Bir felsefe yorumu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evrende kusursuz hiçbir şey kusursuz değildir. Belli bir düzen yoktur. Kaos var.

Din konuları açılmasına karşı değilim hatta iyi de oluyor bence. Fakat felsefe başlığının sadece din amaçlı kullanılması garip geliyor bana. Gerçi insan nedir sorusunu sorsam iki saniye sonra yine din konusu açılır ondan eminim:)

Din konuları açılmasına karşı değilim hatta iyi de oluyor bence. Fakat felsefe başlığının sadece din amaçlı kullanılması garip geliyor bana. Gerçi insan nedir sorusunu sorsam iki saniye sonra yine din konusu açılır ondan eminim:)

Din konusunu din başlığında açsa yine iyi. Kurandan ayet paylaşıp felsefi yorum diyorlar.

Yani sıkıntı orda zaten. Din başlığı yok:) Ama felsefe konularını dine çekmek zaten ayrı bir beceri orası da ayrı:) Gerçi burda Samsung monitör konusunda din tartışıldı orası bambaşka:)

Onu bunu geçin de fikirlere saygı duymayan, milletin inancını bastırıp kendi inandığını doğru gösterenler oldukça hiçbir konuyu tartışamazsın, konuşamazsın. Öncelikle kafalara format şart. İsim vermeye gerek yok, geçmişe dönüp bu arkadaşları kolayca görebilir herkes.

Bu işler milletin inancıyla dalga geçmeyle olmuyor. Bilgiliyiz diye geziyorlar sonra.

Aha bir din konusu daha.
Canlı, cansız tüm varlık alemi nasıl kusursuzca işliyor?
Kusursuz işlediğini düşünmüyorum. Kusursuz işlese aya, gezegenlere meteor çarpar mıydı? Canlı sistemleri kusursuz işlese en basit örnek olarak sivilce çıkar mıydı?

Onu bunu geçin de fikirlere saygı duymayan, milletin inancını bastırıp kendi inandığını doğru gösterenler oldukça hiçbir konuyu tartışamazsın, konuşamazsın. Öncelikle kafalara format şart. İsim vermeye gerek yok, geçmişe dönüp bu arkadaşları kolayca görebilir herkes.

Bu işler milletin inancıyla dalga geçmeyle olmuyor. Bilgiliyiz diye geziyorlar sonra.
Bak ona katılıyoum. Yani fikir söylemenin ötesine geçip hayır benim dediğime inanın demek mantıklı değil. Kimseyi ilgilendirmez bu konular. İnançlı veya din veya başka dine mensup. Bu sadece o kişiyi ilgilendirmeli. Geçen ki Ateizm ve Deizm konusunu 57 sayfa direnerek korumayı başarmıştık:) Ama zor oldu cidden:)

Yani sıkıntı orda zaten. Din başlığı yok:) Ama felsefe konularını dine çekmek zaten ayrı bir beceri orası da ayrı:) Gerçi burda Samsung monitör konusunda din tartışıldı orası bambaşka:)

O da bir şey mi? 🙃 SSD konusuydu yanlış hatırlamıyorsam siyasete bağladı birisi. Nasıl yaptı anlamadım ama garip insanlar var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı