Bir kaleciye verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?

tryx

Picopat
Okulumun futbol takımında kaleciyim ve bazen hata yapıyorum, özellikle yan toplarda. Bana verebileceğiniz tavsiyeler var mı? Teşekkürler.

Tam olarak odaklandığına emin ol. Maça çıkarken kafanda olan her şeyi saha dışında bıral yalnızca maçı düşün. Gol mu yedin hiç önemli değil bir daha yememeye çalış. Maçı senin yüzünden mi kaybettiler hatalarını gör ve ders çıkar. Unutma bu sadece bir oyun.

Tam olarak odaklandığına emin ol. Maça çıkarken kafanda olan her şeyi saha dışında bıral yalnızca maçı düşün. Gol mu yedin hiç önemli değil bir daha yememeye çalış. Maçı senin yüzünden mi kaybettiler hatalarını gör ve ders çıkar. Unutma bu sadece bir oyun.
Değerli yorumunuz için teşekkürler. Sanırım sorunlardan biri de maça odaklanamam.

Öncelikle özgüvenli ol. Hatadan korkma. Senin gol yemen ile forvetteki arkadaşının gol kaçırması arasında bir fark yok. Yan toplarda da top atılmadan önce rakip oyuncuların ceza sahasındaki yerleşimlerine kısaca bak ve önden tahmin hamlesi yapmaya çalış. Tabi şahsi tavsiyelerdir sorumluluk kabul edilmez:)

Sadece topa odaklan adam şut çekmeye çekerken seni yanıltmaya çalışır adama odaklanırsan yanılirsin ama topa odaklanırsan topu yüksek ihtimalle yakalarsın
Artık tüm odağımı topa vermeye çalışacağım. 🙂
Kaleyle bütünleş, dost ol onunla. Gelen topu kucakla, sarıl ona! Karıyı kızı düşünme maçta. Ve gözlerinle topu takip et.
Seyircilere hiç bakmamaya çalışıyorum daha çok heyecan olmasın diye. 🙂
Öncelikle özgüvenli ol. Hatadan korkma. Senin gol yemen ile forvetteki arkadaşının gol kaçırması arasında bir fark yok. Yan toplarda da top atılmadan önce rakip oyuncuların ceza sahasındaki yerleşimlerine kısaca bak ve önden tahmin hamlesi yapmaya çalış. Tabi şahsi tavsiyelerdir sorumluluk kabul edilmez:)
Genelde orta mı açacak, şut mu çekecek diye kararsız kalıyorum. Sonucunda gol geliyor. 😃
Maç öncesi sevdiğin bir müziği dinle ve maça çık.
Güzel bir tavsiye sağ olun. 🙂

Daha erken tecrübe için, boş vakitlerinde bol bol gol videosu ve deneyimli kalecilerin kurtarışlarını izleyerek kalecilik konusunda tecrübeni arttırmaya çalış, fiziksel gelişimini ihmal etme

Geri
Yukarı