Bir insan neden ırkçılık yapar?

Irkçılık bir politik görüştür. Bir kesim insanın siyasal haklarının kısıtlanmasını/yok edilmesini ve baskılanmasını savunmak politiktir. Bu görüşü savunan kişileri politik arenada barındırmayıp sansürlemeye çalışmak "Görüşlere sahip olabilirsiniz fakat sadece bizim tahammül edebildiklerimize." demektir.

Bir insan neden ırkçı olur? Bir insan neden bir politik görüşe sahip oluyorsa o yüzden.

Aslında bunun üstün görmeyle tam alakası yok. "Benim yurdumda benim ırkım yaşamalı" anlayışındalar. Vatanı, kendi ırkının kazandığını düşünmektedirler. Tabi savunmuyorum bu düşünceyi.

İnsanın mensup olduğu ırkı sevmesi, savunması ırkçılıksa ben yaparım. Soruları alayım😃

Bir insan neden ırkçılık yapar? Anlamış değilim ve hala ülkede Türk ve Kürt sorunu var maalesef bir türlü bitmiyor.
Yazık cidden.
Türk görüyor ülkücülük çıkıyor, kürt görüyor pkk çıkıyor. Pek fazla kafana takma kürt ve türk milleti var olduğu sürece ırkçılık var olacak.Burası Türkiye.

İnsanın mensup olduğu ırkı sevmesi, savunması ırkçılıksa ben yaparım. Soruları alayım😃

Senin dediğin milliyetçiliktir. Eğer milliyetçi-İslam'cı isen ülkücü, atatürkçü isen vatan sever bir ılımlı milliyetçisindir vs. vs. Aşır milliyetçi olursan ırkçılık ve milliyetçilik arasındaki duvarı yıktığın için hem başkaları hem sen zarar görürsün.

Tarihte ve bugünlerde yaşananlar beni ırkçılık dediğiniz şeye biraz itti. Türkiye cumhuriyetinin ekmeğini yiyip bir de havlayıp duranlar ve özellikle çöllerde yaşayan bazı türler benim nefretimin kendisidir. Bu sınırlar içerisinde yaşayıp da memnun olan Kürtleri bende severim. Ama yine buranın ekmeğini yiyip teröristlik yapan ya da silahını alıp dağa koşanlar da ölmeli, öldürülmelidir. Siyahi insanlar kat ve kat daha iyidir ve gayet güzel insanlardır. Nefretim orta doğu çölünedir. İnkar etmem, etmeyi düşünmem. Bu nefretim ırkçılıksa ırkçıyım. Ayrıca İslamcıları, tarikatçıları ve Şeriatçıları gram sevmem. Laik düzene ve Kemalist Türkiye'ye karşı olan her grup yargılanmalıdır. Şu an böyle bir şey olmaz ancak belki ileride...

Cinsiyeti, yaşı veya engeli ne olursa olsun her bir arap ölmeyi hak ediyor.
Kürt konusunda evet terörist olanlar ölüyor zaten mülteci gitmesi ırkçılık olunmuyor çünkü bunlar vasıfsız elemanlar hadi vasıflı veya ülkeye yararı olsa belki tamam ama maalesef çoğu gereksiz kişiler.
Kemalizm bir kişi karşı çıkması normal bence ben Liberal biriyim bir kişi karşı çıksa umrumda değil mesala.
Merak ettiğim konu şu niye her arap ölmeyi hakediyor dediniz anlamış değilim.

Merak ettiğim konu şu niye her Arap ölmeyi hak ediyor dediniz anlamış değilim.

Eğitimlisi de eğitimsizi de gram umurumda değil. Tarihte önemli bir yerleri olmadığı gibi şu anda da yok. Hiçbir artısı olmayan bir topluluğun yıllardır benim ülkemde benden iyi yaşaması, tarihte de aynı şekilde yaptıkları şeyler anlamadığınız cümlenin sebebidir. Böyle bir topluluğun tek hak ettiği şey yok olmak. Ayrıca kılıç zoruyla bize enjekte ettiği )tamamen ve tamamen kendi görüşümdür. Troller saldırmasın.) dinleri de Türk milletine özünü unutmuştur ve iyice kendilerine benzetmiştir. Hepsinden nefret ediyorum.

Tarihte ve bugünlerde yaşananlar beni ırkçılık dediğiniz şeye biraz itti. Türkiye cumhuriyetinin ekmeğini yiyip bir de havlayıp duranlar ve özellikle çöllerde yaşayan bazı türler benim nefretimin kendisidir. Bu sınırlar içerisinde yaşayıp da memnun olan Kürtleri bende severim. Ama yine buranın ekmeğini yiyip teröristlik yapan ya da silahını alıp dağa koşanlar da ölmeli, öldürülmelidir. Siyahi insanlar kat ve kat daha iyidir ve gayet güzel insanlardır. Nefretim orta doğu çölünedir? İnkar etmem, etmeyi düşünmem. Bu nefretim ırkçılıksa ırkçıyım. Ayrıca İslamcıları, tarikatçıları ve Şeriatçıları gram sevmem. Laik düzene ve Kemalist Türkiye'ye karşı olan her grup yargılanmalıdır. Şu an böyle bir şey olmaz ancak belki ileride...

Cinsiyeti, yaşı veya engeli ne olursa olsun her bir Arap ölmeyi hak ediyor.

"Türkiye cumhuriyetinin ekmeğini yiyip bir de havlayıp duranlar" cümlesi yanlış anlaşılmaya müsait geldi. Bu nefret ve terörizm gibi şeyler anlamında kullanılmış bir cümle. Malum parti savunucusu sanılmak istemiyorum.

Tamam hukuk önünde yargılansınlar bunu bende kısmen isterim fakat Arap konusunda katılmıyorum çünkü sadece belli bir ırka mensup diye şeriatçı olmuyor.
(Mültecilerin T.C. topraklarına girmesini bende istemem.)

Geri
Yukarı