Bir senede üniversite kazanılır mı?

Son yaptığınız yorumla hayatınızda en fazla 10 saat ders çalıştığınız kararına vardım. Daha da uğraşmıcam sayatım boyunca 5-6 saaten fazla ders çalışmadım, 14 saat çalışan arkadaşlarım var ama netleri ortalama netler benim annem ve babam öğretmen şu ana kadar hayatım hep üniversite sınavına hazırlanan insanlarla geçti, hepsinin kaç saat çalıştığını nekadar çalıştığını nasıl çalıştığını ve nasıl sonuç aldığını görerek bu yorumları yapıyorum. Kendime zeki 1 kere bile demedim dediğim tüm cümlelerde NORMAL BİR İNSAN 12. sınıfa geçmişse 4 saatlik çalışmayla halledebilir

Son yaptığınız yorumla hayatınızda en fazla 10 saat ders çalıştığınız kararına vardım. Daha da uğraşmıcam sizinle
Hayatım boyunca 5-6 saaten fazla ders çalışmadım, 14 saat çalışan arkadaşlarım var ama netleri ortalama netler benim annem ve babam öğretmen şu ana kadar hayatım hep üniversite sınavına hazırlanan insanlarla geçti, hepsinin kaç saat çalıştığını ne kadar çalıştığını nasıl çalıştığını ve nasıl sonuç aldığını gördüm o yüzden bu yorumları yapıyorum. Kendime zeki 1 kere bile demedim dediğim tek şey NORMAL BİR İNSAN 12. sınıfa geçmişse 4 saatlik çalışmayla TYT KİMYAYI halledebilir 30 günlük düzenli ve abanarak yapılan bir çalışma ile de yks biter. Siz liseye gitmeyin abi 3 yıl hiç mi öğrenmediniz hocadan, okulun yaptığı yazılılar bile üniversite sınavından daha kolay.

Dostum kişiden kişiye değişir ama sana şunu söyleyeyim mesela TYT kimya 7 soru ya. İşte sen tek oturuşta 4 saat çalışmayla veya video izlemeyle 6 soru halledersin. Her branşın 1 tane zor sorusu olur illaki. Ha bu durum kişiden kişiye göre değişir. Sosyal medyada bir adamın kızı 190k soru çözmüş LGS matematikte 10 sorudan az yapmış belki hastadır belki stres yapmıştır ama bu tür durumlar çok yaşanıyor. Ayrıca ben 12. sınıf olan biri adına konuşuyorum sonuçta geçmiş dönemlerde okulda konuyu yeterince görmüş ve o derste uyumuş olsa bile kulak aşinalığı illaki var.
Siz ne diyorsunuz ya? Keşke zamanında 4 saat çalışsaymışım... İnsanlar yıllarını boşuna veriyormuş demek :)

Üniversite sınavında temel çok gerekli. Hevesinizi kırmak istemem ama sadece 12. sınıfta çalışıp iyi bir üniversite kazanmanız biraz güç. Yine de çalışın derim ben. Umarım başarılı olursunuz :)
1 sene yeterli hocam nasıl yetmez. Ben kimyada 11. sınıfta 20 alıyordum. AYT kimya ve tyt kimyayı 2020'de fulledim. Fizik de düşüktü onda da yüksek net yaptım. Okulda çok yavaş öğretiyorlar.

Siz ne diyorsunuz ya? Keşke zamanında 4 saat çalışsaymışım... İnsanlar yıllarını boşuna veriyormuş demek :)
12. SINIFA KADAR ÇALIŞMA ÇALIŞMA DEĞİL Mİ 3 YIL ÇALIŞIYORSUN ZATEN SİZ CİDDEN OKUDUĞUNUZU ANLAMIYORSUN 12. SINIFA GEÇMİŞ BİRİSİ 4 SAATE TEKRAR EDİP BİTİREBİLİR 12. SINIFA KADAR 3 YIL DERS GÖRÜYORSUN HATTA DERSHANEYE BİLE GİDİYORSUN 12. SINIFDAN SONRA YİNE YILLARCA MEZUNA MI KALIYORLAR AQ NE BİÇİM Bİ MANTIK BU ??

