Bir Şey İzlerken Her Şeyi Görmeme Hissi Nasıl Geçirilir?

Daha fazla  
Başlığı bile garip arkadaşlar fakat elimden geldiğince anlatmak istiyorum, sorunum anime dizi veya film izlerken sanki ekrandaki her şeyi görememiş gibi hissediyorum. Bir diğer değişle bir sahne geçtikten sonra önceki sahnede göremediğim şeyler olduğu geliyor aklıma ve her sahnede bunu düşünerek cidden izlemeyi çok sıkıcı hale getiriyor, bunu düşünmeden izleyince bir şeyi hiçbir sıkıntım olmuyor. Cidden unutmaya çalışıyorum izlerken ama olmuyor, normal izlerken olunca bu his gitmek de bilmiyor çünkü, bu hissin aynısını yaşayan var mı?
Çözümü veya en azından bundan uzaklaşmanın yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten bir şeyleri kaçırıyor musunuz peki? Yani demek istediğim şey odaklanma ve dikkat dağınıklığı sorunu varsa bundan kaynaklanıyor olabilir. Ama yok psikolojik bir şeyse kafaya takmamaya çalışın. Kaçırdıysam kaçırdım deyin geçin.

Başlığı bile garip arkadaşlar fakat elimden geldiğince anlatmak istiyorum, sorunum anime dizi veya film izlerken sanki ekrandaki her şeyi görememiş gibi hissediyorum. Bir diğer değişle bir sahne geçtikten sonra önceki sahnede göremediğim şeyler olduğu geliyor aklıma ve her sahnede bunu düşünerek cidden izlemeyi çok sıkıcı hale getiriyor, bunu düşünmeden izleyince bir şeyi hiçbir sıkıntım olmuyor. Cidden unutmaya çalışıyorum izlerken ama olmuyor, normal izlerken olunca bu his gitmek de bilmiyor çünkü, bu hissin aynısını yaşayan var mı?
Çözümü veya en azından bundan uzaklaşmanın yolu var mı?
Benimde başıma gelmişti, dikkat eksikliği bence hocam.

Nasıl geçti peki sizde?
Eğlencesi kaçıyor artık çünkü izlerken.
Hocam şaşıracaksınız belki ama obsesif kompulsif bozukluk (okb) bu. Türkçesi takıntı. Kiminin temizlik, kimisinin sessizlik takıntısı, kimininde kontrol takıntısı oluyor. Bende kontrol takıntısı vardı kapıyı birkaç kere kontrol ediyordum. Sonra bayağı azaldı ama 0 olmadı. Bir de siz dikkatinizi dağıtan düşünceler oluyor zihninizde, bu yüzden konsantre olamıyorsunuz. Film izlerken arka planda başka düşünceler uçuşuyor siz farketmeseniz de. Diye düşünüyorum. Bence zihniniz rahat değil, kendinizi filme veremiyorsunuz, sahnede kaçırdığınız şeyler olunca normal olarak geri sarıyorsunuz. Zihninizi boşaltmanız lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı