Bir Android telefon ne zaman eskimiş olur?

Kullanıma bağlı. Sadece mesajlaşma, internette gezinme, müzik ve video izleyen biri olarak söyleyebilirim ki şarjı günümüz şartlarını karşıladığı sürece yeterli. 4 senedir S6 Edge+ kullanıyorum. Custom Android 10 yüklü. Batarya değişimi yapacağım birkaç sene daha idare ederse ne mutlu.

Syrox bile daha iyi Deji'den.
Başka marka tavsiyeniz var mı?

Hocam, Deji 85₺ iken Syrox N11'de 30₺ gözüküyor. Nükleer bomba mı bu?

Orijinal batarya zamanında ortalama 220₺ gibi bir fiyatı vardı.

Başka marka tavsiyeniz var mı?

Hocam, Syrox N11'de 30₺ gözüküyor. Nükleer bomba mı bu?

Hayır, fiyatları böyle zaten. Tavsiye ederim, orijinal batarya performansı veriyor. Gidip bir telefoncudan alırsan garanti işi daha kolay olur.

Aman! "Deji Mucizesi"ne bulaşmanı hiç tavsiye etmem. Bataryaları hem pahalı hem de aşırı kalitesiz. Daha önce bilmiyorken G3 için almıştım, hiç tavsiye etmem. Syrox bile daha iyi Deji'den.
Bu yoruma hem katılacağım hemde katılamayacağım. 4 Senelik Mi5 cihazımda deji batarya kullanıyorum. Mucizevi değil ama internette orijinal diye satılan 5 dolarlık çin malı pillerden çok daha iyi. İlk başlarda iyiydi ama 4. 5. Aydan sonra daha az gitmeye başladı. Çin malı batarya bir kaç ay dayanıp şişmişti. Maalesef piyasada ki hiçbir batarya orijinali gibi birkaç yıl gitmiyor. Orijinali de nereden bulunur bilmiyorum. Yetkili servislerde bile olmayabiliyor.

@gurkanyal i9500 kullanıyorum, Android 10 yüklenebiliyor. O ROM S3 modeline özel, tüm S3'leri kapsamıyor. Ayrıca S3 henüz eskimedi bana kalırsa.

XDA 9500 Devolopment

buradan bana 10 romunu gösterir misin ki 9500 S4'üme kurayım ne dersin ?
Ayrıca S3'mü eskimedi :D? 1GB RAM bulunduran iPhone 6 bile eskidi 1GB RAM'li S3 ve eskimemek mi ?

Oyun için depolama alanının yetmemesi telefonun eskidiğini göstermez.
Zira telefonlar artık her ne kadar oyun oynanıyorsa da asıl amacı birini aramak, iletişim kurmaktır.
Onun yerine ''telefonun oyun için eskimesi'' terimi daha mantıklı.

Telefonu, telefon yapan ihtiyaçları karşılayamayacak durumu geldiğinde veya pili artık yetmediği an telefon eskimiş olur... Zira bir çok uygulamanın da zaten Android 5 desteği mevcut.

Geri
Yukarı