Bir "dolandırıcılık" hikayesi mi başlıyor?

Bir şekilde arkadaşın adresini buldum sayılır. Gerçek ismi de Onur Yıldırım imiş. Bilgiler ne kadar gerçek bilmiyorum yalnız tepkisi bu oldu ne yapmalıyım arkadaşlar?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-03-07-23-35-15-593_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2021-03-07-23-35-15-593_com.whatsapp.jpg
    93,3 KB · Görüntüleme: 165
Bir şekilde arkadaşın adresini buldum sayılır. Gerçek ismi de onur yıldırım imiş. Bilgiler ne kadar gerçek bilmiyorum yalnız tepkisi bu oldu ne yapmalıyım arkadaşlar?

Bu arada aynı şehirde misiniz? Eğer yerini tespit ettiyseniz uyandırmayın yanlış yapıyorsunuz. Direk polis ile iletişime geçin siz dolandırıldığınızı hala anlamak istemiyorsunuz. Verdiğiniz kaporayı alın ve kurtulun dolandırıcıyı da adalete teslim edin.

Bu arada aynı şehirde misiniz? Eğer yerini tespit ettiyseniz uyandırmayın yanlış yapıyorsunuz. Direk polis ile iletişime geçin siz dolandırıldığınızı hala anlamak istemiyorsunuz. Verdiğiniz kaporayı alın ve kurtulun dolandırıcıyı da adalete teslim edin.
Hocam ilan Osmaniye de idi. Kargo ile gonderilecekti. Ama biraz başımı agrittim ve bu bilgilere ulaştım arkadaşa son uyarım şu yönde. Şuan ben şehir dışında bir iş üzerinde olduğum için polisle uğraşamam.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-03-07-23-42-04-307_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2021-03-07-23-42-04-307_com.whatsapp.jpg
    94,1 KB · Görüntüleme: 140
Kimlik bilgilerini buraya atman, ne bileyim?

Bunu moderatörün onaylaması da pek tuhaf. Sadece 1 argo kelime içeren videodan 1 hafta atmayı biliyorlar. Vatandaşın kimliği paylaşılınca onaylarken göz yumuyorlar. Değişik.

Hocam niye herkes kimliğe tepki göstermiş, sansürlü değil mi zaten? Veya normalde sansürsüzdü sonra mı düzenleme yaptı konu sahibi?

Hocam ilan Osmaniye de idi. Kargo ile gonderilecekti. Ama biraz başımı agrittim ve bu bilgilere ulaştım arkadaşa son uyarım şu yönde. Şuan ben şehir dışında bir iş üzerinde olduğum için polisle uğraşamam.
Ben olsam hiç uyandırmadan polise gider her şeyi baştan anlatır. Operasyon başlatırdım. Siz bu şekilde yaparsanız dolandırıcıya kaçma fırsatı tanımış olacaksınız. Zira umudunuzu kesin artık ekran kartından öyle bir kart belki de yok her şey kurmaca Türk polisine güvenin dolandırıcının sözleriyle hareket etmeyin artık ya da işim var ben uğraşamam diyorsanız 1.000 TL üstüne bir bardak soğuk su için sonuçta çok büyük bir para değil sağlık olsun deyin allahından bulsun deyin ama şunu da bilinki bu tarz kişileri yakalatmazsanız bugün size yapan yarın başka bir kişiyi de mağdur eder haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

Ben olsam hiç uyandırmadan polise gider her şeyi baştan anlatır. Operasyon başlatırdım. Siz bu şekilde yaparsanız dolandırıcıya kaçma fırsatı tanımış olacaksınız. Zira umudunuzu kesin artık ekran kartından öyle bir kart belki de yok her şey kurmaca Türk polisine güvenin dolandırıcının sözleriyle hareket etmeyin artık ya da işim var ben uğraşamam diyorsanız 1.000 TL üstüne bir bardak soğuk su için sonuçta çok büyük bir para değil sağlık olsun deyin allahından bulsun deyin ama şunu da bilinki bu tarz kişileri yakalatmazsanız bugün size yapan yarın başka bir kişiyi de mağdur eder haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.
Ve son olarak WhatsApp üzerinden engelledi arkadaş. Bu konu da ne yapmam gerekiyor. Nasıl hakkımı alabilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-03-07-23-50-16-394_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2021-03-07-23-50-16-394_com.whatsapp.jpg
    106,3 KB · Görüntüleme: 146
Hocam niye herkes kimliğe tepki göstermiş, sansürlü değil mi zaten? Veya normalde sansürsüzdü sonra mı düzenleme yaptı konu sahibi?

Evet. Konu sahibi ilkten direkt atmıştı kimliğin ön yüzünü. TC no falan gözüküyordu. Konu sahibi sonradan sansürledi.

Ve son olarak WhatsApp üzerinden engelledi arkadaş. Bu konu da ne yapmam gerekiyor. Nasıl hakkımı alabilirim?
Alamazsın, tahminimce o kimlik vs. sahte. Profesyonel dolandırıcı, polisle de uğraşmak istemiyorsan sadece soğuk su içebilirsin giden 1000 TL'nin üzerine.

Yeni konular

Geri
Yukarı