Bir saniye elektrik gidip gelmesi Notebook'a zarar verir mi?

ibrahim45300

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşın evindeyim evde bir saniyeden de kısa lambalar gidip geliyor göz kırpması gibi. Anlık yani 10 dakika da bir oluyor bazen sürekli bazen az notebookta çoğunlukla oyun oynuyorum yani fişe takılı halde sürekli yüksek güç çekiyor. Batarya da takılı notebookta herhangi bir zararı olur mu?

Arkadaşın evindeyim evde bir saniyeden de kısa lambalar gidip geliyor göz kırpması gibi. Anlık yani 10 dakika da bir oluyor bazen sürekli bazen az notebookta çoğunlukla oyun oynuyorum yani fişe takılı halde sürekli yüksek güç çekiyor. Batarya da takılı notebookta herhangi bir zararı olur mu?

Hocam topraklama 3'lu priz al akim korumali priz al bana dua et keyfine bak hiçbir şey olmaz 👍

Notebook'ta zaten batarya var zarar görecek bir şey varsa o bataryadır. Ki onu da geçtim adaptörlerde sigorta var eğer orijinal adaptör kullanıyorsanız içerisindeki bobin çok sağlam olduğu için zarar gelmemiştir. Zaten şöyle de bir durum var, adaptörde kondansatör de var bununda görevi gelen elektriği minik batarya gibi içerisinde tutmasıdır. Siz prizden çektiğinizde laptopa 1-2 saniye elektrik gitmeye devam eder bunun sayesinde elektrik gidip gelse de sorun oluşturmaz, korkmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı