Bir şeyi yapmaya başlayamamak

DivineTitan

Centipat
Yer
Antalya
Geçen sene LGS'm vardı. Çalışacağım, çalışacağım diye diye geçti gitti aylar hiç çalışmadım. Geçen kitap aldım (1ay oldu sanırım) hala 23. sayfadayım. Yazılım öğrenmek istiyorum 7.sınıftan beri ama çok üşeniyorum başlayamiyorum. Böyle insan çok vardır. Ne yapmalıyım başlamak için? Şu an da psikiyatristimin bana yazdığı bir teknik gibi bir şey var onu yapmam lazım ama ona da başlayamiyorum.

Procrastination yani erteleme hastalığı deniyor buna. Birkaç teknik var kurtulmak için webden araştırın derim.

Geçen sene LGS'm vardı. Çalışacağım, çalışacağım diye diye geçti gitti aylar hiç çalışmadım. Geçen kitap aldım (1ay oldu sanırım) hala 23. sayfadayım. Yazılım öğrenmek istiyorum 7.sınıftan beri ama çok üşeniyorum başlayamiyorum. Böyle insan çok vardır. Ne yapmalıyım başlamak için? Şu an da psikiyatristimin bana yazdığı bir teknik gibi bir şey var onu yapmam lazım ama ona da başlayamiyorum.

Teknik nedir?

1-) Telefonu ve bilgisayarı bırakırsan çalışırsın. Meşgul olabileceğin başka şeyler buldukça bu böyle devam eder gider.

2-) Plan yapmayı da bırak. Çalışacağım diye bir karar/düşünce geçiyorsa aklından, en azından hemen o an yarım saatte olsa çalışmaya başla.

Yarın deriz hep yarın, yarın bize yar mıdır....

Bende de benzer durum var. Sürekli bahane buluyorum ve kendimi rahatlatmaya çalışıyorum. Konfor alanından çıkıp dikkat dağıtıcı her etmeni ortadan kaldırmak gerekiyor. Şu an mesela ders çalışmak yerine lanet olası diziyi bitirmeye çalışıyorum.

1-) telefonu ve bilgisayarı bırakırsan çalışırsın. Meşgul olabileceğin başka şeyler buldukça bu böyle devam eder gider.

2-) plan yapmayı da bırak. Çalışacağım diye bir karar/düşünce geçiyorsa aklından, en azından hemen o an yarım saatte olsa çalışmaya başla.

yarın deriz hep yarın, yarın bize yar mıdır?..

Sağ olun 🙂

Dikkat dağınıklığı için bir şey. Önemli değil.

Önemli olmadığını nereden çıkardınız bende de olduğu için diyorum o hallolursa çoğu şey hallolur.

Yeni konular

Geri
Yukarı