Bir şeyi birden çok kez kontrol ediyor musunuz?

• Konuyu başlatan Unti
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 851
Sadece o kontrol ettiğin şeyin fotoğrafını çek ve aklına takıldığı zaman o fotoğrafa bak. Eğer istersen, video da çekebilirsin. Kendine "İşte burada! Videosu var işte." diyebilirsin.

Evden çıkmadan acaba çayın altını söndürdüm mü, bilgisayarı kapattım mı, anahtarı aldım mı, cüzdanı aldım mı, telefonu aldım mı, acaba evi kilitledim mi diye çokça kez kontrol etmişliğim vardır. Evden çıktıktan ayakkabıları girip kapıyı kapattıktan sonra bile tekrar eve dönmüşlüğüm de oluyor. Gece yatmadan ocağın altını kontrol ettiğimde oluyor. Çaydanlığın altını açık bırakıp evden çıktığımı hiç hatırlamıyorum ama evdeyken çaydanlığın altını çok açık bırakıp altında su kalmayana kadar açık bıraktığım olduğu için sürekli kontrol etme isteği oluyor. Yalnız değilsin yani bu konuda :) psikolojik bir şey yapacak bir şey yok. Arkadaşlar güzel tavsiyelerde bulunmuş bu durumdan kurtulmak istiyorsan deneyebilirsin tabi.

O sizi yenmeden siz onu yenin. Sonu hiç iyi bitmiyor, benden bir tavsiye. Şunları tavsiye ederim:
IMG_20230119_082825.jpg

Geri
Yukarı