Bir pini kırık Ryzen 5 2600 işlemci onarımı

ilhanistaken

Kilopat
Elimde bir pini kırılmış bir Ryzen 5 2600 var. Bu pini onarıp işlemciyi değerlendirmek istiyorum fakat nasıl onaracağım konusunda bir fikrim yok. AMD servisine göndersem yardımcı olabilirler mi yoksa bu işi yapan tanıdığınız bildiğiniz bir yer var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkesin yapabileceği bir şey değil. Tamirciye vermenizde fayda var.

Takıp çalıştırmayı denediniz mi? Genelde AMD işlemcilerin tüm pinleri işlevsel olmuyor. Kopsa da çok bir şeyi değiştirmeyecek pinler bulunuyor. Tabii gidip de tam bilgisayarı açacak veya RAM slotunu çalıştıracak pin koptuysa sıkıntı olur.
Direkt kopan pinin de geri takılabileceğini sanmıyorum.
Sizin işlemcinizin pin diyagramı:
VSS yazanlardan koptuysa sıkıntı olmaz. Onlar "ground" denilen topraklama pinleri.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkesin yapabileceği bir şey değil. Tamirciye vermenizde fayda var.
Benim çevremde bu kapasitede bir tamirci yok sizin önerebileceğiz bir yer var mı?
Takıp çalıştırmayı denediniz mi? Genelde AMD işlemcilerin tüm pinleri işlevsel olmuyor. Kopsa da çok bir şeyi değiştirmeyecek pinler bulunuyor. Tabii gidip de tam bilgisayarı açacak veya RAM slotunu çalıştıracak pin koptuysa sıkıntı olur.
Direkt kopan pinin de geri takılabileceğini sanmıyorum.
Sizin işlemcinizin pin diyagramı:
VSS yazanlardan koptuysa sıkıntı olmaz. Onlar "ground" denilen topraklama pinleri.
Denedim,malesef çalışmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı