Bir gecede bitirilecek oyun önerisi

Call of Duty serisinden bir oyun olabilir. Hikayesi kısa ama kalitelidir.

Portal 1 veya 2.
Teşekkürler oynadım hocam.
Başında uyuya kalırım diye düşünüyorum, ben öyle oyunlarda sıkılıyorum. Daha aksiyonlu bir şeyler arıyorum.

Call of Duty serisinden bir oyun olabilir. Hikayesi kısa ama kalitelidir.
Olabilirmiş aslında ama elimde hiç yok Call of duty :)

Tek oturuşta bitirilen oyun, yani ilk oynayışta bitebilecek birkaç önerim var. Metro Exodus'un the Two Colonels DLC'si, The Last of Us'ın Left Behind DLC'si, Call of Juarez Gunslinger, Portal, Hitman 3...

Galiba Half-Life 2 Episode One da kısaydı, yılbaşı gecesi bitirdiğimi hatırlıyorum. Hotline Miami de olabilir, oldukça keyifli oyundur, tabii ilk oynayışta yetişir mi emin değilim.

Marvel's Spider Man: Miles Morales, Mafia Defintive Edition gibi oyunlar zor fakat belki. Skip drive ile fast travel, bir de skip cutscene ile belki, fakat çok önermem.

Trepang2 mesela, oldukça iyi bir indie. F.E.A.R'dan çok esinlenmiş, orası kesin. Wolfenstein'dan da alıntılar var. Ki bu saydığım iki oyun da harika FPS'ler olduğundan onların melezi de bir o kadar harika, kaçmaz.

Yani, hangi sonu aldığımın önemi yok diyorsan The Stanley Parable, 10 dk'da bile biter de sayılmaz bana kalırsa. Ya da Paper's Please, tabi karar senin.

Max Payne'i galiba GTA Series Videos 5 saatte bitirmişti. Zor, fakat olası yine de yapılması.

Aha net bir öneri ; Metal Gear Solid V Ground Zeroes. Phantom Pain ile karıştırmamak lazım, bu onun öncesini anlatıyor. Prologue diyebiliriz, tabi Kojima gidip bunu bildiğin ayrıca sattı 1 yıl önce. Ana hikayesi, tek görev, 1 saatte bitiyor. Pek çeşitli olmayan yan görevleri ile bile anca 3-4 saate uzar, yani oldukça kısa bir oyun.

Katana Zero da olabilir, 5 saatte bitmesi olası diyebilirim. O da oldukça keyifli.

Klasik, fakat oldukça iyi; Super Mario All Stars. Super Mario Bros 1-2-3'ün SNES Remake'i. Orijinal oyunlara göre kesinlikle geliştirilmişler, keyifli oyunlar, tabi Save State'ler ile. Super Mario World'ü de buraya ekleyebilirim gibi.

Tabii sonraki oynayışlar, NG+ gibi etmenler ile daha fazla oyun da bitebiliyor; mesela Resident Evil Village. Dost oyunu 4. oynayışında sınırsız mermi gibi şeylerle 2 saatte bitirmişti mesela.

Portal 1 veya 2.

2. oyunu o kadar da kısa sürmez gibi. İlk oynayışta 10 saat civarında sürüyor, ben 10.5 saatte bitirmiştim yanlış hatırlamıyorsam. Tabii ilk oyun rahat biter, orası öyle.

Son düzenleme:
Tavsiye veren herkese teşekkürler. Hala kararsızım. Umarım yine Sekiroyu bitirmem :) 99 Attack Power olacak az kaldı :) :)
Galiba Choo Choo Charles oynamaya karar verdim. Canavar trenli bir korku oyunu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı