Günlük ev kiralama nasıl oluyor?

Berto Aslan

Hectopat
Yılbaşı için günlük ev kiralamak istiyorum. Eğlenmek vb yaşım 18 fakat ilk defa ev kiralama işine girdiğim için dikkat etmem gereken hususlar neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
O evler genellikle çalıntı oluyor zaten. Özellikle İstanbul gibi şehirlerde uzun süredir kullanılmayan evleri gözlerine kestirip eve giriyorlar, kilidi değiştirip günlük olarak kiralamaya başlıyorlar. içi de tahmin edeceğin gibi leş gibi oluyor.

Otel ayarla bence, günlük kiralık ev çok iğrenç bir şey. Üstelik gerçek ev sahibi tarafından basılıp polise verilme ihtimalin bile var.

O evler genellikle çalıntı oluyor zaten. Özellikle İstanbul gibi şehirlerde uzun süredir kullanılmayan evleri gözlerine kestirip eve giriyorlar, kilidi değiştirip günlük olarak kiralamaya başlıyorlar. İçi de tahmin edeceğin gibi leş gibi oluyor.

Otel ayarla bence, günlük kiralık ev çok iğrenç bir şey. Üstelik gerçek ev sahibi tarafından basılıp polise verilme ihtimalin bile var.

Ankara Kızılay üzerinde bayağı var bu şekilde fakat onların içi VIP yani 500-600 TL.

Merhabalar güvenilir bir uygulama olan Airbnb'den bakabilirsin. Ben yurtdışında ya da şehir dışında defalarca kullandım ve çok da memnun kaldım. Seçtiğin evi daha önce kullanmış misafirlerin yorumlarını falan da görür daha da rahat edersin.

KBS (Kimlik Bildirim Sistemi) 'ne kayıt yapan resmi olarak pansiyon, otel veya apartman işletmecisi olan herhangi bir yerden kiralayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı