Bir kızdan hoşlanma süreci nasıl olmalı?

Cümlede "4. sınıf", "7. sınıf" terimlerini gördüğümüze göre başlıktaki soruya en optimal cevap: Olmamalı.

Optimal yazısını görünce içim gitti kesinlikle 10 yaşında olmayıp havalı zannettiğin yeni bir kelime kullanmadın.

Optimal yazısını görünce içim gitti kesinlikle 10 yaşında olmayıp havalı zannettiğin yeni bir kelime kullanmadın.

Benim kaç yaşımda olduğumu geç, burada konu ben değil sensin şu anda. Önündeki yıl tüm hayatını belirleyecek bir sınavın var, canını dişine takıp sınava çalışman lazım. Hayatın meslek liselerinde kayıp giderse "Technopat Sosyal'de bbiwy diye bir abi vardı" diye aklına gelir, üzülürsün. Bunu kimse istemez değil mi kanı kaynayan kardeşim? Haydi rasyonel sayılarını, canlıların ortak özelliklerini çalış küçük adam. Benden sana en az 20 yıl ötenden bir abi tavsiyesi.

Benim kaç yaşımda olduğumu geç, burada konu ben değil sensin şu anda. Önündeki yıl tüm hayatını belirleyecek bir sınavın var, canını dişine takıp sınava çalışman lazım. Hayatın meslek liselerinde kayıp giderse "Technopat Sosyal'de bbiwy diye bir abi vardı" diye aklına gelir, üzülürsün. Bunu kimse istemez değil mi kanı kaynayan kardeşim? Haydi rasyonel sayılarını, canlıların ortak özelliklerini çalış küçük adam. Benden sana en az 20 yıl ötenden bir abi tavsiyesi.

Bir şey demiyorum abicim ben hem kızın kalbini kırmak istemiyorum hem de kızı seviyorum.

Bir şey demiyorum abicim ben hem kızın kalbini kırmak istemiyorum hem de kızı seviyorum.

Kızın kalbini kıracak bir durum yok. Aksine kendine de ona da farkında olmadan iyilik yapmış olursun kendini geri çekerek. Çok değil yaklaşık 7-8 yıl sonra beni anlayacaksın.

"Kızı seviyorum" cümlesi (sevgili olmadığın kıza seviyorum demek) normalde bile absürt iken, ortaokul öğrencisi olarak bunu söyleyemezsin. Böyle bir lüksün yok.

"Optimal" kelimesinin anlamını araştırdıysan sana en uygun olduğunu düşündüğüm bir cevabı verdiğimi anlarsın. Senin iyiliğin için söylüyorum bunu. Bir kızdan hoşlanman değil, henüz liseye bile geçmemiş olman sorun. Liseyi bırak, üniversitede anca bu işlere girişilir. Kızlar kaçmıyor.

Delikanlısın biliyorum fakat uzun vadeli düşün, akıllı ol. Hayatını mahvetme. Gerçekten pişman olursun yoksa.

Kolay gelsin. Hayırlısı olsun. Yarın durumda güncelleme olursa yaz. Merak ettim ne olacak. 😃

Haydi kolay gelsin dostum Allah gönlüne göre versin.

@KorSanMil çocuk yalan da söylüyor olabilir bu yaşlarda hoşlanma işi de saçma açıkçası çok bir yere gitmez ilişki ama illaki yapacağım diyorsan sana kalmış. Kızla biraz konuş şaka falan olmadığından emin ol sonra tekrar şansını dene başka yapacağın bir şey yok.

Çok sağ olun ama...

Çok sağ olun ama...

Evet dedi!

1- İsim sormak
2- Hobileri, zevkleri, renkleri vesaire öğrenmek
3- Zeki olup olmadığını anlamaya çalışmak
4- Eğer zekiyse arayı elinden geldiğince iyi tutup en iyi arkadaşlarından biri olmaya çalışmak, eğer zeki değilse hayatından çıkarmak.
5- Kızın başkasını bulması ve konunun kapanması.

Şaka bir yana 7. sınıfta ne aşkı? Zaten liseye geçince hayatının ufak çaplı kriz noktasını yaşıyorsun. 7. sınıf bu krizi azaltmak için müthiş bir sınıf. Sınava çalış bol bol. Bırak aşk işlerini benden sana tavsiye.

Geri
Yukarı