Bir ayda taşikardi başlar mı?

@Bitirici @201189 Evet, ben de fark ettim ki odaklandıkça kötüleşiyor. İlaçlarla beraber kafam biraz dağılmaya başladı. Zamanla geçer mi sizce? Hayat zehir olmaya başladı da...
Tedavisi olmayan bir hastalık değil. İlaç desteğine başlamışsınız zaten, ilacın tam etkilerini gösterme süresi 2-3 ay sürebiliyor. Tabii bu hastalığı kendi haline bırakarak geçmesini beklersen, maalesef geçmez. İlk önce öleceğim, bayılacağım, bende hastalık olabilir korkularını yenmeniz gerekiyor. Bir şey olacak korkusuyla sosyallikten uzak kalmayın, dışarı çıkın, spor yapın, yürüyüş yapın.

Anksiyetenin atakları geldiğinde, kendinizi dinlemek yerine etrafınıza odaklanın, çevredeki detayları inceleyin. Tek güvenli noktayı ev ve hastane olarak belirlemeyin. Duygularınızı içe atmayın gülmek gerekiyorsa gülün, ağlamak gerekiyorsa ağlayın. Her şeyden önemlisi her canlı ölümü bir gün tadacaktır. Doğmak kadar ölmenin de doğal bir durum olduğunu düşüncenize iyice yerleştirin.

@201189 Daha ikinci haftadan ilacın etkilerini ben ve çevrem olarak çok net hissediyoruz. Ama dediğim gibi, şu an anksiyete ataklarım, ölüm korkusu vs yok denecek kadar az. Buna rağmen bu teklemeler falan devam ediyor artarak her ne kadar kaygı duymasam da. Umarım azalarak çıkar gider hayatımdan zamanla :(

@201189 Daha ikinci haftadan ilacın etkilerini ben ve çevrem olarak çok net hissediyoruz. Ama dediğim gibi, şu an anksiyete ataklarım, ölüm korkusu vs yok denecek kadar az. Buna rağmen bu teklemeler falan devam ediyor artarak her ne kadar kaygı duymasam da. Umarım azalarak çıkar gider hayatımdan zamanla :(
Arada gelen teklemeler ve aniden gelen irkilme hissi olabilir, anksiyete bozukluğunda normal şeyler. Bir de kan değerlerine baktırmanı öneririm, bazı vitamin eksikikleri bu durumun oluşmasını sağlıyor olabiliyor, özellikle B12 vitamini düşüklüğü.

Anskiyete, kalp teklemeleri vs. her zaman psikolojik travmalardan dolayı ortaya çıkmayabiliyor. Vitamin eksikliği, kansızlık gibi durumlar ortaya çıktığı zaman da bu problem baş gösterebiliyor.

@201189 Teşekkür ederim, kan tahlilimi de yaptıracağım. Ciddi bir şey değilse, geçici ise sorun yok. Benim korkum aniden başımı belaya sokması bu durumun.

@201189 Teşekkür ederim, kan tahlilimi de yaptıracağım. Ciddi bir şey değilse, geçici ise sorun yok. Benim korkum aniden başımı belaya sokması bu durumun.
EKG vs. bunlar temiz çıktıysa bir sorun olmaz. Dediğim gibi vitamin düşüklüğü, kansızlık, Folik asit eksiliği gibi durumlarda kalp teklemelerine ve psikolojik sorunlara yol açabilir. Eğer belirli eksiklikler çıkarsa, doktorun zaten ilaç olarak seni yönlendirir. Moralini bozma, dert varsa dermanda mutlaka vardır dostum. :)

Tipik panik bozuklugu belirtileri gibi geldi bana. Ancak aklında soru işareti kalmamasi için iyi bir kardiyologa görünebilirsin.

İlaçlar ile durumun düzelecegini düşünüyorum. Ama bu durumu muhakkak doktorunuza anlatın. Belki beta-bloker reçete edebilir. Dediğim gibi son karar hekimine bağlı. O yüzden ona anlat bu sorunlarını. Arayip sorabilirsin.

@Gordon Freeman Hocam merhaba, antidepresan konusundan hatırlarsınız beni :D

İkinci haftamdayım ve yan etkiler geçti tamamına yakın (cinsel olanlar hariç) Dediğiniz gibi yavaştan da ilaç iyi gelmeye başladı. Eğer bu performans ile devam ederse antidepresanlara ön yargım kırılacak.

Kafam dağıldıkça teklemelerim de azalır diye düşünüyorum. Bir kalp doktoru olarak size soruyorum: arka arkaya hafif hafif (3-4 defa) ve nadiren de bir defa canımı yakacak derecede sert ve şiddetli ekstrasistollerim oluyor. Bu durum ciddi midir? Yoksa kaygı bozukluğu ortadan kalksa bile fiziksel sonuçlarının yok olması için zaman mı gerekiyor?

@GrandTURK Evet, aşıdan kaynaklandığını düşünmeye başladım.

@R.B.D @201189 Şöyle diyeyim, şu an anksiyete tanısından antidepresan kullanmaya başladım. Evet öncesine göre çok daha kaygısızım ve kalp sorunlarım için o kadar telaşlan
@GrandTURK Evet, aşıdan kaynaklandığını düşünmeye başladım.

@R.B.D @201189 Şöyle diyeyim, şu an anksiyete tanısından antidepresan kullanmaya başladım. Evet öncesine göre çok daha kaygısızım ve kalp sorunlarım için o kadar telaşlanmıyorum. Fakat ne yazık ki problem -artarak- devam ediyor.

Ve duyduğuma göre aşının yan etkisiymiş. Umarım geçer. Olduğuma olacağıma bin pişman oldum.

mıyorum. Fakat ne yazık ki problem -artarak- devam ediyor.

Ve duyduğuma göre aşının yan etkisiymiş. Umarım geçer. Olduğuma

Evet, panik bozukluk olabilir ama bu sorunlar aşı sonrası yaşanıyorsa ve senin ilk kalple ilgili sıkıntından önce bu konuları hiç kafana takmadığın düşünülürse bu Biontech sonrası miyokarditte olabilir dostum. Ama belirtiler hafif seyrettiği için doktorun tedavi de gerek görmemiş olabilir.

@Gordon Freeman Hocam merhaba, antidepresan konusundan hatırlarsınız beni :D

İkinci haftamdayım ve yan etkiler geçti tamamına yakın (cinsel olanlar hariç) Dediğiniz gibi yavaştan da ilaç iyi gelmeye başladı. Eğer bu performans ile devam ederse antidepresanlara ön yargım kırılacak.
Evet, evet. Hatirlamaz olur muyum hic:) Ilacin etkisi zamanla daha da artacak. Daha iyi hissedeceksin.
Kafam dağıldıkça teklemelerim de azalır diye düşünüyorum. Bir kalp doktoru olarak size soruyorum: arka arkaya hafif hafif (3-4 defa) ve nadiren de bir defa canımı yakacak derecede sert ve şiddetli ekstrasistollerim oluyor. Bu durum ciddi midir? Yoksa kaygı bozukluğu ortadan kalksa bile fiziksel sonuçlarının yok olması için zaman mı gerekiyor?
Şimdi o hissettiğin şeyler ekstra sistol degildir. Ekstra sistol olmasi patolojik bir durumdur. Yine de benim ekg ve test sonuçlarin olmadan bir şey demem, doğru olmaz.

Geri
Yukarı