Bir rüya gerçek oluyor, Mesut Özil Fenerbahçe spor kulübünde

Kim gelirse gelsin, bu sene şampiyon belli. Mesut Fenerbahçe gibi bir takımda başarılı olamaz. En azından yeteneğini konuşturamaz. Adam güzel gol pasları verse onu gole çevirecek kaç oyuncu var? Falcao gibi olacak sonu.

Mesut kariyerinde her şeyi tatmış bir oyuncu. Bu yaşından sonra gidip Bayern'de top koşturacak hali yok. Güzel bir parayla ülkesine gelmiş. Sonu iyi olur umarım.

Koyu bir Galatasaray taraftarıyım, öncelikle şunu belirteyim Ozan gider ise Fenerbahçe orta sahası Mesut, Gustavo ve Sosa ile tam tersine çöküşe geçecek gibi duruyor. Nedeni ise 3 topçunun da yaş ortalamasının ileride olması ve genel profil olarak ''Oyun Kurucu'' profilinde olmaları. Hiç birinde Ozan gibi ''Box to Box'' özelliği yok, Gustavo'da bir tık var diyebiliriz fakat o da 90 dakika temposunu kaldıramıyor. Neyse konumuza dönelim ben KAP gelmeden transferlere inanmam fakat Mesut gelir ise Türk transfer tarihinin en büyük 3-4 transferinden birisi olur. Falcao gibi olma olasılığın bulunduğunu düşünmüyorum çünkü mevkileri çok farklı, Mesut maçta bir asist yapar kilidi açar mesela. Fizik gücünü tekrar geri kazandığı taktirde Fenerbahçe ve Türk futbolu için inanılmaz bir transfer olur. Yanına da Sokratis alırlarsa şampiyonluk yolunda Fenerbahçe ve Beşiktaş alır başını gider.

Bana kalırsa Fenerbahçe'de iş kondisyon hocalarında artık. Fiziksel olarak takımı ve yeni transferleri iyi hazırlarlar ise, çok başka bir takıma dönüşebilirler.
Sonuna kadar katıldığım bir yorum. Senin gibi insanlar Türk futboluna değer katıyor. Teşekkür ederim yorumun için.

Koyu bir Galatasaray taraftarıyım, öncelikle şunu belirteyim ozan gider ise Fenerbahçe orta sahası mesut, gustavo ve sosa ile tam tersine çöküşe geçecek gibi duruyor. Nedeni ise 3 topçunun da yaş ortalamasının ileride olması ve genel profil olarak "oyun kurucu" profilinde olmaları. Hiç birinde ozan gibi "box to box" özelliği yok, Gustavo'da bir tık var diyebiliriz fakat o da 90 dakika temposunu kaldıramıyor. Neyse konumuza dönelim ben kap gelmeden transferlere inanmam fakat mesut gelir ise Türk transfer tarihinin en büyük 3-4 transferinden birisi olur. Falcao gibi olma olasılığın bulunduğunu düşünmüyorum çünkü mevkileri çok farklı, mesut maçta bir asist yapar kilidi açar mesela. Fizik gücünü tekrar geri kazandığı taktirde Fenerbahçe ve Türk futbolu için inanılmaz bir transfer olur. Yanına da sokratis alırlarsa şampiyonluk yolunda Fenerbahçe ve Beşiktaş alır başını gider.

Bana kalırsa Fenerbahçe'de iş kondisyon hocalarında artık. Fiziksel olarak takımı ve yeni transferleri iyi hazırlarlar ise, çok başka bir takıma dönüşebilirler.

Fenerbahçeliyim, eğer Fenerbahçe maçlarını izlersen Ozan Tufan'ın takımı aşağı çektiği aşikar birkaç maç haricinde hiçbir katkısı yok takım atakta iken geride kalıyor takım defansta iken ileride bekliyor yanından adam çok rahat solluyor, yeteneği var kuşkusuz ama kaşarlaşıyor gibi bence geçen maç kalemizde 2 isabetli şut vardı 1 tanesi adamakıllı bir pozisyondu ve pozisyonun mimarı ortasahada topu kaptıran ozan tufan, hocalar bunları nasıl görmüyor onu da anlamış değilim. Eğer istatistik, veri falan sunacak olan varsa Ozan Tufan'lı maçlara Ozan Tufan'sız maçlara bakabilir.

Kim gelirse gelsin, bu sene şampiyon belli. Mesut Fenerbahçe gibi bir takımda başarılı olamaz. En azından yeteneğini konuşturamaz. Adam güzel gol pasları verse onu gole çevirecek kaç oyuncu var? Falcao gibi olacak sonu.

Aynen kanka şampiyon belli. Geçen yıl da belliydi başakşehir oldu. Her yıl belli zaten!

Beşiktaş.

Başakşehir mi dedim?

Başakşehir demedin. Dedin de demedim. Anlamamışsın bile. Sezon ortasındayız bir sürü hafta var. 2 oyuncun sakatlansa lig bitene kadar kan kustururlar bu kadar net yazıyorum. Süper Lig'de hiçbir zaman son haftalara kadar şampiyon belli değildir ve bu öznel bir yorumum da değildir. Nesneldir, nezdimce tartışmaya bile kapalıdır. Beşiktaş şampiyonluk favorilerinden orasına hiçbir şey demiyorum. Fener ve Beşiktaş arasında kızışacak bence şampiyonluk. Ama şampiyon belli demek de ne bileyim yarın dolar 1TL olacak demek kadar saçma. Yine fikrimce BJK ve FB arasında geçen bir şampiyonluk yarışı görmeyi çok isterim, göreceğiz gibi de.

Geri
Yukarı