Bir insanın bir konu hakkında fikrini belirtememesi

Daha fazla  
Evet başlıkta gördüğünüz gibi herhangi bir konu hakkında doğru dürüst düşüncemi belirtemiyorum. Belirtemiyorum da demeyim daha doğrusu aklıma belirtecek bir düşünce gelmiyor. Kafamın içi sanki bomboş! Öyle basit konularda bile aklıma düşünecek bir şey gelmiyorsa gelecekteki yapacağım işlere de yansıyacaktır bu. Sizce bu düşünce eksikliği neyden kaynaklanıyor olabilir? Bu eksikliği giderebilmem için bana önereceğiniz şeyler nedir?

Son düzenleme:
Aslında bu iyi bir şey mesela bazı insanlar her konuda fikir belirtiyor. Sevdiğin ve ilgilendiğin konular hakkında bilgi sahibiysen fikir belirtebilmelisin. Bildiğin konularda da fikir belirtebiliyorsan sorun yok demektir.

Öncelikle bilgi sahibi olmak gerek, fikir üretebilmenin en önemli kısmı bu. Anlatamıyor veya aklına gelmiyor değil o konuyu ne kadar önemsediğin veya onun hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunla alakalı biraz. Kendini keşfet, merak et, soru sor, araştır bu şekilde bilgi dağarcığın gelişecek, ilgini çekmeye başladıkça fikirlerin de olgunlaşır, kendini daha rahat ifade edersin ancak sakın her şeyi ben bilirim mottosuna da kapılma.

Belki de sohbet etmeyi fazla ciddiye alıyor olabilirsin. Eğer öyleyse kendini rahat bırak. Ne söyleyeceğim diye düşünme. Bir şekilde konuşmaya başla. Alakasız şeyler olsa bile. Devamı zamanla gelir zaten.

Evet başlıkta gördüğünüz gibi herhangi bir konu hakkında doğru dürüst düşüncemi belirtemiyorum. Belirtemiyorum da demeyim daha doğrusu aklıma belirtecek bir düşünce gelmiyor. Kafamın içi sanki bomboş! Öyle basit konularda bile aklıma düşünecek bir şey gelmiyorsa gelecekteki yapacağım işlere de yansıyacaktır bu. Sizce bu düşünce eksikliği neyden kaynaklanıyor olabilir? Bu eksikliği giderebilmem için bana önereceğiniz şeyler nedir?
Normaldir. Her insan herşeye ilgilenecek diye birşey yok. İlerde kendi ilgi alanızla ilgili şeylerde çıkar. O zaman bolca belirtisiniz.

Geri
Yukarı