Bir ev nasıl satılır?

Mantıklı bu arada. Güzel bir reklam verirsen bayağı kişi katılır bence. Kimse 1 tl nin hesabını yapmaz.
Eğer şanslıysan sakız fiyatına ev sahibi olacaksın. Şahsen ben bir öğrenci olarak 50 TL atardım.

Ev sahibi ciddiyse Show Haber'e çıkıp ücretsiz reklamını bile yapabilir bu arada.

Aşırı derecede mantıksız. Diyelim evin değeri 1 milyon lira, çekilişe 800 bin kişi katıldığı zaman ne olacak peki? Adam 200 bin zarar mı etsin? Resmen kumar gibi bir şey.
Her katılan 1 TL atacak diye bir şey yok. Ayrıca katılım istenilen düzeyde gelmezse yapmaz zaten.

Aşırı derecede mantıksız. Diyelim evin değeri 1 milyon lira, çekilişe 800 bin kişi katıldığı zaman ne olacak peki? Adam 200 bin zarar mı etsin? Resmen kumar gibi bir şey.
Ev 2007'den beridir satılmıyor. Yani bence 200 bin tl zarar edip 800 bin tl ye satabilseydim, satardım. Yoksa bi 10 yıl daha boşta durur belki kim bilir.

Eğer şanslıysan sakız fiyatına ev sahibi olacaksın. Şahsen ben bir öğrenci olarak 50 TL atardım.

Ev sahibi ciddiyse show Haber'e çıkıp ücretsiz reklamını bile yapabilir bu arada.

Her katılan 1 TL atacak diye bir şey yok. Ayrıca katılım istenilen düzeyde gelmezse yapmaz zaten.

O kadar düşündüğünüz kadar kolay olsaydı herkes öyle satardı merak etmeyin.
Her katılan 1TL atacak diye bir şey yok demişsiniz de, bu çekiliş hangi platform üzerinden olacak? Adam fazla para atana fazla şansı nasıl verecek? Hangi site bu kadar yoğun katılımı ölçecek? Hadi diyelim çekiliş firmasıyla anlaştı, o kadar kişi için çok fazla masraf gerekir. Hem de istenilen reklam yapılamazsa ucuza birine gider. Ev sizin olsa böyle konuşacak mıydınız acaba.
Buradan her şeyi söylemesi kolay ama insanın kendi evi olunca böyle olmuyor.

O kadar düşündüğünüz kadar kolay olsaydı herkes öyle satardı merak etmeyin.
Her katılan 1TL atacak diye bir şey yok demişsiniz de, bu çekiliş hangi platform üzerinden olacak? Adam fazla para atana fazla şansı nasıl verecek? Hangi site bu kadar yoğun katılımı ölçecek? Hadi diyelim çekiliş firmasıyla anlaştı, o kadar kişi için çok fazla masraf gerekir. Hem de istenilen reklam yapılamazsa ucuza birine gider. Ev sizin olsa böyle konuşacak mıydınız acaba.
Buradan her şeyi söylemesi kolay ama insanın kendi evi olunca böyle olmuyor.
Bu arkadaş evini 800 bin sterline satmak istiyordu fakat alıcı bulamıyordu. O da benim yazdıklarım gibi bir çekiliş düzenleyip 2 milyon sterline satmıştı.

EOQcQ_HWkAI5e9f.jpg

Bu arkadaş evini 800 bin sterline satmak istiyordu fakat alıcı bulamıyordu. O da benim yazdıklarım gibi bir çekiliş düzenleyip 2 milyon sterline satmıştı.

Eki Görüntüle 1439055

Bir ihtimal yapabilir, fakat yapamama ihtimali daha yüksek.
Aşağıdaki arkadaşta bir saç tokasıyla eve kadar takas etmiş.
Bu kadar kolaysa biz de yapabilir miyiz sizce?
Çok büyük şans gerekiyor, biri yaptı diye böyle risk alınmaz bence.
Ama evin değeri ucuzsa büyük bir reklam bütçesiyle belki 3 katına falan satabilir.
Ama dediğim gibi zor bir iş herkes yapamaz.

Dosya Ekleri

• 1656787701588.png
    1656787701588.png
    255,2 KB · Görüntüleme: 37
Bir ihtimal yapabilir, fakat yapamama ihtimali daha yüksek.
Aşağıdaki arkadaşta bir saç tokasıyla eve kadar takas etmiş.
Bu kadar kolaysa biz de yapabilir miyiz sizce?
Çok büyük şans gerekiyor, biri yaptı diye böyle risk alınmaz bence.
Ama evin değeri ucuzsa büyük bir reklam bütçesiyle belki 3 katına falan satabilir.
Ama dediğim gibi zor bir iş herkes yapamaz.
Denemeden bilemeyiz.

15 yıldır satılamayan evi satma fikrim benim bu şekilde şahsen. Daha iyisi varsa çıksın söylesin fikrini :)

Geri
Yukarı