Bir Dersten Geçmek İçin İki Dönemin Ortalaması mı Alınır?

70409

Kilopat
İyi günler, beyler konuda da belirttiğim gibi, yani demek istediğim misal Türk Dili Ve Edebiyatı dersi 1. Dönem ortalaman 70, 2. Dönem ortalaman 30 Türk Dili ve Edebiyatı'ndan kalır mısın, yoksa iki dönemin de aritmetik ortalaması mı alınıyor? Nasıl oluyor, ben o işi tam anlamadım da? Benim bildiğim iki dönemin ortaması 50 olması lazım öyle mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ders dönem dönem geçilmiyor mu? Yanlış mı biliyorum? 1. dönem dersten kalıp belge alamayan ama 2. dönem derslerin hepsini geçip belge alınabiliyor diye biliyorum. Yani dersi geçip geçmeme dönem olarak ayrıştırılıyor. Genel ortalama ise bütün derslerin 2 dönem ortalamaları olarak alınıyor. Yukarıdaki arkadaşlar emin mi?

Ders dönem dönem geçilmiyor mu? Yanlış mı biliyorum? 1. dönem dersten kalıp belge alamayan ama 2. dönem derslerin hepsini geçip belge alınabiliyor diye biliyorum. Yani dersi geçip geçmeme dönem olarak ayrıştırılıyor. Genel ortalama ise bütün derslerin 2 dönem ortalamaları olarak alınıyor. Yukarıdaki arkadaşlar emin mi?
İlk dönem edebiyattan 40'larda kaldığın zaman ikinci dönem ortalamanı en az 60 yaparak geçebiliyorsun. Fakat ilk dönem o dersten kalmış gözüktüğün için belge alamazsın. İkinci dönemde de aynı mantık.

Doğru biliyorsun. 50'nin altına kalma. Sorumlu geçersin. Aman dikkat.
Hocam benim ilk dönem Edebiyat ortalamam 70 di. Bu dönem 30 olsada Edebiyattan kalmıyom, geçiyom değil mi ?

İlk dönem edebiyattan 40'larda kaldığın zaman ikinci dönem ortalamanı en az 60 yaparak geçebiliyorsun. Fakat ilk dönem o dersten kalmış gözüktüğün için belge alamazsın. İkinci dönemde de aynı mantık.
Hocam benim ilk dönem Edebiyat ortalamam 70 di, bu dönem 30 olsa da geçiyom değil mi, bi sorun teşkil etmiyor yani, kalmam, sorumlu geçmem değil mi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı