Bir Anlık Umut - Şiir Kitabı

grknaks

Hectopat
Merhaba değerli Technopat üyeleri,
Onca teknoloji yazılarından sonra bir de araya edebiyatı karıştıralım değil mi? :)
Bilmiyorum, genel olarak forumun ne kadarı edebiyatı, şiiri ya da kitabı seviyor ama üzerinde uzun zamandır çalışmakta olduğum bir kitabım var. Başlıkta da belirttim.
"Bir Anlık Umut'
En azından şimdilik böyle olacağını düşünüyorum. 1-2 yıl içerisinde de piyasaya sunacağım. Allah'ın izniyle.

1-2 yıl beklememin nedeni hem daha iyi şiirlerin oluşmasını beklemek hem de kitabın yarım yamalak olmasını engellemek. Böylece daha iyi bir kitap olmasını sağlayacaktır. -umarım- Aynı zamanda orta düzey reklam yerlerini de araştırmaktayım. Örneğin instagram sayfalarından birçoğuyla anlaşmak iyi bir karar olacaktır sonrasında D&R gibi şirketlerin internet sitelerine sunmayı düşünüyorum.

Lafın kısası bir işe giriştik :) Sizlerinde şiir ve düz yazılarım hakkında yorumlarını almayı düşünüyorum. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki sade bir şiir kitabı olmayacak ve şiirden ibaret de olmayacak. Kitabın içerisinde şiirlerin yanında düz yazılara da yer vereceğim ki düz yazılarıma da güveniyorum.
Gelelim şiirlerimden birkaçına :)

Sıkıldım aydınlıktan,
Güneşin o sırıtan gülüşüne,
Gökyüzünün masmavi olmasına,
Dayanamıyorum artık.

Senden sonra yıldızlar kaldı bana.
Gecenin karanlığını süslüyor her biri.
Yalnız değilim, Acımıyor canım
Üzülme

Gökyüzü yoldaşım.
Yıldızlara ev sahipliği yapan deniz sırdaşım benim.
Ben Zifiri karanlığın altında kendimi buluyorum artık.
Merhaba yıldızlar... Merhaba karanlık...

Hoş çakal sen.

Biz bir şey görmedik. Acıyı tatmadık mesela, gözlerimizden dökülen yaşlar yakmadı canımızı.
En azından böyle avutuyorum kendimi... Kırılmadı kalbim, küsmedim aşka. Küsemedim...

Daha fazla isteyebilir ya da eleştiride bulunabilirsiniz...
NOT: Şiir ve yazılarımdan bazılarını Instagram sayfamdan paylaşıyorum o yüzden Instada da bulabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle şu edebiyat bölümünde farklı bir konu açılmasını sağladığınız için sizi kutlarım. Paso şiir paylaşımı oluyordu. Gına gelmişti. Şiirdeki hitap çok hoş duruyor, özellikle ''senden sonra yıldızlar kaldı bana'' kısmı harika bence.

Şiirin 3. kıtasında son dizede bir hata mı oldu acaba? ''Hoş çakal sen'' yazıyor da. ''Hoşça kal sen'' mı olmalıydı? Bence olmalıydı, bir üstteki dizeden belli oluyor bu. :)

Yahya Kemal Beyatlı Rindlerin Ölümü isimli şiirinde ''serin'' sözcüğünü eklemek için yıllarca bekledi. Siz kitabı piyasaya sürmek çin bir iki yıl beklemeniz gayet makul. :yaz:

Nesre bakıyorum da bu kitabı okuyanlar duygularına hakim olamayacak sanırım. Kitap serileri yayınlamanız dileğiyle...

Best Seller'da görmek isterim doğrusu. :)

Öncelikle şu edebiyat bölümünde farklı bir konu açılmasını sağladığınız için sizi kutlarım. Paso şiir paylaşımı oluyordu. Gına gelmişti. Şiirdeki hitap çok hoş duruyor, özellikle ''senden sonra yıldızlar kaldı bana'' kısmı harika bence.

Şiirin 3. kıtasında son dizede bir hata mı oldu acaba? ''Hoş çakal sen'' yazıyor da. ''Hoşça kal sen'' mı olmalıydı? Bence olmalıydı, bir üstteki dizeden belli oluyor bu. :)

Yahya Kemal Beyatlı Rindlerin Ölümü isimli şiirinde ''serin'' sözcüğünü eklemek için yıllarca bekledi. Siz kitabı piyasaya sürmek çin bir iki yıl beklemeniz gayet makul. :yaz:

Nesre bakıyorum da bu kitabı okuyanlar duygularına hakim olamayacak sanırım. Kitap serileri yayınlamanız dileğiyle...

Best Seller'da görmek isterim doğrusu. :)

" ''Hoş çakal sen'' yazıyor da. ''Hoşça kal sen' "konusunda haklısınız bir anlık dalgınlık :)
Yazıları yazarken 3 saat 4 saat başından kalkmadığım oluyor ve sonucunda da gördüğünüz gibi :)
Ayriyeten güzel yorumlarınız için çok ama çok teşekkür ederim.
Umarım... :)

O zaman küçük bir yazı daha paylaşarak devamlılığı sağlayalım :)
Yazılarım arasından çok sevdiğim bir tanem:
Kor ateşte yavaş yavaş yok olmayı bekleyen bir ben.
Bir ben hakim koskoca geceye.
Ve yalnızlık korkutuyor beni.

Sözlerin acıtıyor canımı, kelimesi kelimesine...
Ya söylediklerini düşünmesi... Korkuyorum...
Yalnızlıktan.
Korkuyorum...
Omuz yaslayamamaktan.

Acı çekiyorum...
Dile dökülemeyip, yaşayamadıklarımıza... Son halimle hatırlama beni.
Kor ateşten geri kalan bir parça ben.
Ve kokunun yayıldığı ortamda hissettiğim bencilce bir kıskançlık... Mazur gör beni.
Karşına daha sağlam çıkamadığımdan.
Mazur gör beni bu bir veda...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı