Bir bilgisayar kaç saat açık kalırsa bileşenleri zarar görür?

HP Pavilion g6 laptobum yaklaşık 13000 saat çalıştı.(3 yılda bu kadar çalışmış. Disk üzerindeki gerçek veri bu. ) Ardından fan temizliği yapılmadığı için kasa ve panel kırıldı. Yeni teknoloji gayet sağlam. Tek sorun temiz kullanmak. Isınma veya darbe yaşamazsa aylarca hatta yıllarca hiç kapatmadan kullanabilirsiniz.

Ben en fazla 6 gün açık bırakmıştım. O altı gününde saat bazında 2 günü oyun kalanı ise indirme ve boş durumda idi. Artık teknolojiler gelişti hem güç tasarrufu, hem de bileşenlerin TJMax değerleri daha iyi durumda. Ancak ani güç kesintilerine dikkat etmekte fayda var.

Benim bilgisayar neredeyse her gün açık. Bu zamana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. O nedenle fazla kafaya takmayın. Sizin anlıyorum çünkü sistemi yeni aldığınızdan bozulmasından korkuyorsunuz. Zaman geçtikçe daha da rahat olacaksınız merak etmeyin. Ben de ilk başta öyleydim. Bilgisayarı açık bırakmaya korkuyordum. Şimdi 7/24 açık :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı