Bir Dolandırıcılık Hikayesi: Kasa Modifikasyon Konusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Legendary1985 adlı kullanıcı FTHGNS adlı bir başka kullanıcı için 7500 TL bütçe ile modlanmış sistem yapıyor... Legendary1985, Hollanda'da ikamet ediyor. Sistemi toplatan arkadaş ise Bursa'da ve sistemi 7500 TL kredi ile topluyor...

Legendary1985 dedi:
Selam arkadaşlar, yeni modumu Fatihcee için yapıyorum. Sağolsun kendisi bana güvendi ve tercihini benden yana kullandı. 7500 lira bütçeyle sizlere de tanıtarak güzel bir mod yapmaya başlıyoruz. Sizlere de sunmak fikirleriniz almak, değerlendirmelerinizi dinlemek istedik.

Önceki projem gibi güzel bir tasarım çıkarmaktır amacım :)

Kulanılacak olan hardware:

• CPU: i7 980X
  • CPU Cooler: Corsair H80
  • GPU: Asus GTX 580 Direct CUII
  • MB: eVGA Classified 3
  • RAM: Corsair Dominator GT 2000Mhz 6GB
  • SOUND: Asus Xonar STX
  • SSD: 3x Ocz Vertex 120GB Raid 0
  • hdD: 2x 2TB WD
  • PSU: Corsair HX1000
  • CASE: Lian LI PC-7FN
  • CASE Fans: Scthye Slipstreams + Noctua Fans
  • Optical 1: LG Bluray Burner
  • Optical 2: LG DvD burner
  • Fan Controller: Lamptron
  • Sleeve: MDPC-X

Artık fotolara geçelim dimi :)

ap729w.jpg

34j98xc.jpg

ih8qoj.jpg

15rl3b5.jpg

cic29.jpg

Bu arada güç kaynağını da sleeve yaptım :) Umarım beğenirsiniz...

30ji3xz.jpg

20ic3z6.jpg

eaftld.jpg

21bung1.jpg

33256z6.jpg

2l8evia.jpg

2hi9qma.jpg

eg1u9d.jpg

Sleeve'den sonrada Şian Li'yi parçaladım :)

o6h37k.jpg

1takya.jpg

dfgfeo.jpg

Yarın kasaya devam edeceğim, bazı parçaları bekliyorum.

Konudaki ilk mesaj bu...

İkinci mesajda sistem sahibi onay veriyor...

FTHGNS dedi:
Evet ben kendisine para gönderdim, o da bana mod yapıyor sağolsun.
Parça seçimlerini de bütçeye göre kendisi belirliyor =)
Bu arada Sleeve'leri ben istedim o şekilde, şu an kötü duruyor ama bittiğinde daha güzel gözükecektir.
Projenin adı da o yüzden Rainbow zaten.

Ve ilk mod çalışmaları başlıyor:

Legendary1985 dedi:
Bu akşam küçük bir mod yaptım, bu aralar çok yoğun olduğum için biraz uzun sürüyor her şey.

Ama amacım hafta sonuna bitirmek inşallah.

Kasanın üst tarafında hava çıkacak yer olmadığı için ufak bir mod yaptım.

2mdm444.jpg

2n6ce0.jpg

10gz51j.jpg

mmzfqb.jpg

Arkadaş modding'e tam gaz devam ediyor...

Legendary1985 dedi:
Ve kasaya Powder Coating'den çıktı :)

eb63ch.jpg

f4pt74.jpg

5p3maa.jpg

2a7uc1h.jpg

1o5b4k.jpg

Bence çok güzel bir iş çıkarmışlar.

Sizce?

Sistemi toplatan ise teşekkürlerini dile getiriyor...

FTHGNS dedi:
Vaay sonunda =) Ben çok beğendim ellerine sağlık (=
Canım sıkkındı iyi moral oldu (=
Monitor geldi mi bu arada ?

Legendary1985 modlamaya tam gaz devam ediyor ve kasa artık şekil almaya başlıyor...

Bugün baya bir çalışma yaptım arkadaşlar :)

Kasanın üst tarafındaki 3 fanı bitirdim ve taktim.

28rgtjr.jpg

jtwisl.jpg

2lrsdt.jpg

2h30ks7.jpg

2iuz3p0.jpg

1snu5l.jpg

vx0tw7.jpg

33xe921.jpg

Bu arada fan kasanın arkasındaki fan ızgaraları ve PCI slotlara Primer boya attım. Yarın siyah boyayacağım. Önce tabi ki biraz zımpara yaptım :) Boyanın iyi tutması için.

29upx5i.jpg

2hdboky.jpg

Corsair H80 fanları da sleeve yaptım push-pull için :)

33wtzyh.jpg

Şimdi de Cable Managmet'ı yaptım. Kasanın içi güzel olduğu gibi görünmeyen arkasını bile güzel yapıyorum :)

207l4k1.jpg

125nudd.jpg

5p2649.jpg

2eeiohu.jpg

5a01tk.jpg

2wfvne1.jpg

24eopar.jpg

2qdmmj9.jpg

mlrvch.jpg

2gugqrn.jpg

zv93du.jpg

Umarım beğenirsiniz (hele ki sen FATIH
s4.gif
)

FTHGNS dedi:
Haha, sen yapacaksın ben beğenmeyeceğim. Tahminimden daha iyi gidiyor ;) Bence renkler çok iyi olmuş.

Konuda yine geyikler vs vs...

Modding tam gaz devam ediyor...

Legendary1985 dedi:
Modun bitmesine az kaldı :) Çoğu bitti, azı kaldı hehehe.

mlrvch.jpg

vosdup.jpg

25s06s6.jpg

ip1r11.jpg

jja78o.jpg

idyv6x.jpg

Önce

n1qde0.jpg

Sonra
2a9smfp.jpg

243eqmf.jpg

Böyle daha toplu duruyor :)
2mmeg3r.jpg

Tabi ki bunu bi de boyamak lazım. Öncelikle astarını attım, sonra da siyaha boyayacağım.

2bzejb.jpg

jr5mia.jpg

2n99r9g.jpg

Yorumularınızı bekliyorum :)

Modding tam gaz devam ederken 25 Ağustos'ta bi iletişim kopukluğu sinyali geliyor:

FTHGNS dedi:
Valla yetişirse evet ama pek yetişmeyecek gibi duruyor.
İstiklal de bana küstümü nedir cevap vermiyor kaç gündür. Ulaşamıyorum kendisine.

Ama Legendary1985 hemen açıklama yapıyor...

Legendary1985 dedi:
@Fatih

Yok üstad niye küseyim, mailimde problemler var, ondan :)

Alıcı kuşkularını belirtip parçalardan haber soruyor:

FTHGNS dedi:
@ İstiklal ya MSN'e de girmiyorsun, allahallah diyorum, kaç gündür haber alamayınca =)
Nasıl gidiyor, bayrama yetişir mi ;) Montiör geldi mi ?

Neyse, modlama işi devam ediyor...

Legendary1985 dedi:
Işıksız hali :)

1w6e8.jpg

Ve ışıklı hali. Ayrıca ışığın gücünü fan kontrolcüyle ayarlayabiliyorsun. :)

oj4413.jpg

21 Eylül gibi PC Bursa'ya, sahibine ulaşıyor... Modlayan arkadaş Sivas'a akrabasıyla gelince kasayı Sivas'tan kargoluyor. Sivas'a kadar kasa uçakta geliyor...

FTHGNS dedi:
Bilgisayar yarım saat önce elime ulaştı, herhangi bir sıkıntı yok henüz işteyim, akşam eve gidince kurcalayacağım inşallah.

PC'de bir hata oluyor ama ne kadar önemli bilmiyoruz...

Arkadaşlar, dün iki ayrı DVD ile Windows 7 64 Bit atayım dedim ama her seferinde belli bir noktada mavi ekran veriyor. İstikal' e ulaşamadım, sizlere sorayım dedim. Fanların hepsi açık, işlemci üzerindeki dahil.
Bütün diskleri kontrol ettim, elektrik ve SATA'lar takılı ama ilk BIOS ekranında gördüğünüz gibi SSD'lerin biri için Error, HDD'ler için ise Failure yazıyor. Çözemedim.