Üslubunuzu düzeltin ondan sonra tartışalım isterseniz. :)
1 sene yeterli hocam nasıl yetmez. Ben kimyada 11. sınıfta 20 alıyordum. AYT kimya ve tyt kimyayı 2020'de fulledim. Fizik de düşüktü onda da yüksek net yaptım. Okulda çok yavaş öğretiyorlar.
Sıkıntı 1 senede değil. Hiç çalışmayıp son 1 senede çalışmak. Bu lise sınavı olsa sıkıntı yok fakat üniversitede işler biraz daha farklı oluyor. Bunlara rağmen çalışıp kazandıysanız tebrik ediyorum sizi. Darısı konu sahibinin başına :)

12. SINIFA KADAR ÇALIŞMA ÇALIŞMA DEĞİL Mİ 3 YIL ÇALIŞIYORSUN ZATEN SİZ CİDDEN OKUDUĞUNUZU ANLAMIYORSUN 12. SINIFA GEÇMİŞ BİRİSİ 4 SAATE TEKRAR EDİP BİTİREBİLİR 12. SINIFA KADAR 3 YIL DERS GÖRÜYORSUN HATTA DERSHANEYE BİLE GİDİYORSUN 12. SINIFDAN SONRA YİNE YILLARCA MEZUNA MI KALIYORLAR AQ NE BİÇİM Bİ MANTIK BU ??
Kardeşim 4 saatte kimse bir şey bitiremez. Çoğu kişi okulda ders dinlemiyor zaten yani sıfırdan başlıyor. Herkes dershaneye mi gidiyor?

Daha fazla boş yapmanın alemi yok gençler burayı okuyorsanız ne hocanıza bakın ne de bana bakın buradakilerin de tek vasfı moral bozmak insan beyni bir şeye inandı mı onu yapar, sınavın çok zor olduğunu kazanmak için okulda 4 yılın yetmediğine inanırsanız gerçekten de yetmez. Siz adam gibi çalışın kimsenin dediğine de bakmayın sınav kolay ve konuları öğrenmişsen gerisi stres kontrolü yapmaktan geçiyor. Sonuçta sınava girmeden önce herkes tüm konuları görmüş oluyor sizi diğerlerinden ayıran fark stres yapmamak, iyi odaklanmak ve sınavın kolay olduğuna, başarabileceğinize inanmak gerisi boş zaten.

Daha fazla boş yapmanın alemi yok gençler burayı okuyorsanız ne hocanıza bakın ne de bana bakın buradakilerin de tek vasfı moral bozmak insan beyni bir şeye inandı mı onu yapar, sınavın çok zor olduğunu kazanmak için okulda 4 yılın yetmediğine inanırsanız gerçekten de yetmez. Siz adam gibi çalışın kimsenin dediğine de bakmayın sınav kolay ve konuları öğrenmişsen gerisi stres kontrolü yapmaktan geçiyor. Sonuçta sınava girmeden önce herkes tüm konuları görmüş oluyor sizi diğerlerinden ayıran fark stres yapmamak, iyi odaklanmak ve sınavın kolay olduğuna, başarabileceğinize inanmak gerisi boş zaten.
Sınav zor değil zaten insanlar heyecanlanınca zor gibi geliyor. Ayrıca herkes okulda ders dinlemiyor. Zaten 4 sene ders dinlese fazladan çalışmaya gerek bile kalmaz.

Hayatım boyunca 5-6 saaten fazla ders çalışmadım, 14 saat çalışan arkadaşlarım var ama netleri ortalama netler benim annem ve babam öğretmen şu ana kadar hayatım hep üniversite sınavına hazırlanan insanlarla geçti, hepsinin kaç saat çalıştığını ne kadar çalıştığını nasıl çalıştığını ve nasıl sonuç aldığını gördüm o yüzden bu yorumları yapıyorum. Kendime zeki 1 kere bile demedim dediğim tek şey normal bir insan 12. sınıfa geçmişse 4 saatlik çalışmayla TYT kimyayı halledebilir 30 günlük düzenli ve abanarak yapılan bir çalışma ile de YKS biter. Siz liseye gitmeyin abi 3 yıl hiç mi öğrenmediniz hocadan, okulun yaptığı yazılılar bile üniversite sınavından daha kolay.

Tamam kardeşim en akıllımız sensin, biz malız.

Geri
Yukarı