Bir Android telefon ne zaman eskimiş olur?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, sizce bir Android telefonun eskidiği ne zaman kabullenilmelidir. Örneğin günümüzde 8 GB depolama alanı oldukça az, hangi özellikler günümüzde çok eski kalmıştır?

Sormamın asıl sebebi 16 GB alanın bana yetmemesi, eğer 16 GB herkeste az ise Lite uygulamalar kullanmayı düşünüyorum. Değilse hata büyük ihtimal bendedir. 😁 Oyunlarım, aktarılabilen uygulamalarım ve fotoğraflarım 32 GB SD kartta duruyor. Ancak Facebook, Youtube, Twitter, Reddit gibi bazı uygulamalar SD karta gitmiyor.

Not:
Samsung J7 Core telefonumun eskidiğini düşünmüyorum, ancak depolama alanı yeterli mi tartışmaya açık bir konu, pil değiştirilebilmekte ancak depolama alanı bir yere kadar yükselebilir.

Son düzenleme:
16GB bana da yetmiyor.

Bence aşağıdakiler oldu mu, telefon eskimiş demek :)
Depolama alanı yetmez.
Sürekli donar, yavaşlar, kasar.
İstediğiniz uygulamaları desteklemez.
Kamerası patates gibi çeker.
Şarjı 1 saniye dayanır.
Aşırı ısınır (ağır iş yapmayınca bile)
Her oyunda kasar.
Problem çıkartır.

Merhaba, sizce bir Android telefonun eskidiği ne zaman kabullenilmelidir.

Örneğin günümüzde 8 GB bellek oldukça az, hangi özellikler günümüzde çok eski kalmıştır?

Sormamın asıl sebebi 16 GB alanın bana yetmemesi, eğer 16 GB herkeste az ise Lite kullanmayı düşünüyorum. Değilse hata büyük ihtimal bendedir. 😁
Kişinin kullanımına göre değişir örneğin ben oyuncuyum dersen yaklaşık olarak bir telefon o oyuncunun gözünde 3-4 yıllıktır fakat arasın yeter veya sadece İnstagram kullanıyorum diyen birisi de 5 yıldan fazla kullanır yani işin özü telefon alırsın çok iyi performans alırsın ama gün geçtikçe gelişen oyunlarda eski performansı edinemezsin. Bir çok kişi telefonunun eskidiğini düşünür fakat oyunlar çok yenilenir bu yüzden performans düşüklüğü yaşanır. Kusura bakma içimi döktüm de uzun oldu :D

Eskime kavramı bence biraz yanlış. Ne zaman iş gormemeye başlarsa o zaman değiştirilmeli. Örneğin Galaxy S4 telefonu kuzenim batarya değişimi ile 5-6 sene rahat kullanmıştır. Bence günümüz için Android 8 ve altı telefonlar sıfır olarak alınmamalı ve hafızası minimum 32 GB olmalı. Desteği hemen bitmemesi gerekir. Apple cihazlara gayet uzun süre destek verirken Samsung genelde 2 Android güncellemesi verir ve daha sonrasinda güvenlik güncellemesi verir.

Geri
Yukarı