Güç kaynağıyla ilgili sorunlar sanırım...

Bursa'da yaşan bir arkadaş yardım teklif ediyor...

1simon1 dedi:
Hocam Bursa'da yaşıyorum. 800 Watt Xilence PSU'um var. Eğer sorun hala çözülmediyse yardımcı olabilirim.

opelgt adlı başka bir arkadaş yardımcı oluyor..

opelgt dedi:
Herkese merhaba;

akşam hem Fatih ile tanışma, hem de kasayı görme fırsatım oldu. Bendeki Aopen Z650 model modüler PSU ile fatihin bilgisayarı çalıştırdık ... Windows logosu geldikten sonra görüntü gidiyordu....

Ekran kartını aldık, benim eve geldik, nette biraz araştırdık ve PCLABS'sın AUSS GTX580 incelemesine baktık...

Onların test sistemi şunlardan oluşuyordu ;

• Anakart: ASUS Crosshair III Formula
  • İşlemci: AMD Phenom 2 X4 965 3.4 GHz
  • Bellek: 2x 2 GB DDR3 Team Xtreem Dark
  • Sabit disk: 250 GB Seagate 7200.10 (ST3250410AS)
  • Güç kaynağı: High Power 650W
  • İşlemci soğutucusu: Sunbeam Core Contact Freezer
  • Kasa: Akasa Zen
  • İşletim sistemi: MS Windows 7 64-bit

Benim evdeki sistem de:

Anakart : Foxconn A7DA-S 3.0
İşlemci: AMD Athlon x2 250
RAM: 2 x 2 GB Hi-Level 1333 MHz
HDD : WD 750 GB Caviar Green

nVidia'nın son sürücüsü 280 ile denedik, yazılım kurulduktan sonra Windows logosundan sonra mavi ekrana düşürdü... Güvenli kipte açıp 266 sürümü yükledik, sonuç gene aynı ...

Teknik olarak elimizdekilerle her yolu denedik ama görüntü alamadık ....

Sorunlu parça bulunuyor: ekran kartı..

FTHGNS dedi:
Evet arızalı parça tespit edildi. Ekran kartının arızalı oldugu az evvel tespit edildi. 3 farklı makinede benimkinden Windows yükleniyor ekranında, diğerlerin de ise BIOS ekranlarında çizgiler çıkarttı. Bu duruma OpelGt şahittir bu duruma.

Bozuk kart modder arkadaşa geri yollanmış..

FTHGNS dedi:
Evet, çok talihsizlik yaşadım, hala sürüyor da zaten.
Kartı İstiklal'e geri gönderdim dün bozuk HDD ile birlikte.

FTHGNS fazla bir şey dememesine rağmen Legendary1985 bir noktada patlıyor..

Legendary1985 dedi:
1. EVGA GTX 590 Hydro Copper senin bilgisayara olmaz, çünkü sıvı soğutmalı olması lazım.
2. EVGA Classified 3 Rex 3 daha iyi olduğu için taktım, fiyatı ondanda daha pahalı.
3. 3 tane Vertex taktım ki RAID 0 da daha yüksek performans versin.
4. RAM 6 GB çünkü moda çok para gitti, sadece kasayı bu hale getirmem 250€ aldı.
5. Corsair 1200W gerek yoktu çünkü EVGA GTX 590 kullanmadığımız için.
6. MDPCX Sleeve Mod malzemeleri sırf 150/175€
7. Verdiğin parayı ben €3000 bozdum. Bozduğum an kur yüksekti maalesef.

Ama bir insanı böyle karalamak hoş değil tamam mı. Senin kartını ve HDD gönderdim. ASUS’a sırf senin kartın gitmiyor tamam mı, oraya RAM için dünyada herkes gönderiyor. HDD gönderdim ama bu daha fazla sürer çünkü Thailand’da sel oldu.

ASUS’a söyleyeceğim kartı direk sana göndersinler. Bu arada bütün fişleri, satın aldığım vidaların dahi fişini sana göndereceğim, allah biliyor şahidim olsun kendi cebimden bile para yatırdım senin moduna. Bi de el emeği var bu modda saatlerce istediğin şekilde yaptım günlerce haftalarca çalıştım bu modda ben.

Sanki ben 24 saat bilgisayarın arkasındayım. Benim de işlerim var projelerim var, kendi moduma ben zaman ayıramıyorum ki bak en son ne zaman güncelleştirmişim.

Sırf toz boya 150€
Güç kaynağı kapağı: €50.-
Kasa: €100.-
Sleeve mod malzemeleri: €100.-
Bitspower ızgara: €35.-
i7 980X: €850.-
eVGA Classified 3: €300.-
Vertex turbo: €125 x 3 = €375
H80: €80.-
GTX 580 Asus: €400.-
HX1000: €160.-
RAM: €150,-
Asus STX: € 150.-
HDD 2x 1.5TB: €125.-
LG Blu-Ray: €90
Fan kontrolcü: €35.-

Toplam €3150.- Bu fiyatı o zaman ödedim. Belki şuan fiyatlar düşmüştür, donanımda böyle. Bi de bu parçaları Türkiye’de şuan almaya bir çalışsana kaç lira ödeyeceksin bakalım?

Merak etme bütün fişleri göndereceğim. Benim anlım ak bu konuda. Allah şükür kimsenin parasına ihtiyacayım yoktur tamam mı. Ben Allahtan korkarım kimsenin hakkini yemem ben. Çünkü 5 kuruş kar yapıcam diye sonradan 1000 € acısı çıkar. Bu arada gördüğün gibi harcamalarımı 150€ cebimden çıkmış demi. Bi de bu moda harcadığım saatler günlerimi kim ödeyecek? Hiç bu konuda sana ağzımı açtım mı ben soruyum.

Ama olsun seni beni karalamaya devam et bu forumda, helal olsun sana Seni aslında sap gibi şuan boş korum, kartı ve HDD bile göndermem sana ama o adiliği yapmam ben, büyüklük bende kalsın.
Anlıyorum seni kesinlikle, anlamamazlık yapmıyorum. Bu kadar para harcadın ve halen kullanamıyorsun anlıyorum ama bildiğin gibi böyle şeyler olur. Ben kedi modumu çok söktüm taktım. Bi bak da gör, böyle şeyler maalesef oluyor. Ama bir insani karalamak çok kötü, tekrar söylüyorum.

Allah şahidim olsun ben şimdiye kadar kimsenin hakkını yemedim, yemem de tamam. Bende Allah korkusu var. Haftaya bütün fişleri ve harcamalarımı sana göndereceğim...

Bundan sonra bana mail falan atma kartı direk ASUS’dan sana yönlendireceğim HDD’yi öyle yapacağım. Fişleri de haftaya postaya korum. Dua etki bunları yapıyorum. Bu konuyu açmakla çok ama çok ayıp ettin ama dediğim gibi yine de büyüklük bende kalsın. Dilerim Allah’tan Asus kartı çabuk gönderir ve sistemini kulanabilirsin.

Benim emeğim nerde bu fiyatta? Sana soruyorum, millet kolay konuşuyor fatih bu paraya TR’de daha iyi bilgisayar alırdın diye. Hani nerden alıyorsanız söyleyin o zaman bende artık Türkiye’den alayım.

Bir noktada FTHGNS de patlıyor...

Yazdıklarımdaki ince noktaları fark edenler var etmeyen arkadaşlar daha dikkatli bakmalarını ve empati yapmalarını öneriyorum.
ARAMIZDAKİ TÜM YAZIŞMALARA SHERİAT ve OPELGT GÖZLERİYLE ŞAHİTTİR VE MAKİNEYİ İNCELEMİŞLERDİR.

@Legendary: Sakin ol İstiklal, madem bu kadar gönlün rahat vidanın rahat sakin ol ne diye kapılıyorsun. Bu kadar güveniyorsan gerçekleri söylüyrsan neden bu çaba bu hırs.
Sistem özelliklerini herkes biliyor. Durup durup paylaşmana gerek yok. Yaptıklarınıda herkes biliyor. Benim söylediklerim bunları yaparken bana yaşattıkların. Benim adıma verdiğin kararların. Vs. Vs.
Gönlüm senin kadar rahat olsa eğer ve senin pozisyonunda olsam cevap dahi yazmazdım. Ama sanırım ki bir kuyruk acısı seziyorum. Ya da başka bir kapı bilemiyorum. Türkiyedeki reklam ayağını zedeliyor olabilirsin çalıştığın şirketin.

= ALLAH SAHIDIM OLSUN BEN SIMDIYE KADAR KIMSENIN HAKKINI YEMEDIM YEMEMDE TAMAM BENDE ALLAH KORKUSU VAR. =
= seni aslinda sap gibi suan bos korum karti ve hdd bile gondermem sana = iki cümle ne kadar manidar değil mi ?

@Ozn.Onl : Paraya taktığını söylemedim. Benim adıma almış olduğu yanlış kararlardan bahsettim. Dileyen çalışabilir kendisiyle.

- Benim bilgisayarıma olmaz dediği özellikleri neden bana sundun ?
- Forumdaki hangi modda screen shot koydun testlerinden ?
- Hangi akla hizmet 8000 liralık makine yapıp ekran kartı driverinı kurmadın.
- 2 kez göndereceğim dediğin monitör ve aksesuarları neden göndermedin ve neden göndermediğini neden açıklamadın
- Benim monitörümün olmadıgını neden en başta değilde ksaayı bitirdikten sonra söyledin.
- Parçaların değiştiğini neden hepsini satın aldıktan sonra söyledin ?
- En fazla projeyi iptal eder işime gücüme bakardım, kimsenin parasını düşünmüyorsan neden en başında söylemedin ?
- Arka arkaya attığım maillerden neden sadece işine gelenleri cevapladın ?
- Büyük harflerle hak yemedim dediğinde vicdanını rahat sanıyorsan zaten diyecek bişi yok. Çünkü ben pek duacın değilim.

Karşı cevap gecikmiyor..

legendar1985 dedi:
Ben kimseyi engellemdim. Seni de engellemedim. Eğer öyle bir şey yapacak olsaydım bu konulara bile cvp yazmazdım. Ben de böyle olmasını istemezdim ama aşağıdaki arkadaş söylediği gibi neden sana arızalı bir parça göndereyim ki. Yani burada benim karim ne? Eğer ki kazıklamak gibi bir niyetim olsaydı parayı alır hiçbir şey göndermezdim tamam mi. Nerden bulacaktin beni eger oyle yapsaydim. Hatirliyorsan ailen sana sunu demişti: "Fatih o paranin uzerine bir su iç, daha gelmez". Bende direk seni aradım yok öyle diye. Fatih ben öyle bir şey yapmam dedim demi?

Sen de çok iyi biliyorsun ki bu paraya Türkiye'de aynı sitemi alabilseydin direk alırdın. Çünkü biliyorsun, 7000 TL. Değil, 4 ay önce donanim daha pahali olduğu zaman, şimdik bile bu sistemi alamazsın.

Şimdi burdakiler tekrarliyor devamli fatih niye hollandadan aldin burda bu fiyata canavar gibi bilgisayar alirdin diye. Ben onlara sesleniyorum, bana Türkiye'de bir dükkanda bu verdiğin fiyata ayni sistemi bir çıkarsın bakalim çıkartabiliyorlar mı.

yapacak ve onerecek sistemi simdiden biliyor sandy bridge sistemi i7 2600k asus anakarti vs ondan sonrayim 2 tana ssd yahu bunlari bosver turkiye corsair dominator GT 2000Mhz bellek bulamadim. hemi bende en iyi sistemi istiyorsun hatta sana onerdim bile istiyorsan i7 2600k islemci takalim ve kalan parayla sivi sogtuma yapalim senin icin daha uygun olur dedim ama yok sen illa extrem islemci istedin bende onu taktim.

Bütün parçalar garantisi var. Ben sana neden bozuk bir parça göndereyim ki ? Hatta ben OC bile yapmıştım işlemcini. BIOS'a gir 1 ve 2. profili load çek. Göreceksin overclock profilini. Ayrica ben sistemi göndermeden önce 24 saat test yap işlemciyi %100 çalıştırdım. Ondan sonra Furmark ile ekran kartını test yaptım. Bildiğin gibi ekran kartı çok büyük ve ağır bir kart. Belki de kargoda sallandı, bir şeyler oldu. Böyle şeyler çok normal ama belli ki bunlarda hiç bilgin yoktur. Ki sadece kullanmasını biliyorsun. Bilgisayarı açıp ve kapamayı, başka bir şey bilmiyorsun.

Neyse, bozuk kart hollandaya gidiyor ve ASUS kartı değişiyor... Yeni kart legendary'e geliyor (21 Aralık 2011) ve kartı geri dönereceğini söylüyor...

12 Ocak 2012 oluyor, ortada ne kart var ne de başka bir şey...

FTHGNS dedi:
Durum acıklı; ayın 3 ünden beri Türkiyeye gelmiş bir ekran kartının elime geçmesini bekliyorum.
Makina kurulu kullanılıyor üzerinde Ati Radeon Hd Pro 2600 512mb ekran kartı var, ama ne kadar etki eder malum.
Performans sıkıntısı çekiyorum.
Bekliyoruz yani anlayacağın.

17 Ocak 2012'de kart ulaşıyor ama sorunlar bitmiyooor :)

FTHGNS dedi:
Ekran kartı geldi, Welcome Screen'de dondu.
Tek RAM'e düşürdüm, BIOS'u göstermedi,
Çift slotta açıldı tekrar Welcome Screen'de dondu.
Sadece Ekran kartı ve RAM'ler ile denedim, yine sonuç aynı.

İstiklal'i bu başarıya imza attığı için kutluyor ve tebrik ediyorum.

Kadıköy civarında extreme PC onarabilecek arkadaşlar varsa görüşmek istiyorum.

Bu iki arkadaşı heyecanla izliyoruz....:) Modder anakartı Hollanda'ya geri yolla diyor...

Legendary1985 dedi:
Allah allah, bu kadarı da yuh artık vallaha. Her şeyi doğru yaptığından emin misin?

Tek alttakileri takip dene bakiyim:

Anakart
CPU
1x RAM
1x HDD/SSD
PSU

Çalıştır, yine problem veriyorsa RAM'i değistir. Ekran kartını degişik slotlarda dene. Daha doğrusu tüm 16x lane slota takman lazım. Yani birinci/üçüncü kırmızı slota takman lazım.

Bana gönderebilir misin anakartini ve ekran kartini. Geriler bende var test yapmak icin.
Eger anakartından şüpeleniyorsan gönder bana geri garanti EVGA'dan yapayım. EVGA garanti konusunda en iyi fazla uzun sürmez.

Dediğim gibi istersen ekran kartını ve anakartını gönder test yapayım bozuk olan şeyi. Ki inanmıyorum bozuk olduğuna. Garantiye veririm.

O kadar bilgisayar yaptım ve hiçbir zaman böyle bir problemle denk gelmedim. Ben halen inanmıyorum ki parçalarda sorun olduğuna, bende olsa çözümü 1 günde bulurum.

Bi de Memtest86+ indirip RAM'leri bir test yap 24 saat.

Arkadaş çıldırıyor :)

FTHGNS dedi:
Tek RAM'de de açılmıyor makine, tek SSD, tek HDD ve 4 farklı Windows ile denedim, RAID'i bozdum denedim, RAID ile denedim, BUOS update'ledim denedim.
Hem diyorsun ki anakart bozuk olamaz hem de slot değiştir diyorsun. Sana göndereyim 3 ay daha yatsın makine. Borcu bitecek anasını satayım daha siftah yapamadık.
Bir gün çözebilirim diyorsun, sağlam göndereydin de bunlar olmayaydı, driversız nasıl test ettin anlamıyorum ki.
Elindeki donanım bende de olsa ben de bir günde çözerim.
Senden tek istediğim kalan kutu ve HDD'mi de ver yeter. Vereceğin zararı verdin zaten.

Ve sonunda anakart bozuk çıkıyor...

legedary1985 dedi:
O zaman demek ki kargoda ekran kartı ağır olduğu için slotu zedelemiş. Anakartını gönder sana 1 hafta içinde yeni bir tane göndereceğim ama öncelikle anakartini istiyorum.
Bana göndermene de gerek yoktur. Ben EVGA ile temasa geçiyorum. Ordan EVGA'ya gönderirsin. Onlar da sana yenisini gönderir,

EVGA'dan gelen mailleri sana ileticem. Şu an tam olarak hangi slotta problem var yukarıdan sayarak?

Bi de alttan ikinci slotu denedin mi? Yani üçüncü kırmızı slot. Biliyorum kasa içinde zor olur ama donanımı çıkar öyle dene.

Şu an EVGA'ya mail atıyorum.

EDIT: EVGA'ya mail attım bu problem için.

İşlemci de test işlemcisi çıkmış...

Son durum şu;

İşlemcinin tester işlemci olduğu ortaya çıktı dün akşam. Ben akşam 11.00'da İstiklal e-mail attım ne düşünüyorsun bu konu hakkında diye. Gece saat 4'te foruma girmiş ama mailime cevap yazma lüksü göstermemiş kendisi.

Tester işlemci farkını OpelGt Kenan abi işlemci üzerinde ki termal macunu silerek fark etti.

Corsair garantiye giden RAM'lerin aynısını aynını bulamayınca 12 GB 2000 Mhz gönderdi. Onlar elimde.

Kalan parçaları İstiklal bugn kargoya verecekti fakat hala ses seda yok.

Arkadaşlar İstilal abiye laf edip duruyorsunuz... Geçen bana yaptığı bir iyilikten bahsedeyim size.... Şuan Türkiye'de neredeyse bulamayacağımız hatta bulduğumuz zaman en azından 40 TL'ye alacağımız 70 CM'lik 8 pin CPU güç kablosu, bir de piyasada 50 TL olan Corsair Airflow RAM soğutucı gönderdi... Çok iyi bir arkadaş ve ayrıca Rainbow projesinde yaptığı işçilik de her türlü göz önünde bulundurulmalı... Türkiye'de bu modifikasyon işini yapan firmalar hem kasa toplama hemde modifikasyon işini yaparken 1000 TL kar koyuyor. Adam asla kar göz önünde bulundurmadan yapmış sistemi, ta Hollanda'dan göndermiş... Bunun adı iyi niyet değil de nedir söyler misiniz.....

Şu bana göndermiş olduğu işlemci de iyi niyet değil mi ?

Intel de bu arkadaşa kazıkladığını söylemiş..

FTHGNS dedi:
Şimdi Intel aradı. Yurt dışından.

İşlemcinizin satışı kesinlikle yasaktır. Tester'dır. 2 yıl önce gönderilmiştir. Garantisi yoktur. Kutusuzdur.
Buraya geri gönderdiğiniz takdirde elinizden alınacaktır. Sizin elinizde olmaması lazımdır dedi.

Telefondan sonra gelen mail;

Processors & Information about Intel Engineering/Qualification Sample Processors

Içten Saygılarımla

Sema J.

Bulamıyorum söyleyecek bir şey. Gerçekten.

Arkadaş kendi kullandığı işlemciyle anakartı satmış :) Bana sorarsanız, ortada bir sorun var: 7500 TL kredi ile başkasına sistem toplatmak ve bununla hava atmaya çalışmak.

Ya hangi akla mantık, kendi çevresinde şüpheli şekilde havası olan, binlerce kilometre ötedeki adama 7500 TL gönderip sistem yaptırırsın ki?. :D Singularity Computers var, ben bu kadar temiz iş görmedim. Hayalim ordaki amcaya bir bilgisayar siparişi vermek. Youtube'dan bakabilirsiniz.

O değilde bi sorum olacak. Test işlemcisinin farkı ne oluyor?
Neden yasal değil?
NOT: Okurken gözlerime bişiler oldu baya sardı kavgaları sanırım monitörü değişik görmeye başladım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı