Bir "dolandırıcılık" hikayesi mi başlıyor?

Hocam 2. el fiyatlarını düşürmek için olabilir. O kart 5000₺ ederse benimki de 5500₺ eder diyenlerin fiyatını düşürmek için olabilir.

Elden alışverişlerde dolandırılmazsınız, yapabilirsiniz. Ayrıca sahibindendeki ucuz RTX 3070'lere dolandırıcı diyen olmuş, hayır değil arkadaşlar alakası bile yok. Yurt dışında satış fiyatı 5000 TL RTX3070'lerin. Yurt dışından alıp Türkiye'de 8000-9000'e satıyorlar o kadar.
Yanıbaşımda arkadaşım dolandırıldı, "11 ay global, 3 yıl ABD garantisi mevcut" cümlesiyle aynı kartın farklı kutu fotoğrafları, farklı kullanıcı isimleriyle 3 günde bir dönüp yayından kalkıyor. Daha fazla detay vereyim ister misiniz?

Yanıbaşımda arkadaşım dolandırıldı, "11 ay global, 3 yıl ABD garantisi mevcut" cümlesiyle aynı kartın farklı kutu fotoğrafları, farklı kullanıcı isimleriyle 3 günde bir dönüp yayından kalkıyor. Daha fazla detay vereyim ister misiniz?

Elbette isterim, dolandırıcı kimse ifşa edin, alacak olan almaz hem. Ama hiç açılmamış güvenlik bantları kilitli RTX 3070'i alıp parayı verdiğinizde ne şekilde dolandırılabilirsiniz ki? Veya 2. else deneyip testleri yaptıktan sonra? GET alışverişi veya elden alımdan bahsediyorum elbette, kapora veya havale bambaşka bir şey.

Herkese merhaba arkadaşlar. 1 ay önce en yaygın 2. el alışveriş sitesin de 4500₺ fiyatına ROG STRIX 5700XT buldum. Hemen irtibata geçtim, muadilleri 7000-10000₺ arasındaydı. WhatsApp'tan yazışmaya başladık ve 1 aylık yazışmamız görseller de görüldüğü gibi. Ben karar veremedim kişinin güvenirliğine. Bir de siz bakın istedim. Parayı denkleştiremediğim için 1 ay sonrası için 1000₺ kapora verdim ve yayından ilanı kaldırttım. Onerebileceginiz 2. el alışverişte "GET" tarzı havuz sistemleri yapan site varsa ya da böyle yapsan çok daha güvenli diyebileceğiniz bir sistem varsa önerin lütfen. Buyurun görseller;

Eki Görüntüle 911356

Eki Görüntüle 911357

Eki Görüntüle 911399

Eki Görüntüle 911359

Eki Görüntüle 911360

Eki Görüntüle 911361

Eki Görüntüle 911362

Eki Görüntüle 911363

Eki Görüntüle 911364

Eki Görüntüle 911365

Eki Görüntüle 911366

Eki Görüntüle 911368

Eki Görüntüle 911369

Eki Görüntüle 911370

Eki Görüntüle 911371

Bu arada zaten söylemiş arkadaşlar ama yaptığınız şey ağır bir suç. Tavsiyem fotoğrafları silmeniz yönünde olur. Sadece olayı anlatın, bize bir şey ispatlamak zorunda değilsiniz zaten. O kişi bir şekilde burayı görür de kanıtını alıp şikayetçi olursa yazık olur size.

Hocam sizde sorgulamadan hemen parayı adama atmışsınız. Biraz ayrıntılı konuşup öyle karar verseydiniz. Konuşmanın 10.saniyesinde parayı vermişsiniz.
Aslında kaçırmak istemedim. Piyasanın altına bulunca ve ilan tarihinin aynı gün olduğunu görünce direkt yazdım ve ilandan kaldırttım.

Yeni konular

Geri
Yukarı