Bir devrin çöküşü

Videoyu izleyince kanalı bıraktı mı diye bakmaya gittim. Video atmıyor devam ediyor ama tabii eskisi gibi izlenmiyor. Bazı sevilen oyunlar izleniyor AC, Uncharted felan. GTA 6 çıkınca da muhtemelen ilk bitirenlerden olur ve çok izlenir.

Eskiden çok izlerdim sevdiğim bir YouTuber'dı. Bugün ortalama 20 yaşındaki gençler internette onunla büyümştür. GTA'yı, Minecraft'ı bize sevdiren oydu. Hataları olmuştur elbette ama karakteriyle uslubuyla takdir ettiğim bir kişiydi. Neden videoları az izlenmeye başladı bilmiyorum açıkçası. Belki de zamana ayak uyduramadı. Sonuçta her şeyin bir sonu var. Şu anda YouTube'da Enes Batur'un videoları çok izleniyor ama genel olarak küçük yaş kitlesine hitap ettiğini düşünüyorum. Sonuçta bilgisayarla, tabletle bütün gün vakit geçiriyor yaşı küçük kardeşlerimiz ama videolarını kaliteli bulmuyorum ben. Saçma geliyor bana. Kalite olarak Burak Oyunda şu andaki popüler kanallardan çok daha iyi bence.

Açıkçası bazı kanallar eskiden güzeldi. YouTube bir zamanlar Burak oyunda kanalından hiç bildirim yollamıyordu etmiyordu, videolarını önermiyordu o zaman başladı çökme dönemi. Hiçbir zaman Enes baturu sevmedim sevmiyorum da. Ama sanırım para için değişmenin vücut bulmuş hali Han Kanal olabilir. Eski videolarıyla şu anki videoları arasında dağ kadar fark var ve ekibi de aynı şekilde. Neyse ki Burak oyunda değişmedi ve hala devam ediyor. Eski izleyen kişilerin hepsi şu an liseye üniversiteye gidiyor. Unutuldu gitti izlenmeleri aşırı düştü ancak devam ediyor. İkisini de severdim ama Han Kanal'ın para için değişmesinden sonra kemik kitlesini kaybettiğini düşünüyorum. Onun kemik kitlesi de şu an büyüdü ancak Han Kanal yaşı küçükler üzerinden para kazanmayı seçti.

Çok net hatırlamıyorum ama sen mi daha büyüksün ben mi mevzusuydu, YouTube'da videoları duruyordur bakabilirsin.

Hayır ondan değildi.

Bunlar Gaming House tarzı bir şey açmıştı, Burak oranın müdürü gibi bir şey.
Oradaki herkes toplu düzenli yayın açmalı video atmalıydı, Enes 1 gelmedi 2 gelmedi derken neredeyse hiçbirine katılmadı.

En sonunda tartıştılar ve Burak oyunda Enes Batur'u kovdu.

Ondan sonra YouTube Türkiye vlog tarafına kaydı ama Burak reis ısrarla çizgisini bozmadı ve unutuldu.

Ayrıca kanalına birileri engel falan attırmış galiba, aynı videoyu yan kanalında ve kendi kanalında paylaşmıştı yan kanala attığı video 500k izlenirken kendi kanalındaki 10k falan izlenmişti.

Yt algoritması saçma bir şekilde önermiyor onun videoları.

Önceden gece gündüz izlerdim. Şimdi büyüdük tabii. Bence YouTube'da bir şeyler var. Adamın 3M abonesi var ve en falza 100k izleniyor. %5 bile değil. Ayrıca abone olduğum halde bildirim gelmiyor.

Zamanın içeriklerini sevip ilerletmiş bir kanal olduğu kesin tabii Enes batur gibi kökeni olan bir kanal 2 milyonsa kendinde bir hata bulmalı tabii eski kanal diye gerçek içerik çıkaran onlarca kanalı hiçe saymasın.

Geri
Yukarı