Bir programın kodlarına bakarak zararlı içerdiği anlaşılır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Zinederon

Bütün sıkıntım burada başlıyor işte benim de. Bende kodları yorumlayabilecek birisini arıyorum. Direk bana gönderdiği yazılımın kodlarını gösteriyor. Video çekip yolladı ilk etapta.
Kişi canlı yayın üzerinde direk bana yolladığı yazılımı açıp kodlarını da gösterebileceğini iddia ediyor.

Burada kodları sana okuyabilecek biri bulamazsın. Kodların içinde bir link veya oyun dosyaları dışında yerlere erişiyor mu dikkat et. Ki @Dutchman bu programın genelde RAT'larda sınıflandırma in kullanılan doayala eriştiğini söylemişti.

Kısaca bu program zararlı. İlla kullanman gerekiyorsa farklı bir PC'de ve mümkünse farklı bir ağda deneyin. Kullandığınız ağda PC açıkken sadece o PC olsun ve her PC'yi kapattığınızda tekrar modeme reset atın.

Bu zaten ücretsiz bir yazılım değil. Yapımı ve düzenli olarak güncellenmesi için para ödediğimiz bir yazılım.
Emin olmanın tek yolu MBAM ve Bitdefender kurulu farklı bir sisteme bu yazılımı kurup tam tarama yapmak. Ayrıca bu dosyayı indirdikten sonra ağdan çıkın ve öyle deneyin. Hatta güvenli modda olsun.

Bu kadar abartmaya gerek yok. Sanal makineye NAT ile bağlayıp ana PC ile iletişimi keserek açabilirsiniz. Herhangi bir problem olmaz.
Eğer uygulama .NET ise şifrelenmemiş yazılımı atın. Decompile edip bakalım.

Bu kadar abartmaya gerek yok. Sanal makineye NAT ile bağlayıp ana PC ile iletişimi keserek açabilirsiniz. Herhangi bir problem olmaz.
Eğer uygulama .NET ise şifrelenmemiş yazılımı atın. Decompile edip bakalım.
Bu dediklerinden hiç anlamadığım için bir şey diyemem. Sanal makinada çalıştırmak benim işime yaramıyor. Çünkü oyunu aktif olarak açtığım bilgisayarda çalışması lazım ki müdahale edebilsin. Sanal makinede açarsam sanal makinede oynamam lazım. Zaten biz rekabet için 0.2 saniyeler için kendimizi paralıyoruz, bir anlamı kalmaz.

Eğer oyun hilesi ise memory management yaptığı için virüs görüyor olabilir. Siz önemleri alarak çalıştırın en kötü sonrasında format atarsınız.

Eğer oyun hilesi ise memory management yaptığı için virüs görüyor olabilir. Siz önemleri alarak çalıştırın en kötü sonrasında format atarsınız.
Yazılım elden ele gezmesin başka bilgisayarda çalışmayacak şekilde hazırlanmış. Mesela oynadığım oyunda da karakterime başka bir Mac adresinden giremiyorum. Siteye girip bir dizi onaydan geçirip onay aldıktan sonra yeni bilgisayardan girebiliyorum. Evet oyun hilesi.
Her formattan sonra bende çalışması için tekrar izin vermesi gerekli galiba.

Yazılım elden ele gezmesin başka bilgisayarda çalışmayacak şekilde hazırlanmış. Mesela oynadığım oyunda da karakterime başka bir Mac adresinden giremiyorum. Siteye girip bir dizi onaydan geçirip onay aldıktan sonra yeni bilgisayardan girebiliyorum. Evet oyun hilesi.
Her formattan sonra bende çalışması için tekrar izin vermesi gerekli galiba.

Eğer böyle bir koruma varsa belki bu izinleri bu koruma yüzünden istiyordur ama emin olamayız.

Canlı yayında kaynak kodlarını gösterip aynı kodları derleyip size atmasını isteyin ama bu esnada sürekli izleyin. Farklı bir dosya atmadığından emin olun. Kodların yorumlanması için canlı yayını videoya kaydedip buraya atın yorumlayalım.
Zaten bu kodları yorumlayabilecek birisini bulsam hiç derdim kalmayacak :D

Eğer böyle bir koruma varsa belki bu izinleri bu koruma yüzünden istiyordur ama emin olamayız.
Mesela size şöyle söyleyeyim, bu programı Twitch üzerinde canlı yayınlarda bile kullanan vardı. Baya da elit bir karakterle 100,000 TL ve üzeri. Oyuncu kitlesinin sadece binde biri anlayabiliyor. Oyuna inanılmaz hakim olmak lazım farkı anlayabilmek için. Adam yıllarca kullandı yayında kimseye çaktırmadan başka bahaneler buluyordu. Yöneticiler bile ayırt edemiyor. Kendisi hata yapıp yanlışlıkla belli edesiye kadar 1 yılı aşkın süre engellenmedi. Sonra karakterini engellediler yenisini açtı geldi devam ediyor. Bizim sistem bu şekilde ilerliyor. Oyuna para verdiğin sürece yöneticilerin umurunda değil. Karakterler araba gibi düşünün hiç dokunmasanız bile aylık belirli sabit masrafları var 1000 TL civarı.
Siz kodları atın, yorumlayan söyler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dediğiniz gibi, direk bu şekilde kodları gösterdikten sonra programı tekrar yollayabileceğini söylüyor.

Mesela size şöyle söyleyeyim, bu programı Twitch üzerinde canlı yayınlarda bile kullanan vardı. Baya da elit bir karakterle 100,000 TL ve üzeri. Oyuncu kitlesinin sadece binde biri anlayabiliyor. Oyuna inanılmaz hakim olmak lazım farkı anlayabilmek için. Adam yıllarca kullandı yayında kimseye çaktırmadan başka bahaneler buluyordu. Yöneticiler bile ayırt edemiyor. Kendisi hata yapıp yanlışlıkla belli edesiye kadar 1 yılı aşkın süre engellenmedi. Sonra karakterini engellediler yenisini açtı geldi devam ediyor. Bizim sistem bu şekilde ilerliyor. Oyuna para verdiğin sürece yöneticilerin umurunda değil. Karakterler araba gibi düşünün hiç dokunmasanız bile aylık belirli sabit masrafları var 1000 TL civarı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dediğiniz gibi, direk bu şekilde kodları gösterdikten sonra programı tekrar yollayabileceğini söylüyor.
O zaman kurun ama dediğim önlemleri alın bir şey çıkmazsa normal kullanırsınız. Ayrıca o kadar masrafı varsa o oyunu oynayacağınız her gün sinemaya falan gidin, oyunun adı ne?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı