Birine bir konu hakkında hayır diyememek

Scott Cawthon

Hectopat
Merhaba bugün aklıma bir konuyla ilgili bir takıntı oluştu bu soruyu soran kişide yalvarıyordu hayırda diyemedim zaman istedim biraz şimdi de stres içinde yarını bekliyorum nasıl hayır diyeceğimi pek bilmiyorum. Ayıp olur diye de öyle direkt söyleyemem. Birisi yardım edebilir mi?

Bazı konulara yüzsüz gibi direkt hayır, olmaz gibi ifadeler kullanan arkadaşlar tanıyorum. Aşırı itici oluyorlar fakat farkında değiller. Güzel bir dille yapamayacağını söylemen gerekiyor. Kırılırsa kırılsın hocam. Sizden önemli değil. Herkes gider, siz kalırsınız.

Konuyu bilmeden tam bir şey diyemem ama aklıma ilk "Kusura bakma ama, ........... olduğundan yapamam." gibi bir şey geldi.

Hayır kelimesini söyleyememenin altında yatan sebep empati yeteneğinden dolayı oluşan bir şey mi?
Hocam Kalan Kısmını Sormak Pek İstemiyorum Saçma Olabilir.
Hayır kelimesini söyleyememenin altında yatan sebep empati yeteneğinden dolayı oluşan bir şey mi?
Onu Bilmiyorum Hocam Her Biri Birşey Sorsa İçime Bir Stres Ve Hayır Diyemeyecek Bir Olumsuzluk Giriyor.
Konuyu bilmeden tam bir şey diyemem ama aklıma ilk "Kusura bakma ama, ........... olduğundan yapamam." gibi bir şey geldi.
Anlamadım.
Bazı konulara yüzsüz gibi direkt hayır, olmaz gibi ifadeler kullanan arkadaşlar tanıyorum. Aşırı itici oluyorlar fakat farkında değiller. Güzel bir dille yapamayacağını söylemen gerekiyor. Kırılırsa kırılsın hocam. Sizden önemli değil. Herkes gider, siz kalırsınız.
Hocam Söyleyemiyorum İşte O Cesaret Yok.

Hocam Kalan Kısmını Sormak Pek İstemiyorum Saçma Olabilir.

Onu Bilmiyorum Hocam Her Biri Birşey Sorsa İçime Bir Stres Ve Hayır Diyemeyecek Bir Olumsuzluk Giriyor.

Anlamadım.

Hocam Söyleyemiyorum İşte O Cesaret Yok.
Kararsızlık en kötü karardan daha kötüdür. Biri sırf bu sebepten size darılacaksa ( sebebi tamamen bilmiyorum fakat yüksek ihtimalle kendi menfaati için istiyor ) aman aman çok önemli değilse düzgün bir dille reddetmeniz gerekiyor.

Kararsızlık en kötü karardan daha kötüdür. Biri sırf bu sebepten size darılacaksa ( sebebi tamamen bilmiyorum fakat yüksek ihtimalle kendi menfaati için istiyor ) aman aman çok önemli değilse düzgün bir dille reddetmeniz gerekiyor.
Anlıyorum Sizi Hocam.
Arkadaşın demek istediği sanırım önce hayır demendeki sebebin ne olduğunu ona söyleyip ondan sonra kusura bakma yapamam demen.
Hocam Başka Bir Sıkıntıda Tam Söyleyecekken Streslenip Söyleyemiyorum.

Aynanın karşısına geç ve hayır de. Bir süre tekrarladıktan sonra hayır deme konusunda deneyim kazanmış olacaksın. Haydi kolay gelsin.

Geri
Yukarı