Çözüldü Bir bilgisayara iki tane işletim sistemi yüklenebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Dediğiniz şey "Dual Boot" ve öyle bir şey mümkün istersen direkt İS olarak istersen de aracı uygulamalar kullanarak "Virtual Box" gibi uygulamalarla da yapılabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Kerem00 siz yazılım için ne önerirsiniz?
Android Studio kullanılacaksa kesinlikle GNU/Linux kullanılmalı. Android Studio, Windows üzerinde optimizasyon sıkıntılı. GNU/Linux üzerinde kat ve kat daha hızlı çalışıyor. Öte yandan Visual Studio 2019 için Windows zorunlu. Yani dual boot yapılmasını tavsiye ediyorum yazılım için.

Android Studio kullanılacaksa kesinlikle GNU/Linux kullanılmalı. Android Studio, Windows üzerinde optimizasyon sıkıntılı. GNU/Linux üzerinde kat ve kat daha hızlı çalışıyor. Öte yandan Visual Studio 2019 için Windows zorunlu. Yani Dual Boot yapılmasını tavsiye ediyorum yazılım için.

Kullandığım programlar için sizce en iyisi Pardus mu yoksa fark etmiyor mu hangi dağıtımdan olduğu?

Kullandığım programlar için sizce en iyisi Pardus mu yoksa fark etmiyor mu hangi dağıtımdan olduğu?
Fark etmiyor ama Pardus başlangıç için uygun olmayabilir. Kurulum kısmı dual boot yaparken karışık bir hal alıyordu.(Hala öyle mi bilmiyorum.) Ubuntu tabanlı dağıtımlarda dual boot yapmak daha kolay. Mantığı kavradıktan sonra başka dağıtımlara geçersiniz. Başlangıç için Linux Mint veya Kubuntu öneririm.

Ekran Görüntüsü 2020-09-25 03-38-57.png

Windows 10 sl X64 + Linux Mint 19.3 tricia 64-Bit Mate. Önce Windows sonra Linux kurmak gerek.

Daha bugün kurdum. Gerçi ilk defa kurdum. W 8.1 64 Bit vardı. Yerel disk D boştu bende oraya W 10 32 Bit kurdum. Windows 10 Minecraft için birazda 32 Bit Windows 10'un performansını kıyaslamak için. Flash'ı taktım normal format atar gibi yönergeleri takip ettim. Sadece format atacağın diski iyi bil karıştırma. Tek problem ilk aşama bitip reset attıktan sonra no keyboard detected! Gibi bir hata verip. Fatal error. System halted... Dedi. Kapama düğmesine bastım. Flash'ı söktüm ve tekrar açtım düzeldi. Normalde ilk resetten sonra BIOS'a girip harddisk Boot sırasını değiştirip devam ederdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı