

Çünkü doktorun sana yapacağı her test aklındaki ihtimalleri eleyerek tanı koymak için uğraşıyor. Sen önceden davranırsan zaman kazandırırsın. Gastroskopi yaptıracağın zaman ince bağırsaktan biyopsi parça almalarını iste ve bakteri mantar testi yaptır önemlidir.

Hocam o kadar çok test dediniz ki hangi birisini yaptıracağımı şaşırdım :D bana sırayla yazamasınız değil mi?

Ca testleri de kan tahliliyle çıkıyor değil mi hocam? 3 tüp kan aldılar benden normalde 1 tüp yetiyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Reindi antikor testi için 10 tüp, ca testi için 3 tüp, vitamin testi için 3 tüp enfeksiyon ve diğer testler için 5 tüp. Dilerse doktor bunu düzenli takipte tekrar tekrar alır şüphelendiği bir şey çıkarsa.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı