Bir oyun yazsaydınız ne olurdu?

Kesinlikle fizik motoruna abanırdım. Oyundaki her eşya vs. parçalanabilecek.

Açık dünya olurdu ve kişinin seçimlerine bağlı olarak ilerlerdi. Upgrade&Craft sistemini de çok sevdiğimden kesin eklerim.

9 diye bir animasyon film vardı. İnsanlık yok olmuş ve dünyaya robotlar hakim.

O film tarzında bir şeyler yapardım.

Geirilim, korku, Aksiyon türünde olurdu tahminimce. Metro 2033 havası katardım.

Tek oyunculu olur. Co-Op bozar bu oyunu.

Son düzenleme:
La.Norie tarzı ama 1 gizemli oyunu bir oyunda yazarım. (Mesela bir mafianin gizli şeylerini ifşa etmeye çalışan gizli bir polis ekibi. Son sahnede ana karakterimiz mafiaya katılıp ekipi ihanet edip hepsini öldürür.) bazı oyunların üzücü bitmesini isterim.

PRA-LX1 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Fütüristik silahlara sahip grafiklere oynanışa ve hikayeye öncelik verilmiş bir oyun. Aksiyon-Romantik Komedi tarzı olurdu.

Oyunun adını AVM koyardım. Oyunu şöyle düşündüm; Alış-veriş merkezinde geçen bir gece nöbetçisi var. Klübesinden en uzaktaki dükkan saat 12 ile 1 arası 15 dakikada bir darabası açılma yapar. AVM müdürü bunu önce tamirci çağırır, tamir eder gider. 1 hafta sonrasında aynı sorun tekrar yaşanır. Tamirci çağırır, fakat bir sorun olmadığını söyler ve gider. Müdür nöbetçiye gece 12 ile 1 arasında orayı kontrol etmesini ister, ettiği taktirde maaşına zam, etmezse işten atılacağını söyler. Nöbetçi mecbur kabul eder. Müdür söyledikten 3 gün sonra komaya girer ve kimse ne olduğunu bilmez, anlamaz. Nöbetçinin o mağazaya doğru gider. O mağazanın darabasından girer. 15 dakika boyunca içeridedir. O içeride yaşayacak korkularının oyun olmasını isterdim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı