Bir şeyi düzeltmek istiyorum

Greenville

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Olayımız şu, "ben bir şeyi düzeltmek istiyorum. Bunu da bu şekilde yapacağım."
Ben, ahlakı düzeltmek istiyorum. Bunu da okuldan önce 1 yıl ahlak eğitimi vererek yapacağım. İlkokulda gördüğümüz hayat bilgisi dersinin kapsamlı hali yani. 1 kere bile olay çıkartan öğrenci 1 yıl daha ahlak eğitimi alacak. Bu sayede hem işsizlik oranı düşecek, hem daha iyi bir nesil ortaya çıkacak.

Bunu ben yapmayacağım. Bu konu da yapabileceğimiz şeyleri görüceğiz. Siz olayı yanlış anlamışsınız :)

Son düzenleme:
Ahlak eğitimi ile işsizliğin arasındaki bağ nedir?
Ayrıca bunu yapacağınızı mı söylüyorsunuz yoksa bu bir öneri mi?
Öneri hocam. İnsanların yapabileceği, değiştirebileceği şeyleri görüyoruz bu konuda.
Ahlak eğitimi ile işsizliğin arasındaki bağ nedir?
Ahlak eğitimi vermek için öğretmenler olucak. Yeni bir bölüm açılacak yani. İnsanların çalışabileceği yeni bir bölüm açılacak.

Olayımız şu, "ben bir şeyi düzeltmek istiyorum. Bunu da bu şekilde yapacağım."
Ben, ahlakı düzeltmek istiyorum. Bunu da okuldan önce 1 yıl ahlak eğitimi vererek yapacağım. İlkokulda gördüğümüz hayat bilgisi dersinin kapsamlı hali yani. 1 kere bile olay çıkartan öğrenci 1 yıl daha ahlak eğitimi alacak. Bu sayede hem işsizlik oranı düşecek, hem daha iyi bir nesil ortaya çıkacak.

Aslında birçok şeyin yolu eğitimden geçiyor eğitim sorununu çözebilirsek bununla beraber birçok sorunu çözmüş oluruz.

Örnek vermek gerekirse bugün ki tecavüz olayları eğitimsizlik ve baskılanmaktan kaynaklanıyor, kişi küçüklüğünde gerekli cinsel eğitimi alsaydı ve ayıp sakın yapma denilerek bu kadar baskı altında kalmasaydı böyle bir suç işlemezdi.

Hocam şöyle. Siz hayal edin, neyi düzeltmek istiyorum?
Düzeltmek istediğiniz şeyi nasıl düzelteceğinizle beraber yazın. (lütfen)
Mülteci problemini düzeltmek istiyorum. Mesela isteyen kolunu sallaya sallaya istediği gibi ülkemize giremeyecek. Girmeden önce araştırma yapılacak bu kim, neyin nesi, terrorist mi? diye. Temiz birisi çıkarsa alırsın ülkeye. Böyle herkesin pat pat pat diye ülkeye istediği gibi dalamaması lazım.

Mülteci problemini düzeltmek istiyorum. Mesela isteyen kolunu sallaya sallaya istediği gibi ülkemize giremeyecek. Girmeden önce araştırma yapılacak bu kim, neyin nesi, terrorist mi? diye. Temiz birisi çıkarsa alırsın ülkeye. Böyle herkesin pat pat pat diye ülkeye istediği gibi dalamaması lazım.
Kardeşim ama onlar muh...
Diyenleri anında yok eden bir silah?

Geri
Yukarı