Bir Android telefon ne zaman eskimiş olur?

Merhaba, sizce bir Android telefonun eskidiği ne zaman kabullenilmelidir. Örneğin günümüzde 8 GB bellek oldukça az, hangi özellikler günümüzde çok eski kalmıştır?

Sormamın asıl sebebi 16 GB alanın bana yetmemesi, eğer 16 GB herkeste az ise Lite uygulamalar kullanmayı düşünüyorum. Değilse hata büyük ihtimal bendedir. 😁 Oyunlarım, aktarılabilen uygulamalarım ve fotoğraflarım 32 GB SD kartta duruyor. Ancak Facebook, YouTube, Twitter, Reddit gibi bazı uygulamalar SD karta gitmiyor.

Not: Telefonumun eskidiğini düşünmüyorum, ancak yer yeterli mi tartışmaya açık bir konu.

Android tarafını bilmiyorum ama 3GB RAM ile iPhone XR model telefonumda hiçbir kasma donma yok 8 GB bellek nasıl size az geliyor anlamıyorum? Aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek derken depolama alanı demek istemiştim kusura bakmayın.
estağfurullah sorun değil
@Yusuf Barış BAYKAL güzel yazılım yapamıyorlar, piyasada 10000 tane Android cihaz var. Optimizasyonu çoook zor. iOS cihazlar çıkarken en fazla 5 tane çıkıyor, optimizasyonu çok daha kolay.
yazılım olarak haklısınız arkadaşımın cihazından instagram da story çekmeye çalıştım note 10 lite da bile 30fps gibi gösteriyor maalesef..

Pil dediğimiz şey değiştirilebiliyor. Kasma donma ve aşırı ısınma konuları genellikle pil kaynaklı oluyor. Yeni bir pil ile değiştiğinde telefon yeni gibi oluyor. Pilin artık az idare ediyor olması bence telefonun eskidiği anlamına gelmez. Amiral gemisi telefonları 2.5-3 yıl aralığında pil değiştirerek 5-6 yıl kullanmak mümkün. Ucuz denebilecek telefonlar maalesef bir kaç yıldan sonra nasıl oluyor bilmiyorum çok yavaşlıyor.

2013 yılında çıkan Samsung Galaxy S4 telefonu 2020 yılının mart ayına kadar sorunsuz kullandım telefon halen çalışıyor bataryası dışında bir problemi yok babam kullanıyor.

Pilin artık az idare ediyor olması bence telefonun eskidiği anlamına gelmez.
Kesinlikle haklısınız hocam, Androidlerin çoğuna SD kart taklıabildiğinden ve çok yer kaplayan bazı sosyal medya uygulamaları hatta oyunlar Lite versiyon çıkardığı için uzun süre yer sorunu çok ağır olamaz.

J7 Core telefonumun piyasada orjinal pili kalmamış ancak internetten alışverişi öğrenince Deji adlı batarya firmasından sipariş vermeyi düşünüyorum. İnternette orjinal adı altında satılanlara güveniceğime buna güvenmek daha mantıklı geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı