Bir Erkeğe iPhone 6S Rose Gold Gider Mi?

Tyler Deinsburg

Hectopat
Daha fazla  
Soru açık net arkadaşlar. Kendime iPhone 6S Rose Gold modelini almayı düşünüyorum. Fotoğraflara bakıldığında çok fazla patlayan bir pembe olmadığı görünüyor ama gerçekte nasıl? Neden illa Rose Gold alacaksın git Space Gray al diyebilirsiniz ama hayatımda ilk defa Apple marka bir ürün kullanacağım yani dışarıdan bakıldığında 6S olduğu belli olsun diye. iPhone kullanan bir çok insan gibi bende hava atmak için alacağım yoksa 5-5S-6'da işimi görür. Sorumu cevaplarsanız sevinirim.

Çocukluktan itibaren "pembe kız, mavi erkek rengidir" olgusunu kafana soktukları için böyle düşünüyorsun.
Rose Gold modelini de elbet alabilirsin, renkli giyinen de biriysen hiçbir mahsuru yok.
Ancak benim gibi elbiselerinin %90'ı siyah olan biriysen pembe yerine mavi veya metali tercih edebilirsin.
İnsanların ne düşündüklerini veya ne düşüneceklerini umursamıyorsan al Rose Gold'u yoluna bak. Elindeki de boru değil 6S.

Yinede sırf hava atmak için almanı israf kabul ediyorum. Ben de insanlar görsün, beğensin isterim ancak aldığım şeye mutlaka ihtiyacım olmalı.

İphone 6S almazdım ben. O fiyata telefon mu alınır? Git 2000-2500 TL ye al S6 Plus, kalan parayla da oyun alırsın veya PC'ye upgrade yaparsın.

İnsanların ne düşündüklerini veya ne düşüneceklerini umursamıyorsan al Rose Gold'u yoluna bak
Maalesef türkiye'de insanların "ne düşüneceklerini" hesaba katmak zorundayız , çünkü türkiye toplum ve mahalle baskısının olduğu bir ülke. Biri çıkar kalabalığın içinde "bu ne lan bilmem ne rengi" der, ondan sonra al başına belayı, rezil olmakda cabası.
Ayrıca pembe kız, mavi erkek rengi olgusuda büyük oranda doğru bence, ben şahsen telefonu pespembe birini "normal" biri olarak görmem. Beni geri kafalı olarak düşünebilirsiniz ama bunlar maalesef türkiye'nin realiteleri.
Bunları söylüyorum çünkü 3 yada 4 yıl önce sizin tavsiye ettiğiniz gibi yapıp kimseyi umursamayan birini oturduğum semtte bıçaklayarak öldürdüler. Çocuk mavi lens takıp saçlarını sarımsı yaptığı için laf atmışlardı hatırladığım kadarıyla. Ondan sonrada kavga çıkmıştı ve çocuk dediğim gibi hakkın rahmetine kavuştu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı