Bir Kavgada Öfkeli Olmak Mı Daha İyi Sakin Olmak Mı ?

Öfke Mi Sakinlik Mi ?

• Öfkeli Olmak

Oy: 37 33,9%
  • Sakin Olmak

Oy: 72 66,1%

• Oy verenlerin toplamı
    109
Hiçbir zaman kavgadan yana olmadım. 25 yaşındayım ve çok şükür bu zamana kadar bir kez bile kavga etmedim kimseyle. Nedendir bilmiyorum ama kavgada aklıma her seferinde ya kavga ettiğim kişinin bir rahatsızlığı varsa ve ona vurduğumda bir şey olursa diye çok korkarım. Belki de bundan dolayıdır ki kavgadan korktuğum.

Şu zamana kadar sürekli bana kafa tutan kişiler beni dövmeye kalkıştı fakat başarısızlık yaşadılar. Bir kere çocuk beni boğazımdan tuttu sınıfa girer girmez. Arkadaşları beni kurtarmaya çalışıyor. Bırakın dedim bu sefer ben onu üzerinden tuttum. O sırada hoca geldi tüm disiplin kurulu bana toplandı. Ama her seferinde karşılıklarım yani beni kıstırdıklarında sakin ama geri karşılıkta çok sinirli oluyorum.
Bu sene bi kavga çıksada ayıranı ben dövsem.

@Hikmet Benol bazen bende kavga ettiklerimi evire çevire dövmek istiyorum. Hiçbir halt olmadığını görsün diye. Zaten küçük yer, yanına 3-5 i*i (980Ti) toplayan adam oldum sanıyor. Sıkıntı ya. Kavga etmemek lazım. Ama çok gerekiyorsa ağzını yüzünü dağıt görsün bakalım dünya kaç bucak. ;)

@Hikmet Benol bazen bende kavga ettiklerimi evire çevire dövmek istiyorum. Hiçbir halt olmadığını görsün diye. Zaten küçük yer, yanına 3-5 i*i (980Ti) toplayan adam oldum sanıyor. Sıkıntı ya. Kavga etmemek lazım. Ama çok gerekiyorsa ağzını yüzünü dağıt görsün bakalım dünya kaç bucak. ;)
Özel'de okudum ve 7-8 de bana kafa tutan benim sınıfımda geçen cidden psikopat birine kafa tuttu psikopat olan seninle sonra görüşcez dedi. Eğer psikopat olan bu dövecekse ilk ben girişcem. Tüm ortaokul zamanımı mahvetti. Fiziksel özellikler ile alay etti sürekli. Ama gün gelecek.

Öfkenin türleri vardır. Biri en kötüsü olan deliye dönmek denen biri de en doğru anda nasıl kullanacağını bildiğin. Doğru kullanacağın bir öfke kavga kaçınılmazsa en önemli silahın olur. Ama genel olarak sakin kalmayı başarmak daha önemlidir. Asker de komutanların öğrettiği en önemli şeylerden birisi sıcak çatışma durumların da serin kanlı olup sakinliğinizi kaybetmemektir. Aslında en doğrusu konuşup anlaşmaktır ama bazı insanlar ne yazıkki laf dinlememekte diretirler. Onun için şiddetin her türü kötüdür. Başvurulacak en son şey olmalıdır. Keşke o bile olmasa da olmuyor işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı