Bir Dolandırıcılık Hikayesi: Kasa Modifikasyon Konusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O değilde bi sorum olacak. Test işlemcisinin farkı ne oluyor?
Neden yasal değil?
NOT: Okurken gözlerime bişiler oldu baya sardı kavgaları sanırım monitörü değişik görmeye başladım

Test işlemcileri satış için değildir, garantileri yoktur, Intel'in malıdırlar ve test için ödünç verilirler. Tonla kişiden ve makinadan geçerler, genellikle kimde oldukları iyi takip edilir ama aradan bazıları anlaşılan böyle arkadaşların eline geçmiş. Biz de Ivy Bridge yonga setli anakartları böyle bir i5 Confidental işlemciyle test etmiştik, piyasaya Ivy Bridge çıkmadan önce, NDA (Non-Disclosure Agreement) yani yasal bazı şartlar ve kısıtlamalarla geçici olarak bize gelmişti ve geri göndermiştik. Arkadaş nereden nasıl bulmuş o apayrı bir mesele...

Karşınızda kurumsal bir kimlik, fatura, sözleşme, hak arayabileceğiniz bilgiler, gerçek bir kimlik (Kimlik no kontrol) vb olmadan böyle bir işe kalkışmak gerçekten tehlikeli. Bilgisayar toplatmayı bir kenara bıraktım kenar mahalle servislerinde parça çalınması bile yaşanırken cidden ekrana bir an boş baktım.

Seni kasan durum ne? Teknoloji haberciliği bu mu? ''Hataları örtmekte gece gibi ol'' der Mevlana. Ama nerede böyle insanları görmek. Technopat gibi güzel bir sitenin editörlüğünü üstlenmiş birisin bu tür magazin tadından haber yapmayı kendine yakıştırabiliyor musun?

Seni kasan durum ne? Teknoloji haberciliği bu mu? ''Hataları örtmekte gece gibi ol'' der Mevlana. Ama nerede böyle insanları görmek. Technopat gibi güzel bir sitenin editörlüğünü üstlenmiş birisin bu tür magazin tadından haber yapmayı kendine yakıştırabiliyor musun?

Bu bir hata değil. Dolandırıcılık! Recep Baltaş'ta insanlar dolandırılmasın diye çaba gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Kusura bakma da hangi kafayla yazdın bu mesajı? Merak ediyorum. Her neyse, burada amaç bir dolandırıcılığı ortaya çıkarmak ve diğer kişilerin de dolandırılmamasını sağlamak.. Sen nasıl yorumluyorsun? Açıkçası böyle bir yoruma şaşırdım.

Her şey DH'da 7 Ağustos 2011'de açılan bu konu ile başlıyor:

Yazık yazık.. Şu üsluba bakın. Tamam oradaki arkadaş kesinlikle hata yapmış çok büyük bir mevlayı hiç bilmediği birisine göndermiş. Ama onun referanslarına güvenmiş çeşitli sitelerdeki olumlu müşteri değerlendirmelerine ve özellikle forumdaki çoğu insana güvenmiş aylarca süren bir konuydu bu işte bu konunun orijinal linki ; Rainbow | Benim projem

Bu beter üslup kişileri tanımadan bu denli ağır yargılamak ne kadar iğrenç bir şey. Yukarıda bir kaç arkadaş bir halttan habersiz zengin çocuğu falan yazmış neyse zahmet edip konuya bakarlarsa göreceklerdir durumu. İstiklal denen adam zaten ş... dolandırıcı o konu doğrudur ama bunu böyle yalandan DH diyerek kendi sitenizde reklam yapmanız ve kullandığınız iğrenç üslup kadar pis birşey olamaz kaç gündür incelemelerinize donanım yorumlarınıza bakıyordum meğer aklı havada boş bir adamın tekiymişsiniz sitenizde öyle.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı