Bir Dolandırılma Öyküsü

Evet arkadaşlar bu anlatacaklarım gerçektir bizzat arkadaşım yaşadı ben de ortak oldum.

Hepinizin bildiği gibi Counter strike Global Offensive oyunuda skinli silahlar var ve bıçaklar. Bizim arkadaş paraya kıyıp alıyor . Sonra itemlerin takaslandığı bir site var reklam olmaması için vermiyorum.

Oraya takas için koyuyor . Adamla tanışıyorlar filan. Sonra adam bıçağa 150 dolar verecem diyor. Normal değeri 85 dolar olan biçağa 150 dolar vereceğini duyunca adam sevinçle koşuyor tabi. Sonra adama diyor ki (zeki ya güya) önce para sonra bıçak diyor. Adamda bunun üzerine bir tane dürüst arkadaşını çağır itemi ona ver diyor ( o ben oluyorum) . Neyse işte ben geliyorum adam bana da yazıyor bir şeyler. Sonra bıçak bana geliyor iyi bunlar konuşuyorlar işte şöyle böyle.

Bir anda bana takas teklifi geliyor arkadaş bıçağı geri istiyor ama yazı filan yazmadı bana bir şey söylemedi . Neyse bende kabul ediyorum . Aradan 10 dk geçiyor benden bıçağı istiyor. Ben sana bıçağı verdim neden daha istiyorsun. Yok istemedim falan filan dedi. Dolandırıcı adam bunu konuşturup uyutmuş.

Onun profilinin aynısından kopyalayıp bana takas teklifi atmış kısaca bıçağı adam almış. Sonra adam yazıyoruz filan boşa.

Steam´a ticket atıyoruz 1 saat sonra bıçak geliyor. Ardından tekrar kayboluyor. Adamın profiline bakıyoruz bıçağı satmış 35 tane anahtara. Sonra sattığı adam gidiyoruz adamı yazdık filan nafile steam´a ticket attık nafile.

Siz siz olun azla yetinmesini bilin . Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olduk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dotada 80$ lık itemlerim gitmişti benim de. Steam guarda dolandirildim yardim edin falan dedim. Koskoca steam 1.5 ay sonra mesaj attı ve senin itemlerini geri verecek gücümüz yok dedi. İsin kötüsü beni dolandıran Turktu ve steam bu arkadaşa trade ban verip tüm itemlerini silmişti , anlamadığım adamı suçlu buluyorsun itemlerine de el koyuyorsun ama bana geri vermiyorsun.

Ben de önceden Counter Strike 1.6 oynarken adamdaki CFG dosyasını çok sevmiştim. Telefonla 15TL göndermiştim. Sonra adamla MSN'den konuşurken nasıl sana CFG'yi atacağımı bilmiyorum falan dedi.
Dedim Hotfile.com'a yükle oradan link at dedim adam işim var çıkmam lazım dedi gitti. :D

amd007, cfgler hiçbir işe yaramıyor ya. :D Bırakın pro sunucuları Jail'e yönelin. :D
O zamanlar bilmiyorduk oyun nasıl oynanır falan diye :D Şu an tabi artık iyi bir mouse aldığım için(bence psikoloijik bir işe yaradığı yok mouseun) iyi oynuyorum vallahi :D
Bu arada Jail'e de ne desem, küçükler doluştu. Geçen gireyim dedim çocuk konuşmayı bilmiyor :)

Bu arada eskiden ne güzel ölünce sohbet ederdik chatden artık nerede o eski cs sohbetleri :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı