Bir anime bölümü yapmak kaç TL tutar?

Çok da ucuza kapatmaya çelışmayın bence. Oshi no KO tarzı yapabilirsiniz. İlk bölümü aşırı sağlam yapıp sonraki bölümleri normal yapabilirsiniz.
Baya riskli ama tutarsa sağlam olur. 2-3 yıl sonrası arkadaşlar ile böyle bir planımız var hayırlısı bakalım eğer sorunları halleder isek gerçek anlamda bir Türk animesi yapabileceğiz sence Türkçe mi yoksa Japonca yapmak mı daha iyi olur ?

Attack on Titan'ın bir bölümü için 150.000 dolar harcıyorlar diye duymuştum ama sizin yapacağınız profesyonel bir iş olmasa bile rahat 10.000 doları bulur bence
İşimiz baya zor desene şuna 😅

Bayağı riskli ama tutarsa sağlam olur. 2-3 yıl sonrası arkadaşlar ile böyle bir planımız var hayırlısı bakalım eğer sorunları halleder isek gerçek anlamda bir Türk animesi yapabileceğiz sence Türkçe mi yoksa Japonca yapmak mı daha iyi olur?

İşimiz bayağı zor desene şuna 😅

Eğer 20-30k gibi düşük bütçe ile yapıyorsanız Türk insanını hedefleyip Türkçe yapmak daha mantıklı olru. Ancak 50-60k bütçe ile ortalama bir iş yapıyorsanız globallik açısından İngilizce yapıp gönüllü fansublar tarafından Türkçe seslendirilmesi yapabilirsiniz. Daha yüksek bütçede Japonca + İngilizce dublaj daha mantıklı olur.
(YTD)

Baya riskli ama tutarsa sağlam olur. 2-3 yıl sonrası arkadaşlar ile böyle bir planımız var hayırlısı bakalım eğer sorunları halleder isek gerçek anlamda bir Türk animesi yapabileceğiz sence Türkçe mi yoksa Japonca yapmak mı daha iyi olur ?

İşimiz baya zor desene şuna 😅
Maalesef dostum. Hatta sadece animasyon çizim ya da ses ile de bitmiyor mesela storyboarding yapabilen yani ben bu sahneleri animeye nasıl aktarabilirim işini çok iyi yapan birisi lazım. Bana kalırsa storyboarding olayı animasyondan çok daha önemli mesela One Piece animesinde bölümlerin geneli vasattır ama Megumi İshitani adlı storyboarding'den sorumlu kadın başa geçtiği anda bölümün kalitesi tavan yapar çünkü sahneleri animeye çok iyi uyarlar. Maalesef çok zor işler bunlar.

Eğer 20-30k gibi düşük bütçe ile yapıyorsanız Türk insanını hedefleyip Türkçe yapmak daha mantıklı olru. Ancak 50-60k bütçe ile ortalama bir iş yapıyorsanız globallik açısından İngilizce yapıp gönüllü fansublar tarafından Türkçe seslendirilmesi yapabilirsiniz. Daha yüksek bütçede Japonca + İngilizce dublaj daha mantıklı olur.
(YTD)
Sen baya bilgilisin bu konularda teşekürler önerilerin için. Sayende kafamdaki soru işareti kalmadı tekrardan teşekkürler.
Maalesef dostum. Hatta sadece animasyon çizim ya da ses ile de bitmiyor mesela storyboarding yapabilen yani ben bu sahneleri animeye nasıl aktarabilirim işini çok iyi yapan birisi lazım. Bana kalırsa storyboarding olayı animasyondan çok daha önemli mesela One Piece animesinde bölümlerin geneli vasattır ama Megumi İshitani adlı storyboarding'den sorumlu kadın başa geçtiği anda bölümün kalitesi tavan yapar çünkü sahneleri animeye çok iyi uyarlar. Maalesef çok zor işler bunlar.
O konuda çok sorunumuz yok arkadaşlarımdan biri storyboard konusunda baya iyi bı aralar kafasına göre manga çiziyordu çizimi çok iyi derecelerde değildi ama neyin nerede nasıl daha iyi olacağını biliyordu. Normal anime klişlerini bir yandan eleştiren bir anime düşünüyoruz. Örneğin genelde animelerde yemek yendiği zaman ilk lokmada "Umm lezzetli" diyorlar bu tarz şeyleri bir yandan eleştiren bir komedi animesi düşünüyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı