Bir sağlık personeli olarak nöbetteyim

Durumun vahim olduğunu düşünüyor musunuz? Şu Covid-19 ile ilgili diyorum. Ayrıca sizce Türkiye aşıyla ilgili kayda değer çalışmalar yapabilir mi mesela aşının temelini atmak gibi? Kolay gelsin bu dönemde riskle yüz yüzesiniz.
Medyadan takip ettiğimiz kadarıyla önlemleri pek önemsemeyen bir kaç ülkede durum cidden vahim durumda. Şu anlık Türkiye’de ciddi adımlar atılırsa ki gün geçtikçe atılıyor, daha az can kaybı ile atlatabileceğiz. Eminim ki Türk insanı kuvvetlidir. Aşı ile ilgili çalışma ciddi maliyet isteyen bir olay. Umarım adım atılır.

Medyadan takip ettiğimiz kadarıyla önlemleri pek önemsemeyen bir kaç ülkede durum cidden vahim durumda. Şu anlık Türkiye’de ciddi adımlar atılırsa ki gün geçtikçe atılıyor, daha az can kaybı ile atlatabileceğiz. Eminim ki Türk insanı kuvvetlidir. Aşı ile ilgili çalışma ciddi maliyet isteyen bir olay. Umarım adım atılır.
İlk cümlenize kesinlikle katılıyorum. İtalya'yı örnek verecek olursak, devlet belki önlemler alıyor fakat halk buna uymuyor ki! En son üst düzey bir yöneticinin halktan isyan etmesine kadar gitti olay. Umarım tez zamanda aşıyı bulurlar da masum insanlar acı çekmeden virüs yok olur.

İlk cümlenize kesinlikle katılıyorum. İtalya'yı örnek verecek olursak, devlet belki önlemler alıyor fakat halk buna uymuyor ki! En son üst düzey bir yöneticinin halktan isyan etmesine kadar gitti olay. Umarım tez zamanda aşıyı bulurlar da masum insanlar acı çekmeden virüs yok olur.
Sayın sağlık bakanımızın dediği gibi herkes kendi OHAL’ini ilan etse ve bunu canı gönülden yapsa gerçekten de ilerleyen günlerde pozitif vaka sayımız azalabilir. Technopat sosyal üyelerinin gerçekte Zeki insanlar olduğunu düşünüyorum. Bu mesajımı görenlerden ricam lütfen gerekmedikçe evden çıkmayın. Yoksa sonumuz İtalya, İspanya, Amerika gibi olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir marketçi olarak saglikcilardan sonra en riskli grubun biz oldugunu düşünüyorum. Gunde 700 kişi gekip gidiyor. Ve eldeiven vermiyorlar. Bütün gün tek maske...

Ben bir marketçi olarak saglikcilardan sonra en riskli grubun biz oldugunu düşünüyorum. Gunde 700 kişi gekip gidiyor. Ve eldeiven vermiyorlar. Bütün gün tek maske...
Tek eldivenle gün boyu çalışmak eldivensiz çalışmaktan 100 kat daha riskli. Eldivene güvenip her yere dokunmak enfeksiyonu her yere taşımaktır. Ellerinizi en az 20 saniye boyunca yıkayın sık sık. Hatta her temastan sonra yıkayın. Katılıyorum market, pazar, fırın, banka gibi para alışverişinin yoğunlukta olduğu yerler en az sağlık personelleri kadar risk teşkil ediyor. Gerekmedikçe fiziksel temas etmeyin. Kişisel koruyucu ekipmanlarımızı elimizden geldiğince kullanalım.

Evden cikmayarak, bu kötü günleri sabır ve dua ile asabilecegimize gönülden inaniyorum. (!)
Ortada sadece evden cikmamaya dayali bir paket var. Ne ekonomik destek var ne elle tutulur baska bir sey...
@emreji61 işler öyle yoğun ki elimiz tozdan pislikten simsiyah oluyor. Oyle zaman oluyor el yikamaya bile zaman olmuyor. Perakende gıda su an giyotin gibi. Virüs kapmamis olmak sansli hissettiriyor.
Hatta aldiginiz paketli urunleri kolonyali mendille silin...

Evden cikmayarak, bu kötü günleri sabır ve dua ile asabilecegimize gönülden inaniyorum. (!)
Ortada sadece evden cikmamaya dayali bir paket var. Ne ekonomik destek var ne elle tutulur baska bir sey...
@emreji61 işler öyle yoğun ki elimiz tozdan pislikten simsiyah oluyor. Oyle zaman oluyor el yikamaya bile zaman olmuyor. Peraken de gıda su an giyotin gibi. Virüs kapmamis olmak sansli hissettiriyor.
Hatta aldiginiz paketli urunleri kolonyali mendille silin...

Emin olun ki evde kalın demekten başka bir şey gelmiyor elimde. Alınan ürünleri yıkamadan dolaba koymuyorum. Umarım devlet büyüklerimiz evde kalıp aç kalmamanın da çözümünü üretir... Ülkede herkes stok yapmadı, yapamıyor. Dükkan sahibi evde izolasyonda iken asgari ücretli sabah kalkıp aç kalmamak için işin yoluna koyuluyor. Burada birlik ve beraberlik devreye giriyor. Biraz da esnafın/patronun elini taşın altına koyması gerek. İnanın Türk insanı el ele verse aşamayacağı soru yok. Umarım herkes bir gün kendini kötü duruma düşebileceğini düşünerek şu zor günlerde anlayış ile davranır. Büyük firmalar herhangi bir sebepten ötürü sağlık çalışanlarına kolaylık sağlıyorlar. Kargosundan yemek firmasına kadar. Sağ olsunlar var olsunlar ama geriye kalan toplumun bekası için de büyük bir adım atılması gerek.

Eğer bir şey saklanıyorsa mutlaka mantıklı sebebi vardır. Bu tarz şeyler devlet sırrı bile olabilir ve bu kesinlikle suçtur. Lütfen bu tarz paylaşımlar yapmayın veya istemeyin.
Devlet benim,sensin neyin sırrıymış bu. Devlet sırrı maskesiyle kapalı kapılar ardında dünyaları yediler bıraksınlar bu işi. O kontenjanı çoktan doldurdular.

Karantinada olan hastalardan isyan eden, bağıran veya tatsız olaylar çıkaranlar oluyor mu?
Devlet benim,sensin neyin sırrıymış bu. Devlet sırrı maskesiyle kapalı kapılar ardında dünyaları yediler bıraksınlar bu işi. O kontenjanı çoktan doldurdular.
Seyahatleri komple yasakladıklarında açıklarlar büyük ihtimalle. Hala İtalya gibi bir yere yığılabilir millet.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı