Bir oyun yapsanız nasıl bir oyun olurdu ve adı ne olurdu?

Preaks

Hectopat
Makaleler
2
Ben bir oyun yapsaydım, gerçekten savaş temalı bir oyun yaparım. Hikayesini gerçek bir savaştan bir askerden alırdım. İsmini the fate of war yapardım. Aldığım asker ise bir emekli Türk askerinin hikayesini oynatan bir oyun yapardım. Oyuna Türkçe dublaj ve diğer dillerin dublajını ekletmeye çalışırdım. Silah tutuşu, pov görünüş, yürüyüş animasyonuna kadar çok fazla bütçe ayırırdım. Oyunda Online mod oluştururdum. Eğer isteyen olursa maksimum 10 kişiye kadar hikayeyi beraber oynayabilecekti. İsterseniz 2 arkadaşınız ile de bu oyunun hikayesini bitirebilecektiniz. The fate of war oyununu gerçekten iyi bir ekip bulursam çıkarmayı düşünüyorum. Fakat bütçe çok fazla gerekecek... Siz bir oyun yapsanız nasıl bir oyun olurdu ve ismi ne olurdu?

Bir oyun yapsam, kafamda kurduğum bir kişinin doğumundan ölümüne kadar bizim yönettiğimiz bir oyun yapardım. Kişinin ölmesi araba kazasından da olabilir, kanserden de olabilir, eceli gelir o yüzden de olabilir. Her şeyden dolayı ölebilir. Öldüğünde ise farklı bir karakter tasarlayıp onunla oynatırdım. Sürekli tekrar etmemesi için karakterin kişilik özelliklerini, nerede doğacağını, bir sokak serserisi mi olacak yoksa babası bir şirketin CEO'su olan bir çocuk mu olacak her şeyi kullanıcıya bırakırdım. Açık dünya olurdu. İsmini şu an düşünemiyorum fakat böyle bir oyun yapardım. Ayrıca oyun başladığında tabii ki bebek olarak doğacak, belirli bir süreden sonra büyüyecek. Belki bir iş adamı, belki bir garson, belki bir doktor olur.

Aynı Black Adam, Shazam gibi güçleri olan bir süper kahraman oluşturdum zihnimde. Onun açık dünya third person oyununu yapardım. Kahraman veya villian olmayı oyuncunun tercihine bırakırdım.

Geri
Yukarı