Bir oyun yazsaydınız ne olurdu?

R

Redburne

Ziyaretçi
Bu aralar fazla soru soruyorum ama meraktan. :redface:

Dediğim gibi bir oyun yazsaydınız nasıl bir şey olurdu?

Ben başlayayım isterseniz:
Benim oyunum tıpkı gerçek yaşam gibi olurdu. Karakterimiz aynı gerçekte olduğu gibi hayatla mücadele edecek, çalışacak, ailesine bakacak, aşık olacak vs. Oyun ise ölünce bitecek. Ama rastgele ani bir ölüm. Araba çarpar, beyin kanamasından ölür vs. En sonunda bir puana sahip olacak. Tıpkı bir açık dünya oyunu gibi. :p

Büyük ihtimalle gereksiz mesajdan ban yerdim. Her yerdeler.
Espri bir yana üzücü bir şey olurdu büyük ihtimalle. Sonunda kötüler kazanırdı. Hiç böyle bir oyun yok mesela. Böyle diğer oyunlar gibi giderdi, biz en iyisi olurduk. Son görevde baş düşman bizi öldürüp kazanırdı.

Ama ben çok değişik bir şey yapmalıyım. Günümüzdeki çoğu oyun birbirine benziyor. Artık insanlar farklı bir şeyler görmek istiyor.

Heavy Rain ve LA Noire gibi oyunların daha iyi mekanikler ile birleştirilmiş halini yapmak isterdim. Sürükleyici ve gizemli polisiye hikaye. Tadından yenmez valla. :)

Herşeyden önce kamera açısı ve hareketleri önemli. Bir de oyunun doku ve kaplaması. Ayrıca müzikler de var.

Bu dediğim unsurlar iyi olduğunda, berbat bir hikayeniz bile olsa iyi işler çıkaracağınızı düşünüyorum. :)

Benim oyunum tıpkı gerçek yaşam gibi olurdu. Karakterimiz aynı gerçekte olduğu gibi hayatla mücadele edecek, çalışacak, ailesine bakacak, aşık olacak vs. Oyun ise ölünce bitecek. Ama rastgele ani bir ölüm. Araba çarpar, beyin kanamasından ölür vs. En sonunda bir puana sahip olacak. Tıpkı bir açık dünya oyunu gibi. :p

Bkz. Sword Art Online

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